Reżim triumfuje i ogłasza: test pocisku balistycznego sukcesem

USA, Japonia i Korea Południowa zażądały zwołania pilnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w związku z przeprowadzoną w niedzielę przez Koreę Północną próbą rakietową - poinformował w poniedziałek w oświadczeniu jeden z przedstawicieli USA przy ONZ. Pjongjang poinformował, że próba zakończyła się sukcesem.

Reżim Kima odpalił rakietę. Jest reakcja NATO

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg potępił wystrzelenie przez Koreę Północną pocisku balistycznego. Zaapelował też do reżimu w Pjongjangu o wstrzymanie programów rakietowych i wznowienie dialogu ze społecznością międzynarodową.

Dziesiątki zatrzymanych po nocnych zamieszkach

37 osób zostało zatrzymanych pod Paryżem w wyniku starć po sobotnich manifestacjach wsparcia dla 22-letniego Theo, który został ranny podczas brutalnego zatrzymania przez policję 2 lutego - podały źródła policyjne.

Niemcy mają nowego prezydenta

Były szef MSZ Frank-Walter Steinmeier został w niedzielę wybrany prezydentem Niemiec. Decyzję podjęło Zgromadzenie Federalne, które obradowało od południa. Steinmeier zastąpi na tym stanowisku Joachima Gaucka.

Seul o testach Pjongjangu: zmodernizowana wersja rakiety Musudan

Wojsko Korei Południowej szacuje, że rakieta, jaką w niedzielę rano czasu lokalnego wystrzeliła Korea Północna to prawdopodobnie pociski średniego zasięgu typu Musudan (BM25). Informację opublikowało w niedzielę południowokoreańskie biuro połączonych szefów sztabów.

Przywódca Iranu chwali Szwecję. "Kraj o dobrej reputacji"

Najwyższy przywódca Iranu przyznał w sobotę podczas spotkania z premierem Szwecji - Stefanem Lofvenem, że Stany Zjednoczone oraz zachodnie mocarstwa są przez Bliski Wschód traktowane z podejrzliwością, z kolei Szwecja cieszy się dobrą opinią wśród Irańczyków i jest postrzegana jako renomowany partner gospodarczy - podaje Reuters.

Wiceszefowa NATO "odrzuciła pomysł Kaczyńskiego"

Zastępczyni sekretarza generalnego NATO Rose Gottemoeller wyraziła na łamach niedzielnego wydania "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAS) pogląd, że rozwój nowej broni atomowej w Europie nie przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa na świecie.

Najstarszy na świecie prezydent wkrótce obchodzi urodziny

21 lutego Robert Mugabe, najstarszy na świecie prezydent, obchodzić będzie 93. urodziny. W jubileuszowym prezencie posłuszni mu prokuratorzy i policjanci aresztowali i sądzą dwóch pastorów, którzy ośmielili się wystąpić przeciwko panującemu czwartą dekadę przywódcy Zimbabwe. Analiza Wojciecha Jagielskiego.

Zielona Strefa w Bagdadzie ostrzelana pociskami rakietowymi

Tzw. Zielona Strefa w Bagdadzie, w której mieszczą się siedziby władz i ambasad, została w sobotę wieczorem ostrzelana pociskami rakietowymi. Wcześniej w starciach demonstrantów z siłami bezpieczeństwa zginęło co najmniej 5 osób, a ponad 300 zostało rannych.

"Gwałciciele w więzieniu!" Spalone samochody i zamieszki pod Paryżem

Niespokojnie w Bobigny pod Paryżem. W sobotę późnym popołudniem w pobliżu sądu protestujący starli się z policją. Rzucali petardami w policjantów, zniszczonych zostało kilka samochodów, witryny sklepowe i przystanek autobusowy. Demonstracja zorganizowana była w intencji mężczyzny określanego jako "Theo", który miał zostać zgwałcony w policyjnej izbie zatrzymań.

Amerykanie spierają się o prawo do aborcji. Wyszli na ulice

Przeciwnicy prawa do aborcji wyszli w sobotę na ulice miast w USA, apelując do administracji Donalda Trumpa o obcięcie rządowego finansowania dla organizacji planowania rodziny Planned Parenthood. W kilku miastach odbyły się liczniejsze kontrdemonstracje.

Tłumy na pierwszej imprezie karnawału w Wenecji

Tysiące ludzi w Wenecji obserwowały w sobotę paradę oświetlonych i udekorowanych łodzi, która zainaugurowała tegoroczny karnawał. Media zauważają, że ten tradycyjny prolog zabawy zgromadził wyjątkowe tłumy, które opanowały całe miasto.

"Ani przez moment nie byliśmy na marginesie polityki europejskiej"

- Opozycja cały czas próbuje robić wizję państwa PiS, które nie radzi sobie z podstawowymi zadaniami. A wystarczy przyjrzeć się temu, co się działo w ubiegłym roku, żeby dostrzec, że kluczowe zadania związane z naszym interesem narodowym są realizowane - przekonywał w "Horyzoncie" prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.

"Odeszliśmy od stołu, przy którym podejmuje się decyzje"

- Moje bardzo ważne odczucie: Polska Kaczyńskiego nie zostałaby przyjęta do UE, Polska Macierewicza nie zostałaby przyjęta do NATO. Jesteśmy, ale traktowani trochę jak kraj specjalnej troski - ocenił Janusz Lewandowski, europoseł PO, w programie "Fakty po Faktach" TVN24.

Najpierw go zatrzymali, potem odpuścili

Białoruś anulowała zakaz wjazdu do kraju dla ukraińskiego poety Serhija Żadana. W nocy z piątku na sobotę został on zatrzymany przez milicję w związku z obecnością na rosyjskiej "czarnej liście".

Media: Kreml może zrobić Trumpowi "prezent" ze Snowdena

Powołując się na anonimowe źródła w wywiadzie USA, amerykańskie media podały, że trwają rozmowy między Moskwą a Waszyngtonem o wydaniu Amerykanom przez Rosję byłego współpracownika amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (NSA) Edwarda Snowdena.