Najnowsze

Najnowsze

Kobiety i chorzy zapłacą więcej

Kobiety zapłacą więcej niż mężczyźni, a chorzy więcej niż zdrowi - czytamy w "Gazecie Wyborczej". Składka dodatkowego ubezpieczenia ma być wyliczana bowiem na podstawie naszego stanu zdrowia, a nie jak obecnie w NFZ - na podstawie naszej pensji.

Rolnicy jadą na Warszawę

Mimo podjęcia rozmów z rolniczymi związkowcami przez ministra rolnictwa Marka Sawickiego ponad trzy tysiące hodowców trzody przyjeżdża do Warszawy protestować przeciwko niskim cenom skupu. - To nic nie da. Najskuteczniejsze są blokady - radzi szef Samoobrony Andrzej Lepper.

Marsz na urlop!

Miliony Polaków nie wykorzystują urlopu w całości. Państwowa Inspekcja Pracy zapowiada masowe naloty na firmy. Efektem mogą być wysokie kary - donosi "Polska".

Frank znów rządzi kredytem

- Niewiele pomogły wprowadzone ponad 1,5 roku temu utrudnienia w uzyskaniu kredytu hipotecznego w walucie obcej i szeroko zakrojona akcja promująca pożyczanie w złotych - pisze "Dziennik". Palmę pierwszeństwa złotemu udało się przejąć tylko na rok.

Wyższe pensje dla samorządowców

Praca w urzędzie miejskim czy gminnym zacznie się wreszcie opłacać. W myśl nowego rozporządzenia Ministerstwa Pracy, do którego dotarła "Polska", pensje w administracji samorządowej wzrosną od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Skala podwyżki będzie zależała od rady gminy.

Podwyżka wbrew obietnicom

Największy polski ubezpieczyciel wycofuje się z obietnicy danej klientom i wkrótce podwyższy ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Autostrada i prokurator

Krakowska prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie opłat pobieranych od kierowców na autostradzie A4 Kraków-Katowice.

Szwecja blokuje Gazociąg Północny

Sztokholm odesłał do poprawki rosyjsko-niemiecki projekt Gazociągu Północnego, który ma przebiegać przez wody terytorialne Szwecji. Powodem jest brak informacji o wpływie rurociągu na środowisko naturalne.

Genetyczna pasza zakazana

Ustawa o paszach zakazująca stosowania organizmów genetycznie modyfikowanych, nie będzie zmieniona. Rada Ministrów podtrzymała stanowisko poprzedniego rządu w sprawie stosowania GMO - poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki.

Polska i Litwa: Unia energetyczna

W obecności prezydentów Polski Lecha Kaczyńskiego i Litwy Valdasa Adamkusa, prezesi spółek PSE Operator i Lietuvos Energija podpisali umowę o powołaniu spółki, która zajmie się przygotowaniem inwestycji mostu energetycznego łączącego oba kraje.

Wybierasz się na emeryturę - poczekaj do marca.

Jeśli ktoś zaczeka i złoży wniosek po marcu, jego świadczenie będzie się znacząco różniło od świadczeń wyliczanych w lutym. GUS właśnie wyliczył, że od marca kwota bazowa - która jest podstawą do wyliczania emerytur - wzrośnie aż o ponad 215 złotych.

"Budryk" zwalnia związkowców

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej wszczął procedurę zwolnienia z pracy pięciu kolejnych związkowców z kopalni "Budryk". Zarzuca im łamanie prawa podczas strajku w tej kopalni.

Ukraina nie zamarznie

Rosja osiągnęła porozumienie z Ukrainą w sprawie gazu - oświadczył po spotkaniu z Wiktorem Juszczenką Władimir Putin. Ukraiński prezydent zadeklarował, że Kijów zacznie spłacać swój dług wobec rosyjskiego dostawcy.

Szwecja może zablokować Gazociąg Północny

Szwecja ma nie tylko prawo, ale także możliwość przeciwstawienia się rosyjsko-niemieckiemu Gazociągowi Północnemu po dnie Bałtyku i powinna to zrobić, bo leży to w jej interesie - napisał liberalny dziennik "Dagens Nyheter".

Kongres 3GSM w Barcelonie: Google w komórce

Pierwsza prezentacja systemu Android brytyjskiej firmy Arm. System powstały we współpracy wielu firm z Google'm pozwala na dostęp do przeglądarki przez telefon. Można np. obejrzeć plany miast, także polskich. Relacja Marka Klapy ze Światowego Kongresu Komunikacji Mobilnej w Barcelonie.

Oscypek wygrywa w Brukseli!

Oscypek już 20 lutego otrzyma unijną Chronioną Nazwę Pochodzenia. W środę Komisja Europejska ostatecznie zaaprobuje rejestrację tradycyjnego sera z Podhala - zapewnili jej przedstawiciele. To drugi po bryndzy polski produkt, który otrzyma taką ochronę.

