Trójmiasto

Trójmiasto

Wjechał w pociąg, który miał zielone. Dlaczego? Komisja ma rok na odpowiedź

Maszynista pociągu towarowego wjechał na tor Pogorii, mimo że semafor wskazywał mu sygnał "stój". Chwilę później pociągi zderzyły się na stacji w Smętowie Granicznym (woj. kujawsko-pomorskie). Pasażerowie wychodzili ze zmiażdżonych wagonów przez okna. 28 osób trafiło do szpitala. To, co dokładnie wydarzyło się ma torach, ustali Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych, która właśnie wszczęła postępowanie.

Pierwsi ruszyli dzieciom na ratunek. "Dziękujemy za każdą parę skarpet". Wzruszający list rodziców

Drzewa łamały się jak zapałki. Odcięły od świata harcerski obóz w Suszku. Olga i Asia zginęły, a kilkadziesiąt dzieci zostało rannych. Na pomoc ruszyli oni - mieszkańcy Lotynia i Nowej Cerkwi. Ratowali innych, choć sami w nawałnicy stracili domy. Rodzice harcerzy napisali do nich list: "Dziękujemy za każdą parę skarpet, która ogrzała ich przemarznięte stopy i każdy gest, który rozgrzał ich przerażone serca".

Bestialski mord nad jeziorem. Rozprawa odroczona

W środę miał rozpocząć się proces Sławomira G. i Macieja K., którzy zostali oskarżeni o podwójne zabójstwo dwóch dziewcząt nad jeziorem Wiecanowskim. Nie rozpoczął się, bo jeden z oskarżonych zrezygnował ze swoich obrońców.

Tak szukają Iwony Wieczorek. Georadar, psy i "łowcy głów"

– Policjanci szukają punktów mniej dostępnych, jak na przykład zagłębień terenu. Potem miejsce sprawdzane jest wykrywaczem metalu – opowiada o poszukiwaniach zaginionej Iwony Wieczorek nadkom. Joanna Kowalik-Kosińska. Następnie do akcji wkraczają psy tropiące wyspecjalizowane w odnajdywaniu zwłok.

"Wałęsa to taka znana na świecie Myszka Miki wykorzystywana przeciwko rządowi"

Większość konstytucyjną zbudujemy w normalnym trybie wyborczym - zapewnił w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Pytany o byłego prezydenta Lecha Wałęsę i jego rolę w obecnej polityce, odparł: - Czy Myszka Miki jest słusznie częścią kultury? Jest i już. Z Wałęsą też tak wyszło.

"A ciapaty co robi w Lubawie?". Tunezyjczyk bity i zastraszany

Magda i Salah wraz z dwojgiem dzieci mieszkają w Lubawie. Salah jest Tunezyjczykiem. Skarży się, że wielokrotnie był poniżany i doświadczał nieprzyjemności od agresywnych napastników, mieszkańców miasta. Kilka dni temu sprawcy włamali się do ich mieszkania i je zdemolowali. Materiał "Uwagi!" TVN.

Incydent na Westerplatte. Prezydent chce wyjaśnień od MON

Harcerze zapowiadali, że poproszą prezydenta o pomoc i prezydencki minister Wojciech Kolarski zwrócił się do Ministerstwa Obrony Narodowej z prośbą o wyjaśnienie sytuacji, jaka miała miejsce podczas piątkowych rocznicowych uroczystości na Westerplatte. Rzeczniczka resortu przekazała TVN24, że komentarza w tej sprawie nie będzie.