Euro 2016

Euro 2016

"Mam do siebie ogromne pretensje za te dwie serie rzutów karnych"

- Ambicje tego zespołu były dużo większe, choć ciężko było mówić przed turniejem, że chcemy walczyć o najwyższe cele - przyznał po przegranym meczu z Portugalią Grzegorz Krychowiak. Rozczarowania nie krył też Łukasz Fabiański. - Odpadnięcie w tej fazie rozgrywek, gdzie wydawało się, że półfinał jest naprawdę blisko, boli - mówił po spotkaniu polski bramkarz.

Boniek: Portugalczycy nie byli lepsi

Prezes PZPN Zbigniew Boniek po odpadnięciu reprezentacji z mistrzostw Europy chwalił zespół Adama Nawałki. - Wyjeżdżamy z podniesionym czołem, brakowało troszeczkę szczęścia. Portugalczycy nie byli lepszą drużyną od nas, ale taka jest piłka - stwierdził.

Smutny Nawałka. "W szatni jest olbrzymi niedosyt"

- Jest trochę smutku. Cieszy zaś to, że piłka znowu odzyskała swoje miejsce w sercach fanów, to fantastyczne - przyznał trener Adam Nawałka po porażce w karnych z Portugalią. Dla Polaków Euro 2016 się skończyło.

"Zabraliśmy półfinał Polakom"

Portugalscy komentatorzy zgodnie twierdzą, że rodzimy zespół awansował w sposób niezwykle szczęśliwy, pokonując dopiero w rzutach karnych potencjalnie słabszą Polskę. Nie brak głosów, że Biało-Czerwoni zasłużyli na półfinał Euro 2016.

Wielcy Polacy. Największy Lewandowski

Znów walczyli do upadłego. Znów musieli przejść przez dogrywkę i karne. Za to należą im się brawa i wysokie oceny. Najwyższa dla Roberta Lewandowskiego. Sport.tvn24.pl ocenił Polaków w skali od 1 do 6.

Horror w Marsylii. Przegraliście po karnych, ale dziękujemy!

Początek był wymarzony, był bajeczny. Obudził się gigant - Robert Lewandowski pokonał portugalskiego bramkarza już w setnej sekundzie spotkania na Stade Velodrome w Marsylii. Rywale doszli do siebie i wyrównali jeszcze przed przerwą. O awansie do półfinału Euro 2016 - o takim sukcesie - i tak decydowały karne. 5:3 wygrała je Portugalia.

Gol "Lewego" drugim najszybszym w historii Euro

Była 1 minuta 40 sekunda meczu Polska - Portugalia. Kamil Grosicki popędził lewym skrzydłem, wrzucił piłkę w pole karne, tam, gdzie znalazł się Robert Lewandowski. Polski as nie zmarnował takiej okazji, pokonał bramkarza rywali.

10,5 pewniaka Nawałki. Na Portugalię możliwa tylko jedna zmiana

To nie miejsce i czas na eksperymenty. Polacy mecz z Portugalią najprawdopodobniej rozpoczną w takim samym składzie jak ostatnią potyczkę ze Szwajcarią. Adam Nawałka kombinować nie musi - ma do dyspozycji wszystkich zawodników z pola, a na dodatek stworzona przez niego maszyna jak na razie pracuje efektywnie.

Bramy Velodrome przeklęte dla Portugalczyków. Tej klęski nigdy nie zapomną

Stade Velodrome w Marsylii to dla Portugalczyków stadion przeklęty. Właśnie na tym obiekcie, 32 lata temu, doznali jednej z najboleśniejszych klęsk w swojej futbolowej historii. Od tamtej pory w najstarszym francuskim mieście już nie grali. W czwartek wrócą na Lazurowe Wybrzeże, gdzie o półfinał Euro będą walczyć z Polakami.

Portugalskie "O Jogo": Nawałka chce wywrzeć presję na arbitrze

"Adam Nawałka chce wywrzeć presję na niemieckim arbitrze Feliksie Brychu" - pisze przed meczem z Polakami portugalski dziennik "O Jogo". Nasi rywale w ćwierćfinałowym starciu Euro 2016 wierzą w magiczną datę 30 czerwca, która do tej pory kojarzyła im się z wielkimi sukcesami piłkarskiej reprezentacji.