Najnowsze

Najnowsze

Jak wygląda życie w Molenbeek? Problemem jest bezrobocie wśród młodych

Brukselska dzielnica Molenbeek po serii zamachów sprzed kilku lat walczy o odzyskanie dobrej reputacji. Mieszkańcy, spośród których około 80 procent ma imigranckie pochodzenie, oceniają, że teraz jest tu spokojnie. Lokalne władze muszą jednak stawić czoła bezrobociu, które wśród młodych sięga aż 40 procent, co rodzi frustrację, którą wielu rozładowuje uciekając w narkotyki. A takie osoby wpadały w sidła radykalizacji. Działacze społeczni zwracają więc uwagę, że bez likwidacji źródła problemów - kłopoty mogą się ponowić. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Wielkanoc. Kontrole zakazu handlu dopiero po świętach

W Wielką Sobotę i wielkanocną niedzielę w okręgowych inspektoratach pracy będą dyżurować inspektorzy przyjmujący zgłoszenia dotyczące łamania przepisów ograniczających niedzielny handel. Wszystkie przypadki łamania zakazu handlu zgłoszone dyżurnym w Wielkanoc zostaną sprawdzone, ale dopiero po świętach – zapowiedziała Państwowa Inspekcja Pracy.

Stanęli oko w oko z gepardami. Zobacz nagranie

Takich wrażeń dwaj Amerykanie się nie spodziewali. Podczas safari w parku narodowym w Tanzanii na postoju do ich auta podeszły dwa gepardy. Jeden wskoczył na maskę, a drugi niemal dostał się do wnętrza samochodu. Wszystko skończyło się szczęśliwie dzięki lokalnemu przewodnikowi, który polecił Amerykanom, aby zachowali spokój i nie odwracali wzroku w kierunku zwierząt. Gepardy po 10 minutach odeszły w kierunku stada gazeli. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Twierdza Kima na szynach. Co kryje pociąg przywódcy Korei Północnej?

Kuloodporne szyby i pancerna konstrukcja - z takich elementów zbudowane są wagony Kim Dzong Una. Do mediów dostają się kolejne szczegóły dotyczące wyposażenia pociągu, którym przywódca Korei Północnej przyjechał do Pekinu. Skład liczył 21 wagonów i jechał z prędkością nie większą niż 60 kilometrów na godzinę. Przed nim poruszał się pociąg bezpieczeństwa, w którym znajdowali się specjaliści patrzący między innymi, czy tory są w należytym stanie. Na pokładzie takiego pociągu nie brakuje także ulubionych francuskich win i ekskluzywnych dań Kim Dzong Una. Dodatkowo czas w podróży można umilać dzięki karaoke. O szczegółach w programie "24 Godziny" w TVN24 BiS mówił Mateusz Walczak.

Mimo barier pokazują jak żyć pełną piersią

Udowadniają, że niemożliwe nie istnieje. Ciężko pracują, aby pomimo ograniczeń żyć normalnie. I udaje im się to lepiej niż wielu w pełni sprawnym osobom. Program "Świat" odwiedzili goście, którzy pomimo swoich ograniczeń żyją pełną piersią i realizują swoje pasje.

Ogromna dziura na rynku pracy. Kwieciński: chcemy przyciągać imigrantów

Chcemy przyciągać imigrantów potrzebnych polskiej gospodarce i jasno się z nimi komunikować. Mówić, jakich zawodów potrzebujemy, a nawet wskazywać im konkretne firmy. Chodzi o to, żeby imigranci trafiali na profesjonalną obsługę w naszym kraju - mówił w TVN24 BiS Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. - Potrzeby rynku pracy w najbliższych latach będą przeogromne - uważa były minister gospodarki Jacek Piechota.

