Najnowsze

Najnowsze

Topnieją inwestycje zagraniczne w Polsce

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w 2007 roku wyniosły prawie 13 mln euro wobec ponad 15 mln euro w 2006 roku - podał w środę w komunikacie Narodowy Bank Polski.

Polskie firmy coraz bliżej ministrefy euro

Polscy przedsiębiorcy lada chwila wejdą do ministrefy euro. Rząd zgodził się, by firmy w Polsce mogły rozliczać się między sobą nie tylko w złotówkach - ale także w innych walutach. W praktyce głównie w euro.

City: co 20-ty do zwolnienia

W londyńskim City przyszedł czas na wielkie zwolnienia. Do 40 tys. miejsc pracy może być zagrożonych przez obecne perturbacje na międzynarodowych rynkach finansowych - donosi Press Association, powołując się na wypowiedź analityka Harma Meijera.

Listonosze ustępują

- Do kompromisu trzeba ustępstw z obu stron. Po stronie dyrekcji ich nie widać. Za 500 zł podwyżki bylibyśmy skłonni zrezygnować ze strajku - w TVN CNBC Biznes szef Solidarności Poczty Polskiej Bogumił Nowicki.

Polacy lubują się w podróbkach

Nie ma już butów "Adibas" czy sprzętu elektronicznego "Sqny". Mimo to liczba podróbek napływających do Polski rośnie, a fałszowane jest wszystko, począwszy od elektroniki i odzieży po żywność, alkohole i leki - pisze dziennik "Polska".

Centralwings: nie myślimy o upadku

Czy klienci Centralwings, którzy kupili bilety na wakacyjne wojaże powinni obawiać się plajty przewoźnika? - Na razie o upadku nie myślimy. Zredukowaliśmy plan lotów tylko do tych najbardziej rentownych - zapewniał w TVN24 rzecznik Centralwings Kamil Wnuk.

Most pokaże godzinę

Na moście Krasińskiego – jako pierwszej przeprawie na świecie - ma się pojawić sterowana z satelity iluminacja, która wskaże godzinę - zdradza "Życie Warszawy".

Ulga na mieszkania zagrożona

Jeśli rząd zrealizuje obietnicę zniesienia obowiązku meldunkowego, a nie dokona zmiany w przepisach podatkowych, to już w 2009 r. wielu podatników będzie musiało zapłacić podatek od sprzedawanych domów i mieszkań - ostrzega "Gazeta Prawna".

Związki - kosztowny balast

Państwowe firmy wydają na utrzymanie związków 110 mln zł rocznie. Tak wynika z szacunków "Rzeczpospolitej". Pracodawcy przyznają, że ograniczenie rosnących kosztów jest trudne.

USA: coraz więcej upadłości

W 2007 r. złożono w USA blisko 851 tys. wniosków o upadłość, podczas gdy rok wcześniej było ich jedynie 617 tys. Informację podał we wtorek pozarządowy Amerykański Instytut ds. Bankructwa (ABI).

Porady podatkowe od "a" do "z"

Jak rozliczać straty ze sprzedaży udziałów funduszu? Jak wypełnić PIT mając kilka różnych źródeł dochodu? - na te inne pytania widzów i internautów odpowiadała w podatkowym cyklu "Twój brat PIT" w TVN CNBC Biznes Anna Litwin ekspert w BDO Numerica.

Inflacja w Polsce

Inflacja rośnie i można ja juz odczuć w życiu codziennym. A będzie jeszcze gorzej.

Żywność drożeje

Powszechnie drożejąca żywność jest utrapieniem nie tylko dla Polski, ale dla całej światowej gospodarki.

"Trójka" za przygotowania do Euro 2012

- W czwartek w Sejmie przedstawimy raport zestawiający to, co przez ostatni rok miało być zrobione w sprawie organizacji Euro 2012 z tym, co zostało zrobione - mówił w Magazynie "24 godziny" Adrian Furgalski, ekspert od infrastruktury. - Mamy cztery lata ciężkiej pracy, ale wierzę, że osiągniemy cel - dodawał Marcin Herra, prezes spółki PL2012.

Budowlanka czeka na 150 tys. pracowników

- W polskim sektorze budowlanym brakuje 120-150 tys. pracowników - szacuje ekspert Krajowego Związku Pracodawców Budowlanych prof. Zofia Bolkowska. Jej zdaniem zatrudnienie jest jedną z głównych barier rozwoju budownictwa w naszym kraju. Na ten problemy skarży się około 60 proc. polskich firm.

