Trump: nie wiem, o czym Clinton mówi. Od dawna mogła coś zmienić

- Oglądałem przemówienie Hillary Clinton. Ona ciągle mówi, że pensje są zbyt niskie, że wszystko idzie nie tak, ale jej uda się to zmienić. Przecież ona mogła coś zmienić już od dawna - powiedział Donald Trump po ogłoszeniu pierwszych wyników prawyborów w Partii Republikańskiej. Miliarder wygrał w siedmiu stanach.

Niemiecki polityk aresztowany za podpalenie polskiego samochodu

Lokalny polityk skrajnie prawicowej Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec (NPD), Maik Schneider z Brandenburgii został we wtorek aresztowany pod zarzutem podpalenia samochodu. Pojazd należał do obywatela polskiego. Zdaniem policji, do ataku doszło na tle ideologicznym.

Posiłki na granicę. Macedonia boi się kolejnego szturmu

Jak podała serbska telewizja państwowa RTS, po greckiej stronie przejścia w Idomeni na granicy z Macedonią koczowało we wtorek prawie 9 tys. migrantów i uchodźców. Czekali, by władze tego kraju wpuściły ich i pozwoliły im kontynuować podróż na północ i zachód Europy.

RB ONZ przełożyła głosowanie ws. Korei Płn.

USA przedłożyły w czwartek w Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekt rezolucji o zaostrzeniu sankcji wobec Korei Płn. w odpowiedzi na jej ostatnie próby z bronią nuklearną i rakietową. Głosowanie nad rezolucją przełożono.

Clinton: Republikanie próbują nas podzielić

W prawyborach demokratów w USA była sekretarz stanu Hillary Clinton wygrała już w siedmiu stanach: Wirginii, Georgii, Tennessee, Alabamie, Arkansas, Massachusetts i Teksas, zdecydowanie pokonując senatora z Vermont Berniego Sandersa - przewiduje telewizja CNN. Od 6.00 na antenie TVN24BiS program specjalny AMERYKA WYBIERA.

NPD może przestać istnieć

Narodowodemokratyczna Partia Niemiec może zostać zdelegalizowana. O rozpatrzenie sprawy do Trybunału Konstytucyjnego Niemiec zawnioskował Bundesrat. NPD od lat podejrzewana jest o sympatie neonazistowskie. Materiał programu "Fakty z zagranicy".

ONZ apeluje do USA i Rosji. Ławrow i Kerry o Syrii

Podczas wtorkowej rozmowy telefonicznej szefowie dyplomacji Rosji i USA, Siergiej Ławrow i John Kerry, potwierdzili, że należy współpracować, aby zakończyć działania wojenne w Syrii - poinformowało rosyjskie MSZ.

"Tylko ja mogę pokonać Trumpa"

Ultrakonserwatywny senator Ted Cruz wygrał wtorkowe prawybory Partii Republikańskiej w rodzimym Teksasie oraz - niespodziewanie - także w Oklahomie. Zaapelował do rywali, by wycofali się z wyścigu prezydenckiego, gdyż tylko on jest w stanie pokonać miliardera Donalda Trumpa.

Dżihadysta przed sądem za niszczenie zabytków

Pierwszy dżihadysta, któremu Międzynarodowy Trybunał Karny zarzuca niszczenie religijnych i historycznych zabytków, stanął we wtorek przed sądem, który zdecyduje, czy rozpocząć proces. Ahmad Al Faqi Al-Mahdi miał przyczynić się do niszczenia mauzoleów sufickich w Mali.

Gen. Breedlove: Rosja i Asad chcą zalać Europę uchodźcami

Dowódca sił NATO w Europie generał Philip Breedlove uważa, że Moskwa i Damaszek z premedytacją wykorzystują falę syryjskich uchodźców jako narzędzie do destabilizowania Europy. Breedlove mówił o tym we wtorek na przesłuchaniu w Komisji Sił Zbrojnych Senatu.

Waszczykowski do sekretarza Rady Europy: przeciek, który spowodował brutalny atak na rząd

"Z przykrością stwierdzam, że działania Komisji Weneckiej, jeszcze przed konkluzjami jej pracy, zostały bez skrupułów wykorzystane do celów politycznych" – napisał szef MSZ Witold Waszczykowski w liście do sekretarza generalnego Rady Europy Thorbjoerna Jaglanda. - Prawo i Sprawiedliwość specjalizuje się w pisaniu obraźliwych listów, które nie mają nic wspólnego z dyplomacją - skomentował w TVN24 były wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski (PO).

