Korea Północna

Korea Północna

Pjongjang: Amerykanin aresztowany za "wrogie działania"

Władze w Pjongjangu aresztowały obywatela USA za "podejrzane działania wymierzone w państwo" północnokoreańskie - podała w niedzielę agencja KCNA. Jeśli informacja ta okaże się prawdziwa, będzie to czwarty Amerykanin zatrzymany przez władze tego miasta.

Pentagon: Iran mógł korzystać z koreańskich projektów przy budowie rakiet

W związku z przeprowadzoną w tym tygodniu przez Iran próbą wystrzelenia pocisków rakietowych z zanurzonego miniaturowego okrętu podwodnego, Pentagon zaczął obserwować powiązania militarne między Iranem a Koreą Północną. Według ekspertów do spraw wojskowości, była to pierwsza próba wystrzelenia pocisku rakietowego z zanurzonego okrętu podwodnego przez Iran. Korea Północna dokonała tego w roku 2015.

Faworyt do prezydentury chce zjednoczenia. Żołnierz i negocjator

Lider sondaży przed wyborami prezydenckimi w Korei Południowej Mun Dze In znalazł się na czwartkowej okładce magazynu "Time". Gazeta przypomina, że Mun jako żołnierz był świadkiem groźnej eskalacji konfliktu koreańskiego podczas tak zwanego incydentu z siekierą z 1976 roku.

Biała księga unifikacji Półwyspu Koreańskiego

Południowokoreański komitet prezydencki ds. zjednoczenia Korei zaprezentował we wtorek białą księgę, podsumowującą trzy lata prac nad metodami przeprowadzenia unifikacji Północy i Południa. Dokument zawiera zarys wytycznych, jak taki proces przeprowadzić.

Pjongjang zamierza kontynuować testy nuklearne

Korea Północna zasugerowała kontynuowanie testów broni jądrowej. Władze tego kraju oświadczyły, że "wobec agresywnego stanowiska USA rozwiną własne siły nuklearne do maksimum w dowolnej chwili i konsekwentnie".

Kolejna próba rakietowa Korei Północnej

Korea Północna przeprowadziła kolejną próbę pocisku batalistycznego - poinformowała agencja Reuters. Ze wstępnych ustaleń agencji wynika, że próba była nieudana. Test pocisku miał się odbyć na północ od stolicy kraju.

"Dialog i negocjacje". Chiny o "jedynym słusznym wyborze"

Sytuacja na Półwyspie Koreańskim osiągnęła punkt krytyczny, a porozumienie z Pjongjangiem "jest jedynym właściwym rozwiązaniem" - powiedział szef chińskiego MSZ Wang Yi przed spotkaniem ministrów państw należących do Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Amerykanie grożą, ale przyznają: mamy poważne braki amunicji

Amerykanie posiadają w pobliżu Korei Północnej, oraz w całym regionie Dalekiej Azji, znaczne siły wojskowe. Pozwalają one Waszyngtonowi przyjmować twardą postawę wobec reżimu w Pjongjangu. Dowodzący nimi admirał przyznał jednak, że są problemy. - Brakuje nam pewnych typów amunicji - ujawnił Kongresowi admirał Harry Harris. Ma też dostawać znacznie mniej sił, niż potrzebuje.