Australia

Australia

Mieszkańcy Sydney po przebudzeniu mogli podziwiać miasto w zasnutej mgłą scenerii. Nie wszyscy byli jednak zadowoleni - zjawisko spowodowało utrudnienia komunikacyjne.

W Melbourne rozpoczął się w środę proces apelacyjny australijskiego kardynała George'a Pella, który trzy miesiące temu został skazany na sześć lat więzienia za czyny pedofilskie wobec dwóch 13-letnich chłopców. To najwyższy w historii Kościoła rzymskokatolickiego dostojnik skazany w procesie karnym za takie czyny.

Cyklon tropikalny Wallace zbliża się do północno-zachodniego wybrzeża Australii. Może przynieść ulewne deszcze. Towarzyszący cyklonowi wiatr w porywach wieje z prędkością dochodzącą do 120 kilometrów na godzinę.

Woda w słonym jeziorze w parku Westgate w Port Melbourne na południu Australii zmieniła kolor na różowy. Niecodzienny widok przykuwa uwagę okolicznych mieszkańców i turystów, którzy robią sobie przy nim zdjęcia.

W niedzielę między miejscowościami Port Hedland a Karratha na północno-zachodnim wybrzeżu Australii uderzył cyklon tropikalny Veronica. Przyniósł ze sobą porywy wiatru, które mogą osiągać prędkość 220 kilometrów na godzinę i ulewne opady deszczu.

W ciągu niecałej doby anonimowa depresja tropikalna zmieniła się w Veronicę - potężny cyklon tropikalny. W sobotę najprawdopodobniej dotrze do wybrzeża regionu Pilbara. To niebezpieczny czas dla północnych regionów Australii, ponieważ na jego wschodnią część kieruje się cyklon tropikalny Trevor.