W 2007 roku przepiliśmy 21,3 mld zł

Gospodarka roziwjająca się w tempie 6 proc. rocznie, wzrost pensji i spadek bezrobocia, wszystko to podnosi poziom życia i zasobność portfeli Polaków. Kupują coraz więcej nie tylko samochodów i elektroniki, ale również używek. Przede wszystkim alkoholu - zauważa "Gazeta Wyborcza".

LOT pozbędzie się Centralwings

- Wycofanie się z Centralwings powinno było nastąpić już trzy lata temu - powiedział na antenie TVN CNBC Biznes Jacek Kseń, przewodniczący rady Nadzorczej PLL LOT. Dał także do zrozumienia, że pracownicy spółki będą mogli niedługo liczyć na podwyżki.

Inflacja w marcu 4,1 procent

- Inflacja w marcu 2008 roku wyniosła 4,1 proc licząc rok do roku. W porównaniu z lutym marcowe ceny były wyższe o 0,4 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. Dane są zgodne z oczekiwaniem analityków i ministerstwa finansów.

NIK: Urzędy bezrobotnych szkolą na ogół dobrze

Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła jak urzędy pracy przeprowadzają szkolenia dla bezrobotnych. - Nasza ocena, pomimo stwierdzonych nieprawidłowości, jest pozytywna - informuje wiceprezes NIK Stanisław Jarosz.

Zaskakująco dobre wyniki Tesco

Zysk znanej także na polskim rynku sieci handlowej Tesco wzrósł o blisko 12 procent w ostatnim roku rozrachunkowym. Według dyrektora finansowego Tesco światowa recesja i pogorszenie sytuacji finansowej konsumentów nie powoduje pogorszenia sprzedaży, bo firma zachowuje niskie ceny.

Brazylia: odkryliśmy gigantyczne pole roponośne

Brazylijski gigant naftowy - spółka Petrobras - poinformowała o odkryciu wielkich podmorskich pól naftowych w pobliżu atlantyckich wybrzeży Brazylii. To prawdopodobnie największe światowe odkrycie w ciągu ostatnich 30 lat.

Do strajku 6 dni - wyślij PIT-a wcześniej

Na 9 dni przed terminem złożenia rocznych PIT-ów strajk może nam zamknąć przed nosem pocztowe okienka. Właśnie rozpoczęła się kolejna - być może ostateczna - tura negocjacji związkowców z dyrekcją Poczty Polskiej na tematy płacowe.

Szejnfeld: Pozwolimy na e-handel alkoholem

- Nie ma jednomyślności co do tego, czy można sprzedawać alkohol przez internet - powiedział na antenie TVN CNBC Biznes wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. Podkreślił, że jego resort zamierza prawnie uregulować tę kwestię, pozwalając na handel procentowymi trunkami w Sieci.

Ukraina ma czym odgryźć się Rosji?

Ukraina zmierza w kierunku większych napięć w stosunkach z Rosją - ocenia "Financial Times". We wtorek z wizytą w Moskwie przebywa szef ukraińskiej dyplomacji Wołodymyr Ohryzko.

Partnerstwo tylko na papierze

Ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnnym miała pobudzać rozwój gospodarki kraju, wspomagać inwestycje prywatnymi pieniędzmi tam, gdzie brakuje publicznych. Jednak jak ocenił w TVN CNBC Biznes wiceminister Infrastruktury Andrzej Panasiuk - w Polsce PPP praktycznie nie funkcjonuje. Jakie zmiany szykuje resort?

Jak się żenimy, to z czyjąś pomocą

Firmy zajmujące się organizacją uroczystości weselnych notują coraz większe zyski. A wszystko przez brak czasu, który nie pozwala młodym na wynajęcie sali, znalezienie fotografa, czy zespołu - ocenia dziennik "Polska".

Problematyczny 1%

Słyszeli Państwo, że od darowanego jednego procenta podatku trzeba będzie zapłacić podatek od darowizny? Proszę się nie niepokoić, to nieprawda. W "Twoim Bracie PIT-cie" rozwiewamy Państwa obawy i jak zawsze pomagamy rozwiązać problemy związane z płaceniem podatków.

Od działkowca do milionera

Już niedługo działkowcy na sprzedaży swojej ziemi samorządowi będą mogli sporo zarobić. Taką możliwość daje nowa propozycja Platformy Obywatelskiej, która zakłada, że blisko milion ogródków działkowych może zostać uwłaszczonych - pisze "Rzeczpospolita".

Mobilna TV w rękach Streżyńskiej?

Trwa rywalizacja o to, kto więcej zyska na komórkowej telewizji. Nadawcy telewizyjni obawiają się, że Urząd Komunikacji Elektronicznej chce pozbawić Krajową Radę Radiofonii i Telewizji wpływu na nowy środek przekazu - donosi "Rzeczpospolita".