Niemcy chcą ostrzejszych kar za mowę nienawiści

Zgodnie z wolą rządu koalicyjnego w Berlinie serwisy takie jak Facebook czy Twitter mają reagować w przeciągu 24 godzin na mowę nienawiści w Internecie - podał w sobotę wychodzący w Duesseldorfie dziennik "Rheinische Post". W przeciwnym wypadku będą im grozić kary.

Steinbach opuszcza CDU. Poparła AfD

Posłanka CDU Erika Steinbach postanowiła po 43 latach oddać legitymację partyjną. W ten sposób chce zaprotestować przeciwko polityce migracyjnej kanclerz Angeli Merkel - poinformował dziennik "Welt am Sonntag". Steinbach wyraziła nadzieje, że antymigrancka AfD wejdzie do parlamentu.

Hojni darczyńcy Trumpa. Rekordowe darowizny na inaugurację

Rekordowe 90 mln USD przekazali dotąd prywatni darczyńcy i różne firmy na pokrycie kosztów uroczystości zaprzysiężenia Donalda Trumpa na prezydenta USA. Inauguracja odbędzie się 20 stycznia na Kapitolu w Waszyngtonie. Mniej więcej tyle kosztowały łącznie obie inauguracje Baracka Obamy.

Będzie Xi Jinping, nie będzie nikogo od Trumpa

Po raz pierwszy Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odwiedzi w tym roku prezydent Chin Xi Jinping. Nie będzie natomiast żadnego reprezentanta nowego prezydenta USA Donalda Trumpa. Frekwencja w szwajcarskim kurorcie zapowiada się rekordowa - ma być 3 tysiące gości.

"Guardian": negocjator UE chce specjalnej umowy dla londyńskiego City

Michel Barnier, negocjator UE ds. Brexitu, ostrzegł europosłów, że porozumienie w sprawie dostępu londyńskiego City do wspólnego rynku może być niezbędne, by uniknąć utraty stabilności finansowej w Europie - podał brytyjski dziennik "Guardian". Po publikacji artykułu Barnier skomentował na Twitterze, że jego wypowiedź została źle zrozumiana.

Kanclerz Niemiec: będę zabiegała o dialog z nowym prezydentem USA

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała w Berlinie, że będzie zabiegała o dialog z Donaldem Trumpem po jego zaprzysiężeniu na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. - Do rozwiązywania globalnych problemów konieczna jest międzynarodowa współpraca - podkreśliła Merkel.

Wzięli go za złodzieja. Polak dotkliwie pobity we Włoszech

39-letni Polak mieszkający w Cassino we Włoszech został wzięty za złodzieja i dotkliwie pobity przez trzech młodych ludzi. Mężczyźni z własnej inicjatywy patrolowali okolicę w związku z przypadkami kradzieży - podały włoskie media. Pobity Polak został zabrany na komisariat.

Talibowie w natarciu, amerykańscy żołnierze wracają

Dwa lata po oficjalnym wycofaniu się z afgańskiej wojny, Amerykanie po raz pierwszy wysyłają w Hindukusz nowych żołnierzy. Chcą bronić rządu z Kabulu przed nacierającymi coraz śmielej partyzantami. Sytuację w regionie opisuje znawca regionu Wojciech Jagielski.

"Największy atak dżihadystów na pozycje rządowe od miesięcy"

Bojownicy tzw. Państwa Islamskiego (IS) zaatakowali w sobotę pozycje rządowe w mieście Dajr az-Zaur we wschodniej Syrii, zabijając dziesiątki cywili i żołnierzy - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. W odpowiedzi syryjskie lotnictwo zbombardowało pozycje IS.

Martwe renifery, krew i oskórowane tusze. Kontrowersyjna wycieczka przedszkolaków

Grupa pięciolatków z przedszkola w norweskiej miejscowości Henning została zabrana na wycieczkę na pobliską farmę reniferów, gdzie pokazywano im, jak wygląda proces uboju tych zwierząt. Dzieci miały się w ten dowiedzieć się więcej o tradycjach Saamów, którzy słyną z hodowli reniferów. Zdjęcia z wycieczki opublikowane na profilu przedszkola na Facebooku wywołały jednak falę kontrowersji i burzliwą dyskusję.

Śmiały się z niej dzieci. Teraz będą u prezydenta

10-letnia Kristinka z Bratysławy chciałaby zostać prezydentem Słowacji. Swoim marzeniem podzieliła się z Andrejem Kiską, obecną głową państwa. Napisała też, że z tego powodu dzieci z klasy się z niej śmieją. W odpowiedzi na list dziewczynki prezydent zaprosił ją wraz z całą klasą do pałacu prezydenckiego.

Palestyńska ambasada w Watykanie otwarta

Papież Franciszek przyjął w sobotę na audiencji prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa. Następnie Abbas otworzył ambasadę Palestyny przy Stolicy Apostolskiej i oświadczył, że "Watykan całkowicie uznał Palestynę jako niepodległe państwo".

"Najlepsza, najsilniejsza, najwspanialsza armia świata". Premier powitała amerykańskich żołnierzy

Chcę podziękować, że jesteście z nami i życzyć by pobyt w Polsce był pobytem, który na długo zapadnie w waszej pamięci - powiedziała w sobotę w Żaganiu premier Beata Szydło podczas uroczystości powitania żołnierzy USA. Uczynimy wszystko, by wszyscy obywatele mogli czuć się bezpiecznie – zapewniła. W uroczystości bierze udział także szef MON Antoni Macierewicz i ambasador USA w Polsce Paul Jones.

Porwana 8 godzin po urodzeniu, 18 lat później odkryła prawdę. Rozmawiała już z rodzicami

Kamiyah Mobley została porwana ze szpitala na Florydzie zaledwie osiem godzin po urodzeniu. 18 lat później policja odnalazła całą i zdrową dziewczynę w Karolinie Południowej - poinformował w piątek szeryf Jacksonville Mike Williams. Kamiyah rozmawiała już z biologicznymi rodzicami. Kobieta, którą przez całe życie uważała za swoją matkę, usłyszała zarzut porwania.

Zbuntowani żołnierze porozumieli się z rządem

W piątek późnym wieczorem udało się osiągnąć porozumienie między reprezentantami rządu oraz władz wojskowych Wybrzeża Kości Słoniowej i protestującymi od 6 stycznia w mieście Bouake żołnierzami. W piątek wojskowi ponownie wyszli z koszar i zablokowali drogi.

Koniec Obamacare bliski? Pierwszy krok Izby Reprezentantów

Amerykańska Izba Reprezentantów uczyniła w piątek swój pierwszy krok na drodze ku uchyleniu jednego z głównych osiągnięć administracji prezydenta Baracka Obamy, czyli ustawy regulującej system ubezpieczeń zdrowotnych, Obamacare. Wcześniej to samo zrobił Senat.