Pomorze

Pomorze

Wczesnym świtem ruszają do pracy. Gdy tylko temperatura podniesie się powyżej zera, żeby złamany lód nie kleił się na nowo, lodołamacze wyruszają z portu. Teraz na Jeziorze Dąbie, Regalicy i na Odrze wschodniej kruszą zmarzlinę grubą czasem i na 9 centymetrów. Dzięki nim możliwa będzie żegluga na zachodniopomorskich akwenach.

Beztroska jazda quadami po zamarzniętym jeziorze w Wołczy Wielkiej koło Miastka na Pomorzu. Dwóch kierowców szalało na lodzie. Nie jest to karalne, ale bardzo niebezpieczne. Niespełna dwa dni wcześniej w podobnej sytuacji zginął mężczyzna w Baniach koło Szczecina.

Udało się podnieść Down North – żaglowiec, który zatonął w nocy z soboty na niedzielę. Niejasna jest jego przyszłość. Zatonął już po raz drugi. Za pierwszym razem zginął jeden z członków załogi.

Dramatycznie wyglądającą interwencję kontrolerów biletów w Szczecinie zarejestrowali pasażerowie tramwaju. Kontrolerzy zablokowali mężczyznę, który miał nie zapłacić za przejazd. Według świadków, użyli oni środków przymusu bezpośredniego, do czego nie mają prawa. Przedstawiciele Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego bronią kontrolerów i twierdzą, że to pasażer był agresywny.

W Pyrzycach (województwo zachodniopomorskie) spłonęła altanka. Ratownicy znaleźli w środku dwa zwęglone ciała. Okoliczności pożaru zbadają śledczy z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

"Wampir z Bytowa" już za 10 miesięcy może wyjść na wolność. Uprawomocnił się, wydany niedawno wyrok słupskiego sądu, który o dwa lata skraca karę gwałcicielowi i mordercy. Leszek Pękalski początkowo miał skończyć odbywanie kary w 2019 roku. Wolny może być już 11 grudnia tego roku. Dyrektor aresztu złożył jednak wniosek o uznanie Pękalskiego za człowieka szczególnie niebezpiecznego i umieszczenie go w ośrodku w Gostyninie. Mogłoby się tak stać na podstawie tzw. ustawy o bestiach. Tym wnioskiem sąd zajmie się 30 marca.

Pedofil z Ełku w rękach policji. 35-latek mógł skrzywdzić co najmniej czwórkę dzieci. Funkcjonariusze wciąż ustalają kto jeszcze mógł paść ofiarą Bartosza M. ps."Blu". Zaznaczają, że "sprawa jest rozwojowa".

Terrorysta z karabinem maszynowym w centrum handlowym. Strzela do wszystkich w zasięgu wzroku. Spokojnie – to tylko zaimprowizowana sytuacja na potrzeby treningu gdańskich antyterrorystów. Pod koniec ubiegłego tygodnia w Galerii Bałtyckiej przeprowadzili ćwiczenia, a teraz pochwalili się efektownym filmem z ich przebiegu. Jak tłumaczą, zależało im na jak najbardziej realistycznych warunkach.