Rząd nie ukarze J&S

Minister rolnictwa Marek Sawicki sprzeciwia się powtórnemu nałożeniu kary na spółkę J&S Energy. Jego zdaniem firma obecnie dysponuje wystarczającymi zapasami paliwa.

Kongres 3GSM w Barcelonie: komórki przyszłości

Super szybkie komórki, telefon informujący o nastroju i miejscu pobytu znajomych, współpracująca z telewizorem gra na telefon komórkowy - czyli technologiczne nowinki prosto z Barcelony. Światowy Kongres Komunikacji Mobilnej specjalnie dla TVN CNBC Biznes w relacji Marka Klapy

W budżecie 5 mld więcej

Dochody państwa mogą być w tym roku wyższe od zakładanych nawet o 5 mld złotych. Polacy zarabiają więcej, więc zapłacą wyższe podatki. Wyższa jest także inflacja, co przekłada się bezpośrednio na wyższe wpływy z VAT. Pieniądze nie pójdą jednak na podwyżki - pisze "Rzeczpospolita".

Zagrożona Streżyńska?

Czy rząd chce się pozbyć szefowej Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anny Streżyńskiej? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza". Gabinet przygotowuje nowelizację, która pozwoli Ministerstwu Infrastruktury odwołać Streżyńską. Premier jednak stale ją chwali i powtarza, że jest świetnym urzędnikiem.

Gazprom grozi Ukrainie

Śnieg, mróz - a kurek z gazem zakręcony. Przed taką perspektywą znowu staje Ukraina - a co za tym idzie Polska. Główny dostawca gazu w Polsce może tylko liczyć, że taka wizja się nie spełni. O perspektywach konfliktu gazowego mówi w swoim materiale reporter TVN CNBC Biznes Cezary Królak.

Kłopoty klientów banku Pekao S.A.

Niekończące się kłopoty mają klienci banku BPH, przenoszeni do Pekao SA. Tym razem jeden z klientów zalogował się do bankowości internetowej i okazało się, że jego konta nie ma. Zostało przeniesione do Pekao SA, tylko że klient nic o tym nie wiedział. To zresztą nie jedyne kłopoty jakie dziś miał bank PEKAO SA. Ktoś obrabował jeden z oddziałów. O tym w swoim materiale mówił reporter TVN CNBC Wojciech Kowalik.

Polacy kupili w ubiegłym roku ponad 290 tysięcy nowych samochodów

Ostra walka o klientów rozpoczęta. Producenci nowych samochodów zabiegają o kupujących. Jedni z upustami wyprzedają jeszcze modele z zeszłego roku a Toyota dołącza to tych, który tną ceny aut właśnie wyprodukowanych. O tym w swoim materiale mówił reporter TVN CNBC Biznes, Patrycjusz Wyżga.

20 mld na inwestycje

Choć to, kto jest ministrem infrastruktury, wie w Polsce niewielu, sam minister zapewnia, że praca w jego resorcie wre. Cezary Grabarczyk podkreśla, że jego ministerstwo w 2008 roku ma do wydania na inwestycje aż 20 miliardów zł. Ale zegar odliczający czas pozostały do Euro 2012 tyka.

Gazprom odrzuca propozycję Tuska

Nie ma alternatywy dla Gazociągu Północnego - wynika z oświadczenia rzecznika Gazpromu Siergieja Kuprijanowa. Według niego budowa gazociągu Amber nigdy nie była przez Rosjan poważnie brana pod uwagę.

Koniec sporu o embargo bliski

Polska i Rosja porozumiały się w zasadniczych kwestiach dotyczących handlu produkcją zwierzęcą i roślinną. Tak twierdzi rosyjski minister rolnictwa Aleksiej Gordiejew, cytowany przez rosyjskie media.

Kolejarze grożą strajkiem

Pogotowie strajkowe trwa, ale decyzja o strajku jeszcze nie zapadła - tak wygląda sytuacja na kolei. W kilku spółkach grupy PKP trwają rozmowy na temat płac w 2008 roku.

Most energetyczny tuż-tuż?

Już we wtorek może dojść do podpisania polsko-litewskiego porozumienia o powołaniu przedsiębiorstwa, które wybuduje most energetyczny. Do Warszawy ma przyjechać w tym celu prezydent Litwy Valdas Adamkus, podaje bałtycka agencja BNS.

Święto koni w Skaryszewie

Największy w Europie Środkowo-Wschodniej koński jarmark rozpoczął się w Skaryszewie niedaleko Radomia. Na "Wstępy 2008" przyjechało kilka tysięcy gości z całej Polski, ale także z Włoch, Niemiec, Anglii i Francji. Na sprzedaż wystawiono około 1000 koni.

Stracą pracę za strajk w "Budryku"?

Siedem osób chce zwolnić zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej w związku ze strajkiem w kopalni "Budryk". Według szefów spółki liderzy protestu dopuścili się "wielokrotnego złamania prawa". Związkowcy uważają, że to pogwałcenie porozumienia kończącego strajk.