"Nastał czas, by powstać w imię George'a". Uroczystości żałobne Floyda w Minneapolis

W Minneapolis w czwartek odbyły się uroczystości żałobne George'a Floyda, który zmarł po tym, jak dusił go kolanem policjant podczas zatrzymania. - Nastał czas, by powstać w imię George'a i powiedzieć, by zabrano kolano z naszych szyj - powiedział pastor Al Sharpton, działacz na rzecz równouprawnienia Afroamerykanów. - Chcemy sprawiedliwości dla George'a - podkreślił brat zmarłego, Philonise Floyd. Przed konduktem przewożącym trumnę uklęknął szef miejskiej policji.

Film Magnusa von Horna w oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes

Chociaż Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes nie odbył się w tym roku w tradycyjnej formie, dyrektor artystyczny francuskiego święta kina ogłosił listę oficjalnej selekcji festiwalu. Wybrano 56 spośród rekordowej liczby 2067 zgłoszonych fabuł. Jedyną polską produkcją w tym gronie jest "Sweat" - drugi pełnometrażowy film szwedzkiego reżysera Magnusa von Horna, absolwenta i wykładowcy Szkoły Filmowej w Łodzi.

Przełom w sprawie zaginięcia Madeleine McCann? Policja prosi o pomoc

43-letni Niemiec, który był w Portugalii w czasie, gdy Madeleine McCann zniknęła, został wytypowany przez policję jako podejrzany w sprawie zaginięcia trzyletniej wówczas dziewczynki. Mężczyzna przebywa obecnie w więzieniu za przestępstwa na tle seksualnym. McCann w 2007 roku zniknęła z hotelowego pokoju w portugalskim kurorcie i do tej pory nie została odnaleziona.

Były policjant zginął, gdy bronił plądrowanego lombardu. "Do osoby, która pociągnęła za spust: nie idź tą drogą"

Emerytowany funkcjonariusz policji z Saint Louis został zastrzelony podczas napadu na lombard przyjaciela w czasie zamieszek, które wybuchły w USA po śmierci czarnoskórego George'a Floyda. "Znamy prawdziwy powód tych protestów, ale niech one będą przeprowadzane w pokojowy sposób" - zaapelował syn zmarłego. Kondolencje jego rodzinie złożył prezydent Donald Trump.

#BlackoutTuesday, czyli czarne ekrany przez osiem minut i 46 sekund. "Zobacz, co możemy zrobić i jak pomóc"

Najpopularniejsi muzycy i wokaliści, największe wytwórnie płytowe oraz media, w tym 19 amerykańskich kanałów grupy Discovery, włączyły się w akcję #BlackoutTuesday, związaną ze śmiercią Afroamerykanina George'a Floyda w wyniku interwencji policji. Według deklaracji uczestników, wtorkowy protest nie kończy działań branży muzycznej i medialnej przeciwko "dyskryminacji i niesprawiedliwości społecznej".