Merkel pożegnana w milczeniu. Premier Bawarii owacją

Kanclerz Angela Merkel odrzuciła postulat bawarskiej CSU, która domaga się ograniczenia liczby uchodźców przyjeżdżających do Niemiec. Uczestnicy zjazdu CSU w Monachium pożegnali kanclerz niemal w milczeniu. Atmosfera między koalicjantami jest lodowata.

Oblężenie hotelu zakończone, co najmniej 21 ofiar

W zaatakowanym w piątek rano przez terrorystów hotelu w stolicy Mali, Bamako, znaleziono ciała 21 osób - poinformował w nocy z piątku na sobotę prezydent Mali Ibrahim Boubacar Keita. Wcześniej agencja AFP informowała o 18 ofiarach islamistów, a obecni na miejscu żołnierze ONZ twierdzili, że widzieli 27 ciał. Tymczasem amerykańskie władze poinformowały, że walka się zakończyła i zginęło dwóch terrorystów, którzy wzięli w piątek zakładników.

Jednak się nie wysadziła? "To ktoś inny"

Wbrew wcześniejszym informacjom kobieta, która zginęła w szturmowanym przez oddziały antyterrorystyczne mieszkaniu w Saint-Denis na obrzeżach Paryża, nie zdetonowała ładunków wybuchowych umieszczonych na ciele - podały w piątek źródła policyjne.

Senat zgadza się na stan wyjątkowy. Władza zyskuje ogromne uprawnienia

Francuski Senat zaakceptował decyzję o przedłużeniu stanu wyjątkowego o trzy miesiące. Przyjął też poprawki przegłosowane w czwartek przez Zgromadzenie Narodowe. Stan wyjątkowy ogłoszony po zamachach z 13 listopada jest szóstym w historii Francji. W zamachach terrorystycznych w Paryżu zginęło 130 osób, a 350 odniosło rany.

Burmistrz ewakuowany. Podejrzane auto przed restauracją, w środku Belgowie

Burmistrz Rotterdamu został w eskorcie policji przewieziony z restauracji, w której przebywał, w bezpieczne miejsce, a cały budynek został ewakuowany po tym, jak w pobliżu zauważono podejrzany samochód. Trzej Belgowie, którzy siedzieli w aucie, zostali zatrzymani i wciąż są przesłuchiwani przez policję. Władze nie informują, czy zatrzymania związane są z obawami o zagrożenie zamachami po atakach dżihadystów w Paryżu.

"1/3 ofiar rosyjskich bombardowań to cywile"

1331 osób, z czego blisko jedną trzecią stanowili cywile, zginęło w wyniku rozpoczętych 30 września rosyjskich nalotów na Syrię - podało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

Rosjanie strzelają z morza. Putin: mamy przed sobą jeszcze dużo pracy

Zadania w Syrii wypełniane są dobrze, ale to nie wystarczy, by oczyścić tego kraju od bojowników i terrorystów i uchronić Rosję przed ewentualnymi atakami terrorystycznymi – oświadczył Władimir Putin podczas wideokonferencji z udziałem dowódców oddziałów zaangażowanych w operację w Syrii. Szef ministerstwa obrony, Siergiej Szojgu, raportował, że 20 listopada Flotylla Kaspijska zaatakowała pozycje islamistów 18 razy.

Poroszenko: Franciszek przyjął zaproszenie na Ukrainę

Podczas spotkania z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką papież Franciszek powiedział, że jego pragnieniem jest pokój w tym kraju. Poroszenko ze swej strony ogłosił po audiencji, że papież przyjął zaproszenie na Ukrainę.

Brat organizatora paryskich zamachów od miesiąca jest w areszcie

Marokańskie władze zatrzymały w ubiegłym miesiącu Yassine'a Abaaouda, młodszego brata domniemanego organizatora zamachów w Paryżu Abdelhamida Abaaouda, gdy przyleciał do Agadiru, skąd pochodzi jego ojciec - poinformowało w piątek źródło w siłach bezpieczeństwa.

"Kowbojka" założyła nikab. "Nigdy nie widziałem jej z otwartym Koranem"

- Gdzie jest twój chłopak, gdzie on jest? - krzyczy policjant do kobiety, na chwilę przed rozpoczęciem szturmu na podparyskie mieszkanie, w którym ukrywali się terroryści. - To nie jest mój chłopak - odpowiada kobiecy głos. To ostatnie słowa Hasny Aitboulahcen, która kilka sekund później wysadza się w powietrze. Jest pierwszym kobiecym zamachowcem-samobójcą w Europie.

Papież: trzeba uważać na kandydatów do seminariów

Papież Franciszek zaapelował o czujność przy przyjmowaniu kandydatów do seminarium. W przemówieniu do Kongregacji ds. Duchowieństwa mówił, że próbują do nich dostać się ludzie chorzy psychicznie szukający "silnych struktur", jak wojsko, policja, duchowieństwo.

Wojna domowa, chaos, francuska interwencja. Hollande ostatnio chwalił wojska

Mali to kraj od kilku lat pogrążony w wojnie domowej, w którym bojownicy dżihadu chcą utworzenia republiki islamskiej. W państwie, które jest byłą kolonią francuską, interweniowali francuscy żołnierze. Ostatnio prezydent Francois Hollande gratulował im sukcesów. Więcej w "Faktach z zagranicy" w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.

Jeden z największych zdrajców USA na wolności

Skazany w 1987 roku w USA na dożywocie za szpiegostwo na rzecz Izraela Jonathan Pollard został warunkowo zwolniony z więzienia po odbyciu 30 lat kary - poinformował w piątek izraelski premier Benjamin Netanjahu. Materiał "Faktów z zagranicy", oglądaj od poniedziałku do piątku w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.