Najnowsze

Najnowsze

Fuzja koncernów paliwowych?

Austriacka firma paliwowa OMV proponuje fuzję węgierskiemu gigantowi z tej samej branży, spółce MOL. Austriacy zwiększyli ilość posiadanych przez nich akcji MOL z 10 do 18,6 proc.

Czy wzrośnie oprocentowanie kredytów?

Rada Polityki Pieniężnej rozpoczyna we wtorek kolejne posiedzienie. Według specjalistów nie powinno dojść do podniesienia stóp procentowych. Niektórzy prognozują jednak podwyżki w lipcu. Czy wzrośnie więc oprocentowanie kredytów w złotych?

Referendum strajkowe w KGHM

W KGHM Polska Miedź rozpoczyna się referendum strajkowe. Zarząd firmy uważa, że akcja związkowców narusza przepisy ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych - i próbuje zainteresować nią prokuraturę.

Nauczyciel żyje dłużej

Nauczyciele ani górnicy wcale nie umierają szybciej niż przedstawiciele innych grup zawodowych. Tak wynika z rządowego raportu, do którego dotarł "Puls Biznesu". Czy w takim razie należą im się wcześniejsze emerytury, które miałyby kosztować 90 mld zł w ciągu 25 lat?

Chwila prawdy dla pakietu Gilowskiej

Na forum rządu staje dziś reforma finansów publicznych. Plany przedstawiane przez wicepremier Gilowską mówiły o oszczędnościach rzędu 10 miliardów złotych w ciągu dwóch lat. Po posiedzeniu rządu okaże się, czy inni ministrowie zechcą szukać oszczędności u siebie, czy u kolegów.

Tańszego gazu nie będzie

Od lipca gospodarstwa domowe w Polsce mają mieć prawo kupna gazu od firmy, która zaoferuje niższe rachunki niż PGNiG. Jednak takich firm nie będzie, bo przepisy chronią PGNiG przed konkurencją importerów - pisze "Gazeta Wyborcza".

Pierwsza debata o EURO 2012

W Kijowie odbyła się pierwsza debata poświęcona możliwościom inwestycyjnym związanym ze wspólną organizacją przez Polskę i Ukrainę piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 r.

Żegnaj CELINO, witaj ECS-ie

Od 1 lipca eksport towarów z Polski do innych krajów Unii Europejskiej nadzorowany będzie przez nowy System Kontroli Eksportu - ECS. Zastąpi on znany eksporterom i celnikom system o nazwie CELINA.

Dwa miliony kary dla operatora Ery

Urząd Komunikacji Elektronicznej nałożył karę 2 mln zł na Polską Telefonię Cyfrową. Operator sieci komórkowej Era nie poinformował klientów o prawie wypowiedzenia umowy.

Kasjerka przerzuca 5 ton dziennie

2,5 tony, a w okresie świątecznym nawet 5 ton przenosi z jednej taśmy na drugą kasjerka w markecie - wynika z badania przeprowadzonego przez Państwową Inspekcję Pracy.

Gosiewski buduje, Gosiewski zeznaje

6 lipca - to termin, kiedy Przemysław Gosiewski zostanie przesłuchany w śledztwie w sprawie budowy peronu we Włoszczowie. Tymczasem dziś wicepremier inaugurował kolejną wielką inwestycję w Świętokrzyskiem.

Żądajcie tańszego roamingu już teraz!

Wywierajcie presją na operatorów, by zmniejszyli stawki za roaming już w ten weekend - zaapelowała Komisja Europejska na kilka dni przed wejściem w życie rozporządzenia harmonizującego ceny roamingu w UE.

Podatek katastralny - co to takiego?

Tematem poniedziałku stał się podatek katastralny. Gdyby został on wprowadzony, wielu Polaków mogłoby się zdziwić, że nieoczekiwanie znaleźli się się w grupie najbogatszych.

Z "domowego" na "komórkę" jeszcze taniej?

Detaliczne ceny połączeń z telefonów stacjonarnych na komórki mogą spaść w 2007 roku o 20 proc. - powiedziała w radiu PiN prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska.

Wakacje na kredyt

Oferta banków coraz większa. Możemy już wybierać nie tylko w kredytach mieszkaniowych, czy kartach kredytowych, ale także w specjalnych pożyczkach na wakacje.

Motoryzacyjna potęga

W Chinach w ubiegłym roku produkcja samochodów zwiększyła się o ponad 1/4. Powstaje tam już więcej samochodów niż w Niemczech - kraju tradycyjnie uważanym za motoryzacyjna potęgę.

Dla kogo polskie tory?

Nie wiadomo, kto nas będzie woził pociągami. Chociaż wejście na tory prywatnej firmy w kujawsko-pomorskim miało być przełomem w walce z monopolem PKP, to wcale nie znaczy, że szlak jest przetarty, wręcz przeciwnie - donosi "Gazeta Prawna".