Pierwsze takie spotkanie od ponad dekady

W Panmundżomie, na linii demarkacyjnej oddzielającej państwa koreańskie, po raz pierwszy od ponad dekady spotkali się w czwartek wysocy rangą przedstawiciele armii obu krajów, by rozmawiać o złagodzeniu napięć na granicy – podała agencja Yonhap.

"Jako Europejczyk czuję wstyd"

Niewpuszczenie przez Włochy statku z migrantami Aquarius jest haniebne, ale odpowiedzialność spoczywa na całej Europie - oświadczył w środę Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR) Filippo Grandi.

"Oś" Austrii, Niemiec i Włoch. W sprawie imigracji

Austria, Niemcy i Włochy będą współpracować w zakresie polityki wobec uchodźców. - Będzie to oś chętnych - zapowiedzieli kanclerz Austrii Sebastian Kurz i niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer, którzy w środę spotkali się w Berlinie.

Premier starł się z najbogatszym Gruzinem i złożył dymisję

Premier Gruzji Giorgi Kwirikaszwili złożył w środę dymisję w związku ze sporem z liderem partii rządzącej i najbogatszym człowiekiem w kraju Bidziną Iwaniszwilim. Według mediów powodem rezygnacji były też trwające od końca maja antyrządowe protesty.

Po brexicie Parlament Europejski ma się zmniejszyć, ale Polska powinna zyskać

W momencie, gdy Wielka Brytania opuści Unię Europejską, liczba posłów w Parlamencie Europejskim zmniejszy się z 751 do 705. Tym samym z 73 miejsc zwolnionych przez brytyjskich posłów, 46 znajdzie się w specjalnej rezerwie i mogłyby zostać przydzielone nowym krajom przystępującym do Unii Europejskiej. Polska w tym układzie może zyskać jednego nowego europarlamentarzystę.

"Jeśli oddamy Polskę, oddamy Europę"

Stając dziś w obronie sądownictwa i konstytucji, stajemy w obronie prawa Polek i Polaków i ich dobrej przyszłości w Unii Europejskiej - powiedział Janusz Lewandowski z Europejskiej Partii Ludowej podczas debaty w Parlamencie Europejskiej dotyczącej działań Komisji Europejskiej wobec Polski. Wiceprzewodniczący Parlamentu, Zdzisław Krasnodębski stwierdził, że Polska chce dialogu, a Komisja Europejska nie wykazuje dobrej woli wobec Polski.

"Jadę do Moskwy, by kontynuować dialog z polskim rządem". Wpadka Timmermansa

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans wystąpił przed Parlamentem Europejskim w ramach debaty na temat praworządności w Polsce i przeforsowanych przez polski rząd zmian w wymiarze sprawiedliwości. W pewnym momencie stwierdził, że "jedzie do Moskwy, by kontynuować dialog z polskim rządem". Chwilę później przeprosił za swoje przejęzyczenie. - Warszawa, nie Moskwa. Przepraszam. Nigdy wcześniej to mi się nie przytrafiło - powiedział Frans Timmermans.

"Z żalem muszę poinformować...". Komisja Europejska wykonuje kolejny krok wobec Polski

- Ostatnie posunięcia polskich władz nie rozwiązały dotychczasowych problemów i nie wyeliminowały ryzyka poważnego naruszenia praworządności - stwierdził w Parlamencie Europejskim Frans Timmermans, wiceszef Komisji Europejskiej. Potwierdził oficjalnie, że Komisja zawnioskowała o wysłuchanie Polski, co jest kolejnym formalnym krokiem w procedurze praworządności.

Trump wrócił do kraju. "Śpijcie dobrze tej nocy"

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump napisał w środę na Twitterze, że "nie ma już zagrożenia nuklearnego ze strony Korei Północnej". Odnosząc się do spotkania z Kim Dzong Unem, dodał, że "było ciekawym i bardzo pozytywnym doświadczeniem". "Korea Północna ma wielki potencjał na przyszłość!" - stwierdził Trump.

Kreml: szczyt w Singapurze pokazał, że Putin miał rację

Szczyt prezydenta USA Donalda Trumpa i przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una pokazał, że prezydent Rosji Władimir Putin miał rację, popierając bezpośredni dialog jako jedyny sposób na zmniejszenie napięć z Pjongjangiem - oświadczył w środę Kreml.