Pomorze

Pomorze

Śledztwo w sprawie molestowania chłopców na obozie harcerskim w Bieszczadach zakończyło się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia wobec księdza z gdyńskiej parafii. Duchowny przyznał się do zarzucanych mu czynów. Obecnie przebywa w areszcie.

Razem mieli katować chłopców. Ona – matka – według śledczych nie miała skrupułów, by stosować wymyślne tortury. On – partner matki – jest oskarżony także o brutalny gwałt. Ruszył proces pary z Drawska Pomorskiego. Za usiłowanie zabójstwa grozi im dożywocie. Sąd wyłączył jawność rozprawy.

Mężczyzna wpadł pod lód na jeziorze Będgoszcz w okolicy miejscowości Giżyn (pow. pyrzycki). Jest to trudno dostępny teren, dlatego straż musiała pieszo przenieść poszkodowanego 300 metrów na noszach. Mężczyzna został przetransportowany helikopterem do szpitala.

Senator Waldemar Bonkowski został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości po opublikowaniu antysemickiego wpisu i nazistowskiego filmu propagandowego na swoim profilu internetowym. Od początku istnienia PiS był związany z tą partią, a z braćmi Kaczyńskimi od 1990 roku, czyli od czasów Porozumienia Centrum. Sam nazwał siebie w jednym z wywiadów „frontowym żołnierzem PiS”.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała w czwartek na Twitterze, że senator Waldemar Bonkowski decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego został zawieszony w prawach członka partii i klubu parlamentarnego PiS. Rzecznik dyscyplinarny PiS Karol Karski wyjaśnił, że powodem tej decyzji była publikacja antysemickich treści.

Jest akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi G. Według prokuratury 39-letni policjant zgwałcił kobietę w komisariacie w Brodnicy. 25-latka miała zostać zaatakowana w toalecie, gdzie nie ma kamer. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.