Tłum kandydatów do pokojowego Nobla

Pobity został rekord liczby kandydatów do Pokojowej Nagrody Nobla. Zgłoszono 376 kandydatur, w tym 228 osób i 148 organizacji - poinformował we wtorek Norweski Instytut Noblowski. Wśród zgłoszonych są m.in. Angela Merkel, Donald Trump, Edward Snowden i papież Franciszek.

Likwidują "dżunglę", imigranci ruszyli do Belgii

Od przywrócenia przez Belgię kontroli na granicy z Francją w związku z likwidacją "dżungli" koło Calais, cofnięto do Francji ponad 600 migrantów, którzy chcieli dotrzeć do portu Zeebrugge, by stamtąd dostać się do Wielkiej Brytanii - podała belgijska policja.

Zastrzelił psa Salmy Hayek, nie poniesie odpowiedzialności. "Nieszczęśliwy wypadek"

"Jestem w żałobie po śmierci mojego psa, Mozarta, którego poród osobiście odbierałam" - wyznała w miniony piątek Salma Hayek. Pies został znaleziony na terenie rancza aktorki z raną postrzałową w okolicy serca. Ustalono sprawcę, ale prawdopodobnie nie poniesie on odpowiedzialności karnej. Jak poinformowało w poniedziałek biuro szeryfa, użycie broni uznano za "uzasadnione".

Superwtorek? Raczej sądny. Trump i Clinton walczą o najwyższą stawkę

Czy ktoś jest jeszcze w stanie powstrzymać kroczącego pewnie po nominację z ramienia republikanów Donalda Trumpa? Kto z obozu republikańskiego się wycofa, a kto zdecyduje się walczyć dalej? Czy wśród demokratów Bernie Sanders to rzeczywiste zagrożenie dla Hillary Clinton? Część odpowiedzi na te pytania możemy poznać już niebawem. 1 marca, czyli w tzw. superwtorek, prawybory odbywają się jednocześnie aż w kilkunastu stanach, a stawka jest naprawdę wysoka.

"Przełom". The Rolling Stones zagrają na Kubie

The Rolling Stones zagrają darmowy koncert 25 marca w Hawanie na Kubie - ogłosił rzecznik zespołu. Wydarzenie ma wymiar historyczny - będzie to pierwszy koncert zespołu w kraju, w którym ich muzyka była zakazana i uznana na za "ideologicznie deprawującą".

"Uchodźcy nie mogą sobie wybierać, gdzie wystąpią o azyl"

- Musimy zająć się trudną sytuacją w Grecji i powrócić do systemu Schengen tak szybko, jak to możliwe - oświadczyła we wtorek niemiecka kanclerz Angela Merkel. Wskazała, że w Grecji istnieją możliwości zakwaterowania uchodźców. Dodatkową pomoc dla Grecji zaproponuje w środę Komisja Europejska.

"Kreml sformował w Donbasie 40-tysięczną armię"

- W ciągu dwóch lat agresji przeciwko Ukrainie, Kreml sformował na okupowanych terenach w Donbasie 40-tysięczną armię – oświadczył przedstawiciel Ukrainy przy ONZ Wołodymyr Jelczenko. Ukraińskie media przypomniały, że dokładnie dwa lata temu, 1 marca 2014 roku, prezydent Rosji Władimir Putin otrzymał zgodę na wysłanie wojsk na Ukrainę.

Wiedeń zniechęca imigrantów do przyjazdu. Ruszyła kampania

Austria rozpoczęła kampanię informacyjną w Afganistanie, by zniechęcić Afgańczyków do ubiegania się o azyl w tym kraju. - Afgańczycy powinni być poinformowani o zaostrzeniu austriackiego prawa azylowego - powiedziała we wtorek szefowa austriackiego MSW Johanna Mikl-Leitner.

Bał się pluskwy w zębie żony, zostawił testament. Amerykanie ujawnili listy bin Ladena

Al-Kaida obawiała się szpiegów, amerykańskich dronów i urządzeń śledzących, które mogły pokazywać ich ruchy władzom USA - wynika z dokumentów, które amerykańskie siły specjalne zajęły w kryjówce Osamy bin Ladena w Pakistanie. Amerykanie w czasie operacji zabicia terrorysty zdobyli m.in. listy. Jeden z nich to najprawdopodobniej testament przywódcy Al-Kaidy.

Próbował odpiłować głowę Kościuszce. "Chcieli spieniężyć Generała"

Ta wiadomość poruszyła mieszkańców około 30-tysięcznego East Chicago w stanie Indiana. Ktoś ukradł z parku brązową figurę Tadeusza Kościuszki. Sprawców ujęto, jeden z nich stanął już przed sądem, a posąg udało się odrestaurować. "Zgadnijcie, kto jest lśniący i nowy" - cieszą się na Facebooku mieszkańcy miasta.