Pomorze

Pomorze

Mirosław Wądołowski po czterech latach przerwy ponownie został burmistrzem Helu, jednego z najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem. W 2007 roku Wądołowskiemu zarzucono, że za wzięcie łapówki obiecał dokonać zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego Helu, w 2014 został uniewinniony.

Kampanię Kacpra Płażyńskiego, choć wybory na prezydenta Gdańska przegrał, można określić zdaniem: od zera do bohatera. Na początku kampanii znany był jedynie z nazwiska ojca, założyciela Platformy Obywatelskiej i jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej. Wszedł jednak do II tury wyborów i osiągnął całkiem przyzwoity wynik.

W okolicy miejscowości Nowęcin trwają poszukiwania małego samolotu, który miał spaść na północnym wschodzie od wsi. - Zgłoszenie otrzymaliśmy od osoby prywatnej i prawdopodobnie było ono wiarygodne - przekazał Rafał Goeck, rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Samolot miał wpaść do jeziora Sarbsko.

Po środowej eksplozji w kamienicy w Mieszkowicach w Zachodniopomorskiem, jej mieszkańcy oraz lokatorzy sąsiadującego budynku nie mogą wrócić do domów. Inspektorzy nadzoru budowlanego jeszcze nie zdecydowali o przyszłości kamienicy. - Szkody są tak poważne, że te rodziny nie będą mogły wrócić do domów przez dłuższy czas – ocenia Wojciech Konarski, starosta gryfiński.

Mężczyzna miał zaatakować dziewczynkę na klatce schodowej. 9-latka opowiedziała o wszystkim dziadkowi, później policjantom. Śledczy udostępnili nagranie, na którym widać domniemanego sprawcę. W ciągu doby od publikacji filmu udało się zatrzymać podejrzanego 36-latka. Dzisiaj usłyszy zarzuty.

Sopoccy policjanci szukają sprawcy kolizji i pokazują nagranie z monitoringu. Widać na nim, jak mercedes jedzie prostą drogą. Nagle, z niewiadomych przyczyn, zjeżdża w prawo i uderza w zaparkowany samochód. Po wszystkim odjeżdża.