Korea Północna

Korea Północna

Korea Północna drastycznie skróciła czas przygotowania rakiet do startów - donosi południowokoreański "Chosun Ilbo". Z kolei północnokoreańska KCNA donosi, że Kim Dzong Un rozkazał zwiększenie ćwiczeń pilotów Sił Powietrznych.

Komunistyczny reżim Korei Północnej zagroził w czwartek Stanom Zjednoczonym "gradem kul i pocisków na ich terytorium", jeżeli Waszyngton nie cofnie najnowszych sankcji. Pjongjang oskarża Amerykanów o prowadzenie agresywnej polityki i dążenie do konfrontacji.

Komunistyczny reżim Korei Północnej zagroził Stanom Zjednoczonym "gradem kul i pocisków na ich terytorium", jeżeli Waszyngton nie cofnie najnowszych sankcji. Pjongjang oskarża Amerykanów o prowadzenie agresywnej polityki i dążenie do konfrontacji.

Południowokoreański wywiad wojskowy twierdzi, że Korea Północna podwoiła w ciągu roku – z trzech do sześciu tysięcy – liczebność swych "sił cybernetycznych" - specjalnej formacji zajmującej się hakerskimi atakami.

Wódz Korei Północnej jest sławiony przez państwową propagandę na nowy sposób. Tym razem okazało się, że potrafi pilotować samoloty pasażerskie. Problem w tym, że Kim Dzon Un na nagraniu pokazującym jego "lot", przez większość czasu był statystą. To jednak i tak duża zmiana, bo poprzedni dyktatorzy Korei Północnej unikali samolotów.

Korea Północna uważa, że to rząd Stanów Zjednoczonych odpowiada za stworzenie komedii "Wywiad ze Słońcem Narodu ("The Interview"), opowiadającej o zamachu na Kim Dzong Una. Reżim w Pjongjangu poinformował w najnowszym oświadczeniu, że "właśnie rozpoczął się najcięższy kontratak" na "wszystkie cytadele amerykańskich imperialistów", w tym na Biały Dom i Pentagon.

To, co przez kilka dni było niepotwierdzoną informacją, przekazaną początkowo przez japońskie media, w piątkowy wieczór okazało się prawdą. Władimir Putin wystosował zaproszenie do Pjongjangu dla Kim Dzong Una na doroczną defiladę w Dniu Zwycięstwa 9 maja.