Kosmos

Kosmos

Podbój kosmosu to wyjątkowo kosztowne przedsięwzięcie. Dlatego Chiny zaproponowały Europejskiej Agencji Kosmicznej współpracę przy budowie stałej bazy na Księżycu, która miałaby powstać w 2036 roku. Baza ma zostać stworzona przy pomocy drukarki 3D z lokalnych, księżycowych materiałów, a jej powstanie może umożliwić eksploatację księżycowych surowców, a także ułatwić dalszą eksplorację przestrzeni kosmicznej. Materiał magazynu "Fakty z zagranicy" w TVN24 BiS.

To przełomowy moment w historii kosmicznych podróży. SpaceX wystrzelił po raz drugi rakietę Falcon 9. Ta z powodzeniem wylądowała na ziemi. Udowadnia to, że wielokrotne loty tym samym statkiem kosmicznym są możliwe. O niezwykłym wydarzeniu w programie "Wstajesz i weekend" na TVN24 opowiadał popularyzator astronomii Karol Wójcicki.

Jeden z najsłynniejszych współczesnych fizyków teoretycznych świata zarezerwował bilet w Kosmos. Stephen Hawking przyjął zaproszenie od Richarda Bransona, szefa Virgin Galactic - firmy, która ma licencję na turystykę kosmiczną.