huragan

huragan

Huragan Florence jest już nad USA. Na antenie TVN24 klimatolog wyjaśnił, dlaczego żywioł jest tak niebezpieczny i odpowiedział na pytanie, czy huragany zagrażają Europie.

Huragan Florence zagraża 10 milionom ludzi. Amerykańscy meteorolodzy uważają, że można spodziewać się "niewiarygodnych szkód spowodowanych wiatrem, falami sztormowymi i powodziami w głębi lądu". Stan wyjątkowy ogłoszono w Georgii, Karolinie Północnej, Karolinie Południowej i Wirginii.

Oczy całego świata zwrócone są na Florence. To potężny huragan, który zmierza w kierunku południowo-wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Nie jest to jedyne takie zjawisko, które przemierza wody Oceanu Atlantyckiego.

Hektor ponownie przybrał na sile. Huragan zmierzający w kierunku Hawajów osiągnął kategorię czwartą. Nad Pacyfikiem utworzyły się także dwie kolejne burze tropikalne, które mogą zagrozić Meksykowi.

Huragan Beryl przyspieszył i według prognoz nie zwolni do momentu uderzenia w Małe Antyle - poinformowało Amerykańskie Centrum Ostrzegania przed Huraganami (NHC). Burza może zagrozić też regionom dotkniętym w zeszłym roku przez huragany Irma i Maria.