Korea Północna

Korea Północna

Na białym koniu, w towarzystwie żony. Kim Dzong Un w "duchowej ojczyźnie" dynastii

Kim Dzong Un przemierzający na białym koniu ośnieżone pola i lasy wokół góry Pektu - takie zdjęcia w czwartek pokazały państwowe północnokoreańskie media, przypominając wyprawę przywódcy do "duchowej ojczyzny" jego dynastii. W podróży, którą Kim odbył pod koniec ubiegłego roku, towarzyszyła mu między innymi jego żona Ri Sol Ju oraz wysocy dowódcy armii - podała agencja Reutera.

W ONZ niepokój po słowach Kim Dzong Una

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres jest głęboko zaniepokojony odstąpieniem Korei Północnej od moratorium na przeprowadzanie prób jądrowych i testów międzykontynentalnych rakiet balistycznych - oświadczył w środę w Nowym Jorku jego rzecznik.

"Niebawem świat ujrzy nową broń strategiczną"

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un, którego wystąpienie było najważniejszym punktem wtorkowych obrad plenarnych Komitetu Centralnego Partii Pracy Korei, zapowiedział, że "świat ujrzy wkrótce broń strategiczną nowej generacji". Zagroził, że "Stany Zjednoczone będą bezradnie cierpieć", jeśli nadal będą stosować swe "gangsterskie metody".

"Rakieta Korei Północnej była widziana...". Postraszyli, teraz przepraszają

Japoński nadawca publiczny NHK przekazał w internecie oraz użytkownikom aplikacji informację, że Korea Północna wystrzeliła pocisk, który spadł do wody w pobliżu Wysp Japońskich. Okazało się, że rakiety nie było, był za to test alarmu, który miał służyć celom szkoleniowym. Przedstawiciele stacji przeprosili i zapowiedzieli "przegląd swych procedur".

Pjongjang grozi "prezentem" na święta. Trump: poradzimy sobie

Stany Zjednoczone poradzą sobie z "prezentem" świątecznym od Korei Północnej - powiedział dziennikarzom prezydent Donald Trump po telekonferencji z amerykańskimi żołnierzami w posiadłości Mar-a-Lago na Florydzie. O tym, że Waszyngton dostanie "prezent" od Pjongjangu, mówił wcześniej wiceszef północnokoreańskiego MSZ.

Korea Północna: Koniec rozmów z USA. Przeprowadzono "test o wielkim znaczeniu"

Kim Song, ambasador Korei Północnej przy ONZ napisał w sobotę, że tematu denuklearyzacji jego kraju "nie ma już na stole" negocjacyjnym. Dodał też, że rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi nie są potrzebne, ponieważ dialog ten był grą amerykańskiej administracji na użytek wyborców. Kilkanaście godzin później Pjongjang przeprowadził nieopisany dokładniej "test o wielkim znaczeniu".

Oskarżenia o gwałt na uciekinierce z Korei Północnej

Jak podał w czwartek dziennik "Korea Herald", trwa dochodzenie przeciwko dwóm pracownikom południowokoreańskiego wywiadu wojskowego podejrzanym o gwałty na będącej pod ich opieką uciekinierce z Korei Północnej. Dziennik powołał się na ministerstwo obrony w Seulu.

Kim przeciął wstęgę i otworzył "socjalistyczną utopię". Aktywiści mówią o "niewolniczej pracy"

Pokaz fajerwerków, tańce z flagami i Kim Dzong Un przecinający czerwoną wstęgę - w taki sposób Korea Północna świętowała zakończenie budowy miasta Samjiyon, jednego z największych projektów gospodarczych w tym kraju od lat. Nowy górski kurort ma pomieścić cztery tysiące rodzin i jest "przykładem nowoczesnej cywilizacji" - zachwalają północnokoreańskie media. Obrońcy praw człowieka zwracają jednak uwagę, że w czasie budowy wykorzystywano "pracę niewolniczą".

Premier Japonii "może zobaczyć rakietę balistyczną już niedługo i pod swoim nosem"

Północnokoreańskie media państwowe zaatakowały w sobotę premiera Japonii Shinzo Abe, nazywając go "imbecylem i politycznym karłem". Była to reakcja na zarzuty japońskiego polityka pod adresem Pjongjangu, jakoby ostatni test rakietowy tego kraju był próbą pocisku balistycznego, a nie - jak uważa Korea Północna - rakiet krótkiego zasięgu z wieloprowadnicowej wyrzutni rakietowej.

Kim Dzong Un "zadowolony" z testu wyrzutni wieloprowadnicowej

Jak podała Koreańska Centralna Agencja Prasowa (KCNA), Kim Dzong Un, który osobiście nadzorował wystrzelenie w czwartek dwóch pocisków z wieloprowadnicowej wyrzutni rakiet, jest bardzo zadowolony z przebiegu testu. To już trzecia próba z wykorzystaniem tej wyrzutni.

Pociski nad Morzem Japońskim. "Nasze wojsko pozostaje w stanie gotowości"

Dwa niezidentyfikowane pociski zostały wystrzelone z terenu Korei Północnej - poinformowało w czwartek Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Sił Zbrojnych Korei Południowej. Premier Japonii Shinzo Abe przekazał, że postępowanie Pjongjangu jest "poważnym zagrożeniem nie tylko dla Japonii, ale również dla społeczności międzynarodowej".