"Polska zmusiła Camerona do tańca". Brytyjskie media o szczycie w Brukseli

"Niezłomność (premier Beaty Szydło – red.) wobec żądań Camerona była jednym z głównych powodów, dla których szczyt Rady Europejskiej przeciągnął się do 31 godzin" - pisze „The Mail on Sunday” cytując anonimowego uczestnika negocjacji. Brytyjskie gazety w niedzielę zwracały również uwagę na rozłam w rządzie Davida Camerona, w którym sześciu ministrów opowiedziało się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Jude Law wśród migrantów w "dżungli" w Calais

Brytyjski aktor Jude Law pojawił się w niedzielę w obozowisku dla migrantów w Calais, zwanym dżunglą. Wziął udział w akcji czytania listów uchodźców, co ma uwrażliwić opinię publiczną na ich los.

Krwawa niedziela. Dwa miasta, osiem wybuchów, blisko 400 ofiar zamachów

Co najmniej 57 osób zginęło w niedzielę w podwójnym zamachu bombowym w Hims na zachodzie Syrii - podała organizacja Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Co najmniej 100 osób zostało rannych. Z kolei w Damaszku w serii czterech eksplozji, według najnowszych doniesień, zginęło około 62 osób a 180 jest rannych. Do zamachów w Hims i w Damaszku przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

Grecko-macedońska granica zamknięta dla Afgańczyków

Afgańscy migranci zmierzający na północ Europy nie zostali w niedzielę wpuszczeni do Macedonii na przejściu granicznym po stronie Grecji - poinformowały władze macedońskie i źródła greckie. Wpuszczani są tylko Irakijczycy i Syryjczycy.

Złoty Niedźwiedź trafi na Lampedusę

Statuetka Złotego Niedźwiedzia, którą otrzymał zwycięzca festiwalu w Berlinie Gianfranco Rosi za film "Fuocoammare" o migrantach płynących na Lampedusę, zostanie zawieziona na tę wyspę - zapowiedział w niedzielę jeden z bohaterów filmu, lekarz Pietro Bartolo.

"Wysoce niebezpieczny" materiał radioaktywny znaleziony

Opisywany jako "wysoce niebezpieczny" materiał radioaktywny, który zaginął w Iraku, został odnaleziony. Ładunek był porzucony w pobliżu stacji benzynowej w mieście Az-Zubajr na południu kraju - poinformowało w niedzielę ministerstwo środowiska.

Kurdowie uwolnili tureckich reporterów

Trzej dziennikarze pracujący dla tureckiej państwowej agencji prasowej Anadolu zostali uwolnieni w niedzielę. Przez ostatnie 48 godzin byli przetrzymywani przez bojowników Partii Pracujących Kurdystanu (PKK).

Papież rozdał wiernym "lek duchowy" z Polski

Podczas spotkania z wiernymi w niedzielę papież Franciszek wyraził wdzięczność i zadowolenie, że mógł spotkać się z patriarchą moskiewskim i całej Rusi Cyrylem. Wystosował także apel o zniesienie kary śmierci na świecie.

Angela Merkel już nie traci w sondażach

35 proc. wyborców deklaruje poparcie dla partii CDU kanclerz Angeli Merkel i jej bawarskiego odpowiednika CSU - wynika z sondażu opublikowanego w niedzielę przez "Bild am Sonntag". Wzrasta też akceptacja dla polityki migracyjnej rządu Merkel.

"Dżihadyści szykują w Europie ataki na wielką skalę"

- Europa stoi w obliczu największego zagrożenia terrorystycznego od ponad dziesięciu lat - powiedział w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Neue Osnabruecker Zeitung" szef Europolu Rob Wainwright. Oświadczył także, że na terenie Unii Europejskiej znajduje się 3-5 tys. bojowników inspirowanych ideologią tzw. Państwa Islamskiego.

Telefony komórkowe nie dla niezamężnych kobiet

Władze indyjskiej wioski w stanie Gudżarat, kolebce premiera Narendry Modiego, wprowadziły zakaz używania telefonów komórkowych przez niezamężne kobiety. Uznano, że komórki odciągają je od nauki i prac domowych, co dzieje się "ze szkodą dla społeczeństwa".

Rosyjski sobowtór DiCaprio został gwiazdą. I szuka żony

To nie jest Leonardo z Hollywood, ale Roman spod Moskwy. Podobieństwo do słynnego aktora jest jednak uderzające. Nawet pomimo widocznej nadwagi Rosjanina. Przełom w życiu Romana nastąpił, kiedy opublikował swoje zdjęcie w serwisie randkowym – tak zaczęła się droga do sławy i występów w rosyjskich mediach. Materiał „Faktów TVN”.

Hillary Clinton wygrała prawybory w stanie Nevada

Była sekretarz stanu USA Hillary Clinton wygrała sobotnie prawybory w stanie Nevadzie, pokonując w wyścigu o nominację prezydencką Partii Demokratycznej senatora z Vermont Berniego Sandersa. Masowo poparli ją zwłaszcza wyborcy z mniejszości afroamerykańskiej.

Donald Trump wygrywa w Południowej Karolinie. Jeb Bush rezygnuje

Tak jak przewidywały sondaże, miliarder i populistyczny outsider polityczny Donald Trump wygrał sobotnie prawybory prezydenckie Partii Republikańskiej (GOP) w Karolinie Południowej - podała telewizja CNN w oparciu o wstępne wyniki. Z wyścigu o Biały Dom zrezygnował Jeb Bush.

Dyplomaci zabici w bombardowaniu. USA nie potwierdzają

USA nie mogą na razie potwierdzić, że wskutek bombardowania bazy wojskowej tzw. Państwa Islamskiego w Libii, zginęło dwoje pracowników ambasady Serbii uprowadzonych w listopadzie przez dżihadystów - powiedział w sobotę rzecznik Pentagonu Peter Cook.

Wojna w Syrii. Asad gotowy do rozejmu, ale warunkowo

Prezydent Syrii zadeklarował, że jest gotów pod pewnymi warunkami zgodzić się na rozejm. - Terroryści nie mogą wykorzystać zawieszenia broni do umacniania swoich pozycji - powiedział Baszar el-Asad w wywiadzie dla dziennika "El Pais".

Czterech za sześciu. Wymiana zakładników w Donbasie

Ukraińskie siły rządowe i prorosyjscy separatyści z Donbasu dokonali w sobotę wymiany zakładników, którzy więzieni są przez obie strony konfliktu. Była to pierwsza taka wymiana w 2016 roku – poinformowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

"Rewolucja" dla Saudyjek. Mogą same zostać w hotelu

Kobieta w Arabii Saudyjskiej może już sama wynająć pokój hotelowy i samodzielnie w nim zamieszkać bez pozwolenia i towarzystwa męskiego członka rodziny. Pozwoli im to na większą swobodę ruchów, ale wywołuje opór ze strony konserwatystów.

Wstrząsający bilans nalotów Rosjan i sił Asada

Blisko 9,5 tys. cywilów zginęło w ciągu 16 miesięcy w Syrii w czasie bombardowań prowadzonych przez lotnictwo rządu Baszara el-Asada i rosyjskie - ogłosiło w sobotę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.