Oskarżony o gwałt pisarz wyszedł na wolność

Tariq Ramadan, najbardziej znany w Europie islamski uczony, filozof i pisarz oskarżony w lutym bieżącego roku o gwałt, opuścił w piątek więzienie Fleury-Merogis na przedmieściach Paryża. Pozostaje jednak pod nadzorem sądowym na czas procesu z jego udziałem.

Trump rozmawiał z Erdoganem o śmierci dziennikarza

Prezydenci USA i Turcji Donald Trump i Recep Tayyip Erdogan uzgodnili w piątek w rozmowie telefonicznej, że sprawa śmierci saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego nie może zostać zatuszowana - poinformował gabinet tureckiego prezydenta.

"Washington Post": w ocenie CIA zabójstwo Chaszodżdżiego zlecił książę Muhammad

Za zabójstwem saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego stał następca saudyjskiego tronu książę Muhammad ibn Salman, który je zlecił. Do takich wniosków doszła CIA po zapoznaniu się z materiałem dowodowym w sprawie - napisał w piątek "The Washington Post". Agencja Reutera, powołując się na własne źródła w CIA, potwierdza doniesienia dziennika.

Brązy Rothschilda to rzeźby Michała Anioła. Dowodem włosy łonowe, stopy i "ośmiopaki"

Grupa ekspertów zgromadziła, jak zapewnia, "wyraźne dowody" na to, że badane przez nich Brązy Rothschilda - dwie rzeźby przestawiające muskularnych nagich mężczyzn jadących na stworzeniach podobnych do panter - są dziełami Michała Anioła. To jedyne zachowane brązy autorstwa tego artysty. - Są uosobieniem jego miłości do męskiego ciała - stwierdziła Victoria Avery z brytyjskiego Fitzwilliam Museum.

"Nigdy nie odejdę, niech wszyscy sobie to zapamiętają"

Premier Czech Andrej Babisz oświadczył w piątek, że nie zamierza zrezygnować z funkcji. - Nigdy nie odejdę, niech wszyscy sobie to zapamiętają – oznajmił. Skrytykował dziennikarzy mediów publicznych za stwarzanie, jak to określił, atmosfery kryzysu rządowego.

"Chcemy wysłać sygnał do Londynu". Źródło: unijny szczyt niezależnie od rozwoju wypadków

Zwołany na niedzielę 25 listopada szczyt 27 państw Unii Europejskiej obędzie się niezależnie od tego, czy porozumienie w sprawie brexitu upadnie w Londynie czy nie - twierdzi PAP, powołując się na źródła unijne. Brytyjskie media podają w piątek, że pięciu eurosceptycznych ministrów gabinetu Theresy May porozumiało się co do pozostania na stanowiskach i próby przekonania premier do renegocjacji umowy z UE.

Kempa: pakt ONZ o migracji nie przyniesie nic dobrego

- To leczenie skutków - oceniła w piątek minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa, odnosząc się do paktu ONZ o migracji. Zapowiedziała także, że wkrótce zapadnie ostateczna decyzja rządu w sprawie przystąpienia do niego Polski.

"Wykonanie postanowienia to jest rzecz niełatwa". TSUE wysłuchał argumentów w sprawie Polski

W Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu zakończyła się rozprawa w sprawie środków tymczasowych dotyczących ustawy o Sądzie Najwyższym. Sędziowie wysłuchali argumentów zarówno przedstawiciela polskiego rządu, jak i Komisji Europejskiej, która w skardze do TSUE wniosła o zawieszenie stosowania przepisów ustawy. Według korespondenta TVN24, Polskę poparły Węgry.