USA

USA

Przyzwyczailiśmy państwa z Donaldem Trumpem, że podpisywaliśmy umowy, natomiast tym razem rzeczywiście żadnych umów nie było – przyznał w rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN Marcinem Wroną prezydent Andrzej Duda, który w środę w Waszyngtonie spotkał się z prezydentem USA. Podkreślał, że był pierwszą głową państwa, która po pandemii odwiedziła Biały Dom. - Mamy taką sytuację jak zawsze w życiu: kto pierwszy, ten lepszy - dodał.

Pogłębianie współpracy obronnej przez rozwój planów wzmocnienia więzi wojskowych oraz rozpoczęcie nowego rozdziału we współpracy energetycznej przez partnerstwo na rzecz rozwoju polskiego sektora energetyki jądrowej - przewiduje wspólna deklaracja prezydentów Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy, którą podpisali w środę w Waszyngtonie

- Mamy partię, która zawsze mówiła, że ulica i zagranica to coś złego. Tymczasem cztery dni przed wyborami jedzie się po poparcie za granicę - komentował wizytę w USA ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy Radosław Sikorski. Były minister spraw zagranicznych w "Kropce nad i" w TVN24 dodał, że "to trochę niespójne, ale też i cholernie ryzykowne, bo prezydent Trump jest znany z tego, że przysparza kłopotów politycznych i wizerunkowych swoim rozmówcom".