Korea Północna

Korea Północna

Kolejna próba rakietowa Korei Północnej

Korea Północna przeprowadziła kolejną próbę pocisku batalistycznego - poinformowała agencja Reuters. Ze wstępnych ustaleń agencji wynika, że próba była nieudana. Test pocisku miał się odbyć na północ od stolicy kraju.

"Dialog i negocjacje". Chiny o "jedynym słusznym wyborze"

Sytuacja na Półwyspie Koreańskim osiągnęła punkt krytyczny, a porozumienie z Pjongjangiem "jest jedynym właściwym rozwiązaniem" - powiedział szef chińskiego MSZ Wang Yi przed spotkaniem ministrów państw należących do Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Amerykanie grożą, ale przyznają: mamy poważne braki amunicji

Amerykanie posiadają w pobliżu Korei Północnej, oraz w całym regionie Dalekiej Azji, znaczne siły wojskowe. Pozwalają one Waszyngtonowi przyjmować twardą postawę wobec reżimu w Pjongjangu. Dowodzący nimi admirał przyznał jednak, że są problemy. - Brakuje nam pewnych typów amunicji - ujawnił Kongresowi admirał Harry Harris. Ma też dostawać znacznie mniej sił, niż potrzebuje.

Niepokój na półwyspie. Azja obawia się Korei Północnej

Przywódcy państw wspólnoty ASEAN (Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej) wyrazili poważne zaniepokojenie północnokoreańskimi zbrojeniami - testami rakiet oraz programem atomowym. Wezwano Pjongjang do zastosowania się do odpowiednich rezolucji ONZ - wynika z oświadczenia wydanego w Manili.

Trump chce, aby Seul zapłacił za system THAAD

Prezydent USA Donald Trump w rozmowie z agencją Reutera oświadczył, że zażądał od Korei Południowej miliarda dolarów za korzystanie z amerykańskiego systemu obrony rakietowej THAAD. Ma on chronić kraj przed zagrożeniem ze strony Korei Północnej.

Trump: Kim Dzong Unowi było trudno, gdy przejmował władzę

Obecnemu przywódcy Korei Północnej musiało być "bardzo trudno", gdy przejmował przywództwo nad krajem w bardzo młodym wieku - powiedział agencji Reutera prezydent USA Donald Trump. Zastrzegł przy tym, że nie próbuje go usprawiedliwiać.

Admirał USA: Carl Vinson obroni się przed atakiem Korei Północnej

Stany Zjednoczone powinny wzmocnić swoją ochronę antyrakietową, zwłaszcza na Hawajach - stwierdził w środę głównodowodzący siłami USA na Pacyfiku admirał Harry Harris. Admirał udzielił informacji w Kongresie w reakcji na postępy północnokoreańskich programów atomowego i rakietowego.

Napięcie na Półwyspie Koreańskim. Czy Kim Dzong Un jest groźny?

Korea Północna miały rozpocząć zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia artylerii z wykorzystaniem ostrej amunicji, by uczcić obchodzoną tego dnia 85. rocznicę utworzenia północnokoreańskich sił zbrojnych. Jakim potencjałem zbrojnym dysponuje Kim Dzong Un - o tym w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS mówił generał Mieczysław Bieniek, były zastępca dowódcy strategicznego NATO.

Amerykanin zatrzymany w Korei Północnej. Chiny apelują do USA

Korea Północna zatrzymała w piątek obywatela USA. W ostatnich tygodniach pracował on jako wykładowca - potwierdził uniwersytet w Pjongjangu. Tym samym już trzech Amerykanów jest w rękach reżimu w Pjongjangu. W niedzielę Chiny wezwały wszystkie strony do powstrzymania się od dalszego zwiększania napięcia na Półwyspie Koreańskim.

Korea Północna grozi atakiem na amerykański lotniskowiec

Korea Północna zadeklarowała gotowość ataku na amerykański lotniskowiec atomowy USS Carl Vinson. Okręt został skierowany przez prezydenta Donalda Trumpa na wody w pobliżu Korei. Decyzja została wydana w związku z groźbą nowego północnokoreańskiego testu nuklearnego.

Największy papierowy tygrys świata. Ma tylko jeden groźny pazur

Milion żołnierzy, tysiące czołgów, wielkie parady i bojowe deklaracje o "starciu w pył" wrogów. Korea Północna to państwo, które na pozór może się wydawać groźną potęgą militarną. W rzeczywistości to papierowy tygrys. Regularne północnokoreańskie wojsko ma małą wartość. Przywództwo państwa zdaje sobie z tego sprawę i intensywnie inwestuje w jedyne, co może wywołać prawdziwe obawy wrogów - rakiety i broń jądrową.

Napięcie na Półwyspie Koreańskim rośnie. Relacja reportera TVN24

Rośnie napięcie na Półwyspie Koreańskim po tym, gdy reżim Kim Dzong Una przeprowadził kolejną próbę rakietową. Pentagon wysłał w ten rejon lotniskowiec USS Carl Vinson. Amerykańskie i południowokoreańskie lotnictwo przeprowadziło wspólne manewry, w których wzięło udział ponad 100 samolotów. Na miejscu jest specjalny wysłannik TVN24 Wojciech Bojanowski.