Najnowsze

Najnowsze

Zuckerberg znów przeprasza. Ogłoszenia w gazetach

Założyciel i szef Facebooka Mark Zuckerberg przeprosił za "naruszenie zaufania" w całostronicowych ogłoszeniach umieszczonych w największych brytyjskich i amerykańskich gazetach. To pokłosie afery związanej z firmą Cambridge Analytica, która miała pozyskać i wykorzystać dane nawet 50 milionów użytkowników najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie.

Analityk: ten sposób oszczędzania może przynieść straty

Rosnące wynagrodzenia, spadające bezrobocie, tanie kredyty i nieatrakcyjne lokaty. Tak, zgodnie z modelem stosowanym przez Narodowy Bank Polski, ma wyglądać przyszłość do 2021 roku. To złe wieści dla osób chcących odkładać pieniądze na bankowych lokatach, bo grozi to realnymi stratami - wynika z szacunków Open Finance.

Ukraińcy w Polsce. Nie chcą zostać na stałe, na życie wydają niewiele

W ciągu ostatnich pięciu lat ponad połowa pracujących w Polsce obywateli Ukrainy była u nas kilka razy, ale w Polsce spędziła góra pół roku. Większość Ukraińców zamierza do nas jeszcze przyjechać, ale niewielu myśli o przeprowadzce na stałe. Takie rozwiązanie bierze pod uwagę 11 procent pracujących w Polsce Ukraińców.

Pingwiny z Republiki Południowej Afryki. "Są trzy kolonie"

Pięćdziesiąt pięć tysięcy - tyle pingwinów przylądkowych żyje w Republice Południowej Afryki. Część z nich udało się sfotografować Dorocie Gil-Kowalskiej oraz Jarosławowi Kowalskiemu. - Są trzy kolonie pingwinów w RPA - opowiadają goście cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Z plecakiem przez Emiraty. Podróżniczka odsłania nietypowe atrakcje

Ścieżka rowerowa o długości 120 kilometrów biegnąca przez pustynię, czy największy na świecie ogród. To tylko niektóre z nietypowych atrakcji Zjednoczonych Emiratów Arabskich o których w cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS opowiadała Maria Rutkowska. Podróżniczka wskazywała ponadto, że praktycznie wszędzie można spotkać sokoły. - Są organizowane wyścigi sokołów i polowania z nimi - mówi Maria Rutkowska, która w Emiratach realizowała projekt fotograficzny.

Ile kosztuje podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Zjednoczone Emiraty Arabskie mogą być ciekawym pomysłem na wakacje. Odwiedzających ten kraj przyciągają piaszczyste plaże, piękna pogoda, smaczne jedzenie i możliwości zrobienia zakupów. Przelot do Dubaju z przesiadką w Kijowie kosztuje około 1300 złotych. Wycieczka do emiratu Ras Al-Chajma to koszt ponad 2600 złotych. Nocleg można znaleźć już nawet za 108 złotych. Tania jest benzyna, litr "95" kosztuje 1,60 zł. Za obiad zapłacimy około 14 złotych, a za dwie godziny jazdy na nartach na stoku w ośrodku Ski Dubai około 180 złotych. Materiał programu "Pokaż nam świat".

Pojedynek dwóch mocarstw z polskim wątkiem w tle. "Takiego filmu nikt wcześniej nie zrobił"

"Zimna gra" to polska produkcja z międzynarodową obsadą. Rozmowy bohaterów toczą się głównie w języku angielskim, zaś film kierowany jest przede wszystkim do zagranicznego widza. Nie zabraknie w nim jednak polskich utytułowanych twórców, bo za scenografię i zdjęcia odpowiadają Allan Starski i Paweł Edelman. W produkcji zobaczymy też Roberta Więckiewicza. Akcja filmu, który do kin wejdzie w przyszłym roku, rozgrywa się między innymi w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Więcej o tej produkcji opowiadała Ewelina Woźnica z TVN24.

Majątek szefa Facebooka gwałtownie stopniał. Zmiana w rankingu najbogatszych

Akcje Facebooka w ciągu ostatniego tygodnia straciły ponad 13 proc. swojej wartości w związku z ujawnieniem informacji o wykorzystywaniu danych o użytkownikach portalu społecznościowego przez Cambridge Analytica. To najgorszy okres internetowego giganta na amerykańskiej giełdzie od sześciu lat. Giełdowe spadki mocno się odbiły zwłaszcza na majątku założyciela i szefa Facebooka - Marka Zuckerberga.

Dziewiczy rejs największego pasażerskiego statku świata. Prawdziwe "pływające miasto"

Waży 230 tysięcy ton, ma długość ponad 360 metrów, czyli więcej niż wysokość wieży Eiffla. "Symphony of the Seas" ("Symfonia mórz") to największy pasażerski statek świata, którego dziewiczy rejs rozpoczął się w sobotę. Jego 18 pokładów pomieści ponad sześć tysięcy pasażerów. Koszt budowy tego giganta to niemal 1,5 miliarda dolarów, a cena biletu waha się w przeliczeniu od 3 do 16 tysięcy złotych. W tym pływającym mieście nie sposób się nudzić. Pasażerowie mają do dyspozycji między innymi 20 restauracji, teatr, kino, dziesięciopiętrową zjeżdżalnię, lodowisko, boiska do siatkówki i koszykówki, kasyno, spa, klinikę, a nawet... więzienie. Materiał programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS.

"Bilans", 23.03

Umowy offsetowe związane z planowanym zakupem przez Polskę od USA zestawów obrony powietrznej Patriot oraz Pracownicze Plany Kapitałowe - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Biznes dla Ludzi", 23.03

Wątpliwości wokół zakazu handlu oraz potężna dziura na rynku pracy - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Konstytucja Biznesu z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał pięć ustaw z pakietu Konstytucji Biznesu - podała Kancelaria Prezydenta RP w piątek. Konstytucja przewiduje, że co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone, ulgę na start dla początkujących przedsiębiorców, działalność nierejestrową oraz powołanie Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Miliardy płyną co miesiąc do ZUS. Rewolucja w składkach przynosi efekty

Po wprowadzeniu e-składki wpływy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych są o 11 procent większe niż w ubiegłym roku - poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Zwróciła uwagę, że powodem tego jest wprowadzenie jednego, indywidualnego rachunku dla każdej z firm, ale też poprawiająca się sytuacja ekonomiczna kraju.

Wzrost cen w sklepach, niezadowolenie społeczne. Tak ministerstwo ostrzegało przed nową opłatą

Podwyżki cen na stacjach paliw i w sklepach, wzrost szarej strefy oraz niższe wpływy do budżetu z podatków dochodowych CIT i PIT - przed takimi skutkami wprowadzenia opłaty emisyjnej doliczanej do cen paliw ostrzegało Ministerstwo Finansów. Nie zraziło to przedstawicieli pozostałych resortów, a rząd ostatecznie dał zielone światło nowelizacji ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych.