Australia

Australia

Te święta dla Australijczyków oznaczały także zmagania z tropikalnymi upałami. Nad kraj napłynęła nieznośna fala gorąca. Są miejsca, gdzie temperatura może sięgnąć blisko 50 stopni Celsjusza.

Australia uznaje Jerozolimę Zachodnią, siedzibę Knesetu i wielu instytucji rządowych, za stolicę Izraela, ale przeniesie tam swoją ambasadę dopiero po zawarciu porozumienia pokojowego - oświadczył w sobotę premier Australii Scott Morrison.

Erin-Claire Barrow, artystka i ilustratorka książek z Australii, podczas górskiej wędrówki spotkała pajęczycę, która niedawno została matką. Była dość duża i dźwigała gromadkę swoich dzieci na głowotułowiu.

Australia kojarzy się przede wszystkim z niebezpieczną fauną i florą. Nie jest to bezpodstawne. Między innymi zagrażają tam człowiekowi rekiny. Tylko w ostatni weekend zaatakowały na plażach dwa razy.

Szef australijskiego rządu Scott Morrison oficjalnie przeprosił w imieniu narodu osoby, które jako dzieci stały się ofiarami przestępstw seksualnych. W przemówieniu w siedzibie parlamentu w Canberze Morrison podkreślił, że cały naród musi zdać sobie sprawę z ich cierpień i powiedzieć "przepraszam".