Powódź

Powódź

Ulewy sprowadziły powódź na pustynię

Wiosenne ulewy nad Morzem Śródziemny doprowadziły do powodzi na pustyni. Pomiary wykonane 8 maja wykazały opad rzędu 22-35 l/mkw. w centralnej części Izraela. W Tel Awiwie kilka dróg znalazło się pod wodą, a lokalne stacje telewizyjne pokazywały powodzie tworzące się w regionie pustyni Negew.

Sparaliżowane lotniska, kolej i drogi w Nowym Jorku i stanie New Jersey

Ulewne deszcze, które spadły w stanie New Jersey i okolicy Nowego Jorku spowodowały powodzie. Wiele dróg zostało zamkniętych. Ucierpiała również komunikacja kolejowa i lotniczna. Liczne samochody zostały uwięzione pod wodą, a domy podmyte. Ekipy ratowicznie, by pomóc poszkodowanym musiały korzystać z łodzi i kajaków.

Po cyklonie bez prądu i dachu, ale "mogło być o wiele gorzej"

- Na północnym wschodzie Australii aura się uspokaja - raportują meteorolodzy. W sobotę wiatr na wybrzeżu stanu Queensland nie przekracza prędkości 120 km/h, choć kilkanaście godzin temu w porywach przekraczał 230 km/h. Mieszkańcy na wieści o braku ofiar reagują ulgą. - Tak naprawdę mogło być o wiele gorzej - kwitują.

Wyspy Salomona opustoszeją? Mieszkańcy chcą emigrować. To przez wir tropikalny

Pozbawieni przez żywioł własnego dachu nad głową mieszkańcy Wysp Salomona schronienia szukają w obozach zorganizowanych przez władze. Jednak warunki, jakie w nich panują, są dalekie od doskonałości. W jednym z obozów dwie toalety musza wystarczyć dla liczącej 2 tys. osób grupy, pośród której znajduje się aż 400 dzieci poniżej 5-tego roku życia.

"Najgorszy atak żywiołu w historii"

Co najmniej 15 osób nie żyje, a dziesiątki tysięcy straciły dach nad głową w wyniku powodzi, jaka rozszalała się na Wyspach Salomona. Władze postanowiły wprowadzić stan wyjątkowy, ponieważ zaczyna brakować podstawowych środków do życia.

Zabójcze załamanie pogody w Chinach. Grad przebił dach centrum handlowego

Deszcz, a także gradobicie, które od kilku dni występują na południowym wschodzie Chin, to przyczyna śmierci kilkunastu osób, a także poważnych zniszczeń. Jak donoszą media, w nocy z niedzieli na poniedziałek lokalnego czasu bryły lodu wielkości piłek golfowych uszkodziły m.in. dach galerii handlowej w Hongkongu. Przez dziury do centrum handlowego wpadały kaskady wody.

Śnieg stopniał, przyszła powódź. Sytuację pogorszy front znad Pacyfiku

Skutkiem gwałtownego wzrostu temperatury w centrum amerykańskiego stanu Montana jest powódź. Ocieplenie stopiło śnieg zalegający w górach Bull (część pasma górskiego Gór Skalistych), co gwałtownie podniosło poziom lokalnej rzeki. Tworzące się na niej zatory lodowe przyczyniły się do zalania okolicy, a także zmusiły kilkadziesiąt rodzin do opuszczenia swoich domów.

Indyjski Kaszmir pod metrem śniegu

Północne regiony Indii są odcięte od świata w związku z intensywnymi opadami śniegu i deszczu. Biały puch uniemożliwia pracę lotnisk, a wiele dróg jest zupełnie nieprzejezdnych z powodu zasp lub lokalnych podtopień terenu. Z powodu pogody władze zdecydowały o zamknięciu szkół i urzędów na dwa dni, a synoptycy prognozują że warunki nie ulegną poprawie przynajmniej przez dobę.

"Straszą nas potężną burzą śnieżną". Gwałtowne załamanie pogody w USA

- Straszą nas potężną burzą śnieżną - pisze internautka z Pensylwanii (północny wschód USA). Synoptycy ostrzegają mieszkańców Stanów Zjednoczonych, że do końca weekendu pogoda będzie wyjątkowo nieprzyjemna. Prognozowane są śnieżyce, ulewy i wichury. Eksperci zaznaczają również, że mogą pojawiać się słabe tornada.