Potężny tajfun Mindulle dotarł w nocy z niedzieli na poniedziałek do stolicy Japonii - Tokio. Towarzyszył mu ulewny deszcz i porywisty wiatr o prędkości nawet 180 km/h. W związku z trudną sytuacją atmosferyczną odwołano kilkaset lotów.
Chiny zbudowały nową przystań dla okrętów wojennych w pobliżu administrowanych przez Japonię wysp Senkaku/Diaoyu na Morzu Wschodniochińskim - poinformowała w japońska agencja prasowa Kyodo, powołując się na swoje źródła.
Japonia uczciła we wtorek pamięć ofiar bomby atomowej zrzuconej przez USA na Nagasaki. W 71. rocznicę tego wydarzenia burmistrz Nagasaki wezwał wspólnotę międzynarodową, by czerpała ze "wspólnej mądrości", ażeby na świecie nie było broni nuklearnej.
82-letni japoński cesarz Akihito wyraził w orędziu do narodu obawę, że może stać się dla niego trudne dalsze pełnienie obowiązków ze względu na podeszły wiek. Orędzie zostało wyemitowane w mediach oraz zamieszczone na stronie internetowej dworu. Więcej na ten temat w programie "Fakty z zagranicy" w TVN24 BiS o 19.55.
Dzisiaj mija 71. rocznica zrzucenia przez Stany Zjednoczone bomby atomowej na japońskie miasto Hiroszima. W wyniku eksplozji i promieniowania życie straciło ponad 160 tysięcy osób, a ci którzy ocaleli przez lata odczuwali skutki tego ataku. Zniszczona została też niemal cała zabudowa Hiroszimy.
Związek japońskich producentów pornografii kaja się i obiecuje reformy. To efekt stawianych branży zarzutów, że oszukuje kobiety i zmusza je do uprawiania seksu w filmach wbrew ich woli.
Alarm bojowy i przygotowania do ewentualnego odpalenia pocisków systemu obrony antyrakietowej Patriot zarządziła we wtorkowy poranek Japonia. Wojskowi przeanalizowali dane wywiadowcze dotyczące dokonania możliwej próby wystrzelenia pocisku balistycznego średniego zasięgu przez Koreę Północną.
Japonia zaapelowała do Rosji, by "zwróciła uwagę" na sytuację związaną z wpłynięciem rosyjskich i chińskich okrętów wojennych na wody w pobliżu administrowanych przez Tokio wysp Senkaku (chiń. Diaoyu), do których Pekin rości sobie prawa.
Władze Japonii złożyły na ręce chińskiego ambasadora w Tokio protest w związku z wpłynięciem okrętu chińskiej marynarki wojennej w pobliże administrowanych przez Japonię wysp Senkaku (chiń. Diaoyu), do których Pekin rości sobie prawa.
Ojciec siedmioletniego Japończyka powiedział mediom, że syn przebaczył mu zostawienie go w górach za karę. Chłopiec przez sześć dni był poszukiwany w gęstym lesie na wyspie Hokkaido.
Marynarka USA nałożyła na wszystkich swoich marynarzy w Japonii zakaz spożywania alkoholu oraz opuszczania baz poza obowiązkami służbowymi. Ograniczenia te mają związek z zatrzymaniem w ubiegłym tygodniu na Okinawie marynarza podejrzanego o spowodowanie wypadku samochodowego pod wpływem alkoholu.