Maciej Wierzyński - felieton

Maciej Wierzyński - felieton

W domu mam konflikt. Żona boi się koronawirusa a ja mam do epidemii stosunek nonszalancki i beztroski. Na lekkomyślność moją niewątpliwy wpływ mają władze Rzeczpospolitej, które Polkom i Polakom (teraz tak właśnie i w takiej kolejności należy wyrażać się o obywatelach naszego kraju) mówią raz jedno raz drugie, zależy co jest bardziej wygodne - pisze w felietonie Maciej Wierzyński, wieloletni dziennikarz TVN24, twórca programu "Horyzont".

W Polsce, obok epidemii, mamy obecnie do czynienia z agonią. Rządząca ekipa nie panuje nad sytuacją. Władza wymyka się jej z rąk. Epidemia ten kryzys ujawniła i zaostrzyła. Gdyby nie epidemia też mielibyśmy kryzys, tylko później i pewnie miałby inny kształt - pisze w felietonie Maciej Wierzyński, wieloletni dziennikarz TVN24, twórca programu "Horyzont".

Już się nie denerwuję. Widok premiera Morawieckiego, w beżowym sweterku i dobranej pod kolor, ciemnobrązowej koszuli, prowadzącego w tym roboczym stroju posiedzenie jakiegoś rządowego zespołu antykryzysowego, uspokoił mnie bardziej, niż jakiekolwiek szczegółowe zarządzenie władz chroniące mnie przed wirusem - pisze w felietonie Maciej Wierzyński, wieloletni dziennikarz TVN24, twórca programu "Horyzont".

Rosyjska pomoc dla znękanych przez koronawirusa Włochów poleciała dziewięcioma rosyjskimi samolotami IŁ-76. Te ogromne wojskowe maszyny zdobił kokieteryjny slogan "From Russia with Love - pisze w felietonie Maciej Wierzyński, wieloletni dziennikarz TVN24, twórca programu "Horyzont".

Przyrzekałem sobie, że nie będę pisał o koronowirusie. I nie wytrzymałem - pisze w felietonie Maciej Wierzyński, wieloletni dziennikarz TVN24, twórca programu "Horyzont".

Polscy wyborcy są notorycznie oszukiwani. Ogólnie biorąc, elektorat dobrze sytuowany skłonny jest sądzić, że oszukiwanie wyborców to wynalazek PiS. To nieprawda - pisze w felietonie Maciej Wierzyński, wieloletni dziennikarz TVN24, twórca programu "Horyzont".

Dlaczego nie boję się Jarosława Kaczyńskiego? Felieton Macieja Wierzyńskiego, wieloletniego dziennikarza TVN24, twórcy programu "Horyzont".