Były wiceminister finansów usłyszał zarzuty. Donald Tusk bierze go w obronę

Były wiceminister finansów Jacek K. usłyszał dwa zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla innych osób w łącznej kwocie ponad 21 miliardów złotych - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Białymstoku. Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Prokurator zastosował wobec K. poręczenie majątkowe w wysokości pół miliona złotych. Byłego wiceministra broni Donald Tusk.

"Biznes dla Ludzi", 29.03

Krótszy handel w Wielką Sobotę, problemy z rekrutacją pracowników i rządowy pomysł na przyciąganie imigrantów zarobkowych do Polski oraz projektowane przepisy zakładające dopłaty do czynszu to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Roberta Stanilewicza był minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

"Bilans", 29.03

Zarzuty dla Jacka K., byłego wiceministra finansów w rządzie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego , zmiana zasad zatrudniania cudzoziemców oraz "finansowa kara za rozwód" to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. Zaprasza Robert Stanilewicz.

Przed Wielkanocą droższe jaja i jabłka na szarlotkę

Na kilka dni przed Wielkanocą wzrosły ceny niektórych produktów oferowanych na rynku hurtowym w Broniszach. Droższe są jaja czy jabłka na szarlotkę. Więcej trzeba zapłacić też za marchew i pietruszkę. Chętnych na zakupy jednak nie brakuje.

Lek na ostry ból wycofany z obrotu

Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował w czwartek o wycofaniu z obrotu w całym kraju wszystkich serii leku Katadolon, stosowanego w leczeniu bólu. Ma to związek z bezpieczeństwem stosowania zawartej w produkcie substancji czynnej.

Ceny paliw najwyższe od połowy stycznia. "Mogą dalej rosnąć"

Droga ropa przełożyła się na ceny paliw na stacjach benzynowych. Benzyna i olej napędowy są najdroższe od połowy stycznia tego roku. - Niestety w dłuższym okresie, biorąc pod uwagę politykę OPEC i nadchodzący okres sezonowego wzrostu konsumpcji, ceny paliw mogą dalej rosnąć - prognozuje Rafał Zywert, analityk BM Reflex.

Nowe stanowisko dla byłego rzecznika rządu

Rafał Bochenek, były rzecznik gabinetu Beaty Szydło, został powołany przez ministra środowiska Henryka Kowalczyka na stanowisko pełnomocnika do spraw organizacji szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach. O nominacji poinformował w czwartek resort środowiska.

Brytyjski rząd bierze się za wizy dla bogatych Rosjan

Brytyjska minister spraw wewnętrznych Amber Rudd zapowiedziała, że rząd przyjrzy się wizom wydanym bogatym obcokrajowcom, w tym - rosyjskim inwestorom, w celu przeprowadzenia ich analizy pod kątem możliwego zaostrzenia przepisów.

Skandal w klinice leczenia niepłodności. Stracone szanse na dzieci

Cztery tysiące szans na posiadanie dzieci zostało bezpowrotnie straconych. Tyle właśnie jajeczek i embrionów na początku marca uległo zniszczeniu w jednej z klinik leczenia niepłodności w amerykańskim Ohio. Okazało się, że alarm, który miał powiadamiać personel medyczny, że dzieje się coś złego, był wyłączony. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Wielka Brytania wypowiada wojnę plastikowi. Nowa opłata za butelki po napojach

Wielka Brytania będzie kolejnym krajem, w którym będzie trzeba zapłacić kaucję za puszki i plastikowe butelki. Po wypiciu napoju, butelkę będzie można oddać w specjalnym automacie i dostać zwrot pieniędzy. Rząd daje zielone światło dla zmiany przepisów, a szczegóły są przedmiotem konsultacji. Na świecie takie rozwiązanie stosuje już 38 krajów. W tym gronie są między innymi Niemcy, gdzie kaucja wynosi 0,25 euro. Najlepiej ten system sprawdza się w Norwegii. Odsetek butelek, które trafiają do maszyn, jest na poziomie 95 procent. O szczegółach w programie "24 Godziny" mówił Mateusz Walczak.