Trójmiasto

Trójmiasto

"Picek" po 23 latach wyszedł z więzienia i już wrócił za kraty

Policjanci z CBŚP zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wymuszenia rozbójnicze. Jeden z nich pół roku temu, po 23 latach, wyszedł z więzienia. - Odpowiadał za udział w zorganizowanych strukturach przestępczych, działających jeszcze w latach 90. Członkowie tej grupy działali wyjątkowo bezwzględnie i brutalnie wobec swoich ofiar - informują policjanci.

"Westerplatte nie jest na sprzedaż!". Powiesili transparenty wokół ruin koszar

"Westerplatte miejscem pamięci, a nie propagandy!", "Westerplatte nie jest na sprzedaż!" - między innymi takie hasła pojawiły się na transparentach wokół ruin koszar na Westerplatte. Powiesili je pracownicy Muzeum Gdańska, którzy - jak mówił rzecznik tej instytucji - w ten sposób wyrażają sprzeciw wobec ustawy przejmującej teren przez rząd.

Impreza w komisariacie, komendant odwołana. "Nie ma miejsca na patologie w polskiej policji"

Na terenie komisariatu Toruń-Śródmieście w ubiegły wtorek ranny został policjant. W tym czasie miała tam się odbywać alkoholowa impreza. Sprawą zajmuje się prokuratura. - Z mojej wiedzy wynika, że pani komendant tego komisariatu już straciła swoje stanowisko. Została z niego odwołana przez komendanta miejskiego policji w Toruniu - poinformował w "Jeden na jeden" w TVN24 komendant główny policji Jarosław Szymczyk. Dodał, że sprawę bada biuro kontroli KGP.

168 lat temu wmurował ją król Prus. Otworzyli kapsułę czasu z mostu

Kilka monet i dwa zwitki pergaminu - to skrywała kapsuła czasu z 1851 roku, znaleziona podczas remontu mostu w Tczewie. - Przetrwała wysadzenie mostu w 1939 roku, po 168 latach udało nam się na tę kapsułę natrafić. Ta zawartość może i jest lekko rozczarowująca, natomiast sama historia z jej odkryciem to dla nas fajna ciekawostka - mówi Łukasz Brządkowski ze stowarzyszenia Dawny Tczew.

Czerwone światło, piesi na drodze, a on jedzie

Dwoje pieszych przechodzi przez pasy. Samochody stoją na czerwonym świetle i czekają na możliwość przejazdu. Czekać nie chce kierowca ciemnego auta, który z dużą prędkością omija stojące samochody sekundy po tym, gdy jezdnię opuszczają piesi. Nagranie pokazujące tę sytuację otrzymaliśmy na Kontakt24.

List Aleksandry Dulkiewicz do prezydenta w sprawie Westerplatte. "Jest ostatnią nadzieją"

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wysłała list do prezydenta RP Andrzeja Dudy. Poprosiła w nim, aby nie podpisywał specustawy dotyczącej przejęcia przez rząd terenu na Westerplatte. - Pani prezydent będzie nam dziękować za kilka lat, że wreszcie to miejsce wygląda godnie - bez wstydu, bez zażenowania, bo tak niestety wygląda dziś- skomentował apel Dulkiewicz wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Zepsuł im się samochód. Powiesili kartkę "SOS" i trzy dni przy drodze czekali na pomoc

Czeska rodzina z trójką dzieci wracała z wakacji znad polskiego morza. Kiedy byli na drodze ekspresowej, zepsuł im się samochód. Zatrzymali się na nieczynnym parkingu. Problemy jednak dopiero się zaczęły - rodzina nie potrafiła wezwać pomocy. Telefony nie działały, a w pobliżu nie było stacji benzynowej. Powiesili więc kartkę "SOS" na samochodzie i czekali na pomoc. Trzy dni.

"Żubr ziemniaki sobie pałaszuje przy wiosce". Nazwali go Pyrek

Majestatyczny żubr, nazwany już oficjalnie Pyrkiem, od wtorku przebywa w małym lasku w Jezierzycach na Pomorzu. Choć między drzewami ciężko go dostrzec, to są momenty w ciągu dnia, kiedy pokazuje się ludziom. - Wychodzi co chwilę na pole ziemniaków, ewidentnie się posilić - komentuje pani Magdalena. I pokazuje filmik, na którym widać jak zwierzę powoli przeżuwa bulwy.

Mieszkańcy chcą ponad 5 milionów złotych za "upokarzającą eksmisję". Będzie mediacja

Ruszył proces, który wytoczyli miastu byli właściciele szczecińskiej willi Grüneberga. Osiem osób domaga się łącznie ponad pięciu milionów złotych. Chodzi o głośną eksmisję z willi, do której doszło w 2012 roku. Nieruchomość przeszkadzała w budowie Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Gmina przejęła budynek, wywłaszczyła mieszkańców, a potem go przesunęła. Byli właściciele uważają, że wywłaszczenie było bezprawne, a eksmisja upokarzająca.

Burza wokół festiwalu w Gdyni. Członkowie zespołu selekcyjnego zrezygnowali

"Ze zdziwieniem odbieramy powody decyzji o odejściu członków zespołu selekcyjnego z Rady Programowej Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni" – przekazał w komunikacie dyrektor festiwalu Leszek Kopeć. Wszyscy członkowie zespołu selekcyjnego zrezygnowali po tym, gdy na ostatecznej liście tytułów zabrakło czterech rekomendowanych przez nich filmów, w tym "Mowy ptaków" Xawerego Żuławskiego.

Dwa utonięcia jednego dnia. "Te plaże były niestrzeżone"

Silny wiatr, wysokie fale i prądy wsteczne - takie trudne warunki sprawiły, że na plażach w Zachodniopomorskiem zawisły w środę czerwone flagi. Mimo to w trzech miejscowościach ratownicy musieli podjąć akcje ratunkowe, a dwóch tonących mężczyzn nie udało się uratować.