Australia

Australia

Postępujące zmiany klimatyczne spędzają sen z powiek naukowcom. Aby uświadomić społeczeństwu, jak poważne mogą być ich konsekwencje, zespół naukowców z Australii po dokładnych badaniach zmian klimatu stworzył specjalną aplikację. Badacze twierdzą, że od 2050 roku na tym kontynencie zima będzie jedynie wspomnieniem.

Australijski kardynał George Pell został w środę skazany przez sąd w Melbourne na 6 lat więzienia za czyny pedofilii wobec dwóch 13-letnich chłopców. To najwyższy w historii Kościoła rzymskokatolickiego dostojnik skazany w procesie karnym za takie czyny. O wcześniejsze zwolnienie Pell będzie mógł ubiegać się najwcześniej po 3 latach i 8 miesiącach.

Australijski kardynał George Pell, przebywający w areszcie w Melbourne, gdzie czeka na wyrok po uznaniu za winnego pedofilii, pozostanie tam przez co najmniej trzy miesiące - poinformowała w środę "La Repubblica". W czerwcu zostanie rozpatrzona jego apelacja.

Australijski park Bunyip trawią płomienie. Sprzyja im wysoka temperatura i silne porywy wiatru. Ogień objął powierzchnię ponad półtora tysiąca hektarów i przyczynił się do powstania ogromnej chmury.

Jeden z najbliższych do niedawna współpracowników papieża Franciszka, kardynał George Pell, został uznany winnym czynów pedofilskich przez ławę przysięgłych sądu w Melbourne w Australii. Decyzja zapadła w grudniu, ale ogłoszono ją po dwóch miesiącach. Duchowny otrzymał w związku z tym od papieża zakaz publicznego pełnienia posługi i kontaktów z nieletnimi - poinformował rzecznik Watykanu Alessandto Gisotti.

Australijczyk James Gargasoulas został w piątek skazany na dożywocie za "jedną z najgorszych masowych zbrodni w historii Australii". Na początku 2017 roku w Melbourne mężczyzna wjechał samochodem w przechodniów, zabijając sześć osób i raniąc 27.

Prezes WWF zaapelował o podjęcie działań mających na celu ochronę australijskiej przyrody. Podkreślił, że wycinanie lasów może doprowadzić do wyginięcia koali. - Szczerze mówiąc, do tej pory nie zdawałem sobie sprawy z powagi problemu - powiedział Pavan Sukhdev, prezes WWF.