"Nie jest chrześcijaninem". Mocne słowa papieża

Papież Franciszek powiedział w sobotę, że ten, kto nie przyjmuje potrzebujących, "nie jest chrześcijaninem". - Boli mnie, gdy widzę zamknięte kościoły - wyznał podczas wizyty w Villa Nazareth, kościelnym akademiku dla ubogiej młodzieży w Rzymie.

Chelsea Clinton urodziła syna

Chelsea Clinton, córka byłego prezydenta USA i kandydującej w tegorocznych wyborach prezydenckich byłej szefowej amerykańskiej dyplomacji, poinformowała w sobotę na swoim koncie na Twitterze, że urodziła chłopczyka, któremu rodzice nadali imię Aidan.

Juncker krytykowany za "despotyczny" styl działania

Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" w opublikowanym w sobotę materiale krytykuje przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera za "despotyczny" i zbyt upolityczniony styl działania, co napotyka rosnący sprzeciw w Berlinie i Brukseli.

Zamachowiec z Orlando był gotowy na śmierć

Omar Mateen, który w minioną sobotę dokonał ataku na gejowski klub w Orlando, kilka tygodni przed zamachem przygotowywał się na śmierć - ujawnili śledczy. Wciąż nie są znane motywy jego działania, dlatego agenci FBI zapowiadają przesłuchania kolejnych osób.

"Renzi śmieje się. Także on wie, że sankcje drogo go kosztują"

Premier Włoch Matteo Renzi podczas wizyty w Petersburgu starał się pomóc Unii i Rosji przezwyciężyć podziały, będące wynikiem wzajemnych sankcji - pisze włoska prasa w sobotę. Dodaje, że szef rządu sprzeciwił się automatycznemu odnawianiu embarga wobec Moskwy.

Dożywocie dla byłego prezydenta. Za szpiegostwo

Sąd w Kairze skazał w sobotę byłego prezydenta Egiptu Mohammeda Murasiego na dożywotnie więzienie za szpiegostwo na rzecz Kataru. W tym samym procesie skazano sześć osób, w tym trzech dziennikarzy, na karę śmierci.

Mieli planować nowe zamachy. Policyjna obława w Belgii

Dwanaście osób podejrzewanych o planowanie nowych ataków terrorystycznych zostało w piątek i sobotę zatrzymanych w Brukseli. Operacja belgijskiej policji trwała na terenie całego kraju - poinformowało w oświadczeniu biuro prokuratora federalnego.

Rosja krytycznie o nocie dyplomatów USA ws. Syrii

Rosyjskie ministerstwo obrony, MSZ i Kreml krytykują notę podpisaną przez dyplomatów USA, wzywającą prezydenta Baracka Obamę do nalotów na cele reżimu prezydenta Syrii. - Zaniepokoiłoby to każdą osobę racjonalną - powiedział rzecznik ministerstwa obrony Igor Konaszenkow.

Żona byłego premiera uniewinniona

Sąd rejonowy w Pradze ponownie uniewinnił żonę byłego premiera Janę Neczasovą i trzech byłych funkcjonariuszy Wywiadu Wojskowego (VZ) od zarzutu wykorzystywania służb wywiadowczych dla celów prywatnych.

"Ich aktywność niemal się podwoiła". Rosyjski szpieg wykryty po 20 latach

Henry Frith przez dwadzieścia lat wiódł spokojne życie w Hiszpanii, prowadząc firmę i wychowując dziecko. W rzeczywistości był głęboko zakonspirowanym rosyjskim szpiegiem, który przez lata tworzył sobie alternatywną biografię. Jak ostrzegają przedstawiciele europejskich służb wywiadowczych, które cytuje magazyn "Politico", szpiegowska aktywność Moskwy w ostatnich latach gwałtownie wzrosła.

Nazistowska symbolika w mieszkaniu zabójcy posłanki

Prawicowy ekstremizm to priorytetowy wątek śledztwa w sprawie zabójstwa w czwartek deputowanej do Izby Gmin Jo Cox - podała brytyjska policja. Dochodzenie jest prowadzone także pod kątem ewentualnych zaburzeń psychicznych głównego podejrzanego.

Niemcy chcą mieć wiceszefa NATO

Rząd w Berlinie chce, aby wiceszefem NATO został po raz pierwszy w historii Paktu niemiecki polityk. Kandydatem na to stanowisko jest Martin Erdmann, obecnie ambasador Niemiec w Turcji - podał niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

"Nikomu w Niemczech nie zależy na słabej Polsce"

Potrzebujemy silnego sąsiada na Wschodzie, z którym możemy współdziałać w Europie - podkreślał w Warszawie prezydent Niemiec Joachim Gauck. - Trzeba znaleźć obszary, w których Polska i Niemcy na forum europejskim mogą działać wspólnie i odpowiedzieć na pytania, jakie są europejskie wyzwania - podkreślił prezydent Polski.

Norwegia boi się Rosji. Zapowiada miliardowe zbrojenia

Ze względu na "nieprzewidywalność Rosji" rząd Norwegii przedstawił program zbrojeń oraz modernizacji armii, która zyska nowe samoloty bojowe i okręty podwodne. - To największy wysiłek obronny od zimnej wojny - ogłosiła premier Erna Solberg.

11 tysięcy zatrzymań. "Chcą zniszczyć opozycję"

Zakończyła się pierwsza faza szeroko zakrojonej operacji banglijskiej policji przeciwko dżihadystom dokonującym zamachów na mniejszości wyznaniowe. Dokonano ponad 11 tys. zatrzymań, w tym 200 domniemanych ekstremistów oraz licznych opozycjonistów. Opozycja oprotestowała "arbitralne zatrzymania" 4 tys. swoich członków i zwolenników.

Ukraińcy w niewoli, Kijów liczy na pomoc Watykanu

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył, że Kijów liczy na pomoc Watykanu w rozmowach o uwolnieniu zakładników w objętym konfliktem z separatystami prorosyjskimi Donbasie i ponowił zaproszenie do złożenia wizyty na Ukrainie przez papieża Franciszka.