Iran

Iran

Wstrząsy w Iranie. Dzień po dniu

W czwartek w prowincji Kerman w Iranie zatrzęsła się ziemia. Nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych. Dzień wcześniej wstrząsy wystąpiły w okolicach Teheranu.

Rowhani: Izrael zasiał ziarno niepokoju w regionie

Decyzja Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela pokazała, że USA nie respektują praw narodu palestyńskiego oraz że "nie są i nigdy nie będą uczciwym negocjatorem" w procesie pokojowym - napisał w środę na Twitterze prezydent Iranu Hasan Rowhani.

Boris Johnson w "szczerej rozmowie" z prezydentem Iranu

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Boris Johnson w niedzielę odbył blisko godzinną rozmowę w Teheranie z prezydentem Iranu Hasanem Rowhanim. Wizyta Johnsona w Iranie ma doprowadzić do uwolnienia więzionej w tym kraju Brytyjki - przypomina Reuters.

"Iran nie może i nie zamierza siedzieć cicho"

- Palestyna zostanie wyzwolona, a Palestyńczycy zwyciężą - oświadczył najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei. Z kolei prezydent Iranu Hasan Rowhani ostrzegł, by nie prowokować muzułmanów w ich świętym miejscu.

Szef CIA ostrzegł "generała cienia"

Kasem Solejmani "osobiście, jak i cały Iran będą ponosić odpowiedzialność za wszelkie ataki przeciwko amerykańskim interesom w Iraku przez siły pod ich kontrolą" - napisał szef CIA w liście do jednego z najważniejszych irańskich wojskowych. W sobotę Mike Pompeo zdradził jego treść.

Saudowie wzywają do rozbrojenia Hezbollahu

Liban został przejęty przez Hezbollah. Może prosperować jedynie, jeśli to popierane przez Iran ugrupowanie zostanie rozbrojone - stwierdził w piątek saudyjski minister spraw zagranicznych Adel al-Dżubeir. Dyplomata komentował w ten sposób trwający kryzys polityczny w Libanie, który wybuchł 4 listopada.

Saudyjski następca tronu: ajatollah Chamenei to nowy Hitler

Dwaj wielcy rywale wchodzą w kolejny etap wojny na słowa - pisze agencja Reutera komentująca wywiad księcia Arabii Saudyjskiej, Muhammada ibn Salama z "New York Timesem". W publikacji następca tronu w Rijadzie nazywa duchowego przywódcę Iranu "nowym Hitlerem Bliskiego Wschodu".