Pomorze

Pomorze

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała w czwartek na Twitterze, że senator Waldemar Bonkowski decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego został zawieszony w prawach członka partii i klubu parlamentarnego PiS. Rzecznik dyscyplinarny PiS Karol Karski wyjaśnił, że powodem tej decyzji była publikacja antysemickich treści.

Jest akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi G. Według prokuratury 39-letni policjant zgwałcił kobietę w komisariacie w Brodnicy. 25-latka miała zostać zaatakowana w toalecie, gdzie nie ma kamer. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski, w obecności swojego adwokata Romana Giertycha, przyszedł w poniedziałek do prokuratury. - Chcę być przesłuchany, usłyszeć zarzuty – twierdził. Prokuratura jednak czynności z posłem opozycji nie zamierzała wykonywać. Chce wnioskować o areszt dla niego, a na razie nie może tego zrobić.

Od dziecka pasjonuje się tramwajami. W tym roku mija 20 lat, odkąd zaczął pracę w komunikacji miejskiej. Założył własne wydawnictwo i wydał książkę o gdańskich tramwajach. - Taką kropką nad „i” było posiadanie własnego pojazdu - mówi Sebastian Zomkowski. I kupił. 46-letni tramwaj przegubowy typu 102Na.