Euro 2016

Euro 2016

Gol i pocałunek w stopę. Złoty But czeka

Po golu strzelonym Islandii Antoine Griezmann usadowił się na prowadzeniu klasyfikacji najlepszych strzelców Euro 2016. Jeśli nic się nie zmieni, Francuz powtórzy wyczyn dwóch rodaków.

Francja pokazała moc. Przerwany sen Islandczyków

Nie było sensacji w Saint-Denis pod Paryżem, Francja na to nie pozwoliła. Po pierwszych 20. minutach prowadziła z Islandią 2:0, po pierwszej połowie 4:0. Zakończyło się pewną wygraną 5:2, choć błędów zwycięzcy nie uniknęli. W półfinale Euro 2016 czekają na nich Niemcy.

"Wszystko zamknęło się w sumie 30 mln euro"

Malutkie Mrzeżyno żyje wielkim transferem Grzegorza Krychowiaka. To tu piłkarz, który od soboty oficjalnie reprezentuje barwy słynnego PSG, rozpoczynał karierę. - Wszystko zamknęło się w sumie około 30 milionów euro - mówi tata pomocnika reprezentacji Polski, pan Edward Krychowiak.

Włosi drwią z karnego Zazy. "Fred Flintstone grający w kręgle"

Włoscy fani szukają winnych porażki z Niemcami. Po konkursie "jedenastek" złość kibiców skupia się na Simone Zazie i Graziano Pelle. W ćwierćfinałowym starciu w Bordeaux karne zmarnowało aż siedmiu zawodników, ale wspomniani Włosi pomylili się w fatalnym stylu, a Zaza wręcz się ośmieszył.

"Si,Si,Si złamaliśmy włoską klątwę"

Niemcy pokonali Włochów i cieszą się z awansu do półfinału mistrzostw Europy. Ich radość jest podwójna, a smak zwycięstwa wyjątkowy. Jak zauważa niemal każdy internetowy serwis wreszcie "zrzucona została włoska klątwa".

Plan Loewa wypalił. "Włochów można pokonać ich najlepszą bronią"

- Włochów można pokonać ich najlepszą bronią - inteligencją. I bardzo dobrze nam to wyszło. Obrona spisywała się świetnie i rywale rzadko zagrażali naszej bramce - mówił po sobotnim ćwierćfinale Euro Joachim Loew, trener reprezentacji Niemiec. Rozczarowania porażką nie ukrywał Antonio Conte, opiekun Włochów, który żegna się z kadrą.

Dramatyczny mecz Niemców z Włochami. Dopiero 9. seria karnych przyniosła rozstrzygnięcie

W 1/8 finału Euro 2016 Włochy wyeliminowały Hiszpanię, ale już w następnej rundzie musieli grać kolejny mecz, który śmiało można nazwać przedwczesnym finałem. 120 minut pojedynku z Niemcami zakończyło się remisem i do wyłonienia półfinalisty konieczne były rzuty karne. Dopiero ich dziewiąta seria przyniosła rozstrzygnięcie - w półfinale zagra zespół Joachima Loewa.

Kamieniami przepędzili Chorwata. Bo za szybko odpadł z Euro?

Ivan Rakitić długo nie cieszył się wakacjami w ojczyźnie. Zaledwie po dwóch dniach od rozpoczęcia urlopu musiał z rodziną ewakuować się z wyspy Ugljan. Powodem byli chuligani, którzy obrzucali apartament piłkarza kamieniami. Chorwackie media wiążą incydent z rozczarowaniem po dość szybkim odpadnięciu reprezentacji z Euro.

Smutne twarze piłkarzy. "Ich ambicje były większe"

- Mamy poczucie niedosytu, jest sportowa złość. Można było zrobić coś więcej - tłumaczył przybicie, jakie towarzyszy piłkarzom reprezentacji Polski rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. W piątek wrócili z Francji. Euro skończyli na ćwierćfinale.