Najnowsze

Najnowsze

"Bilans". Rządowy program budowy mostów

Rządowy program Mosty plus - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Mateusza Walczaka była Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, ekonomistka z Uniwersytetu Warszawskiego.

Pieniądze na mosty, w tle protest w Sejmie. "Niepełnosprawnym się mówi, że nie ma pieniędzy"

O inwestycjach musimy mówić 24 godziny na dobę, ale nie robić show po tytułem "zbudujemy w 8 lat 22 mosty". Tutaj zabrakło wrażliwości, która powinna być - oceniła w programie "Bilans" w TVN24 BiS Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, ekonomistka z Uniwersytetu Warszawskiego. Jak wyjaśniła, "jesteśmy w sytuacji, kiedy mamy protest osób niepełnosprawnych i ich rodzin w Sejmie". - Cały czas im się mówi, że nie ma pieniędzy w budżecie - zauważyła Starczewska-Krzysztoszek. Jak dodała, "na pewno potrzeba znacznie więcej mostów, tylko chciałabym, żeby było to robione efektywnie, a także z pewną wrażliwością społeczną".

Maleje znaczenie gazu ze Wschodu. Nowe dane o dostawach błękitnego paliwa

Spada import gazu z kierunku wschodniego do Polski. W pierwszym kwartale tego roku jego udział wyniósł 78 procent, zaś w analogicznym okresie przed rokiem 84 procent. Dostawy LNG do Polski w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku były o 31 procent wyższe - poinformował w środę na konferencji prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Piotr Woźniak.

Handlowy gigant blokuje konta części klientów

Amazon blokuje konta klientów, którzy zbyt wiele razy zwracali towar zakupiony w serwisie. Takie działania są często podejmowane bez wyjaśnień ani ostrzeżeń ze strony giganta handlu elektronicznego - poinformował dziennik "Wall Street Journal". "Musimy reagować, by chronić dobro wszystkich, którzy korzystają z naszych usług" - odpowiadają w informacji przesłanej tvn24bis.pl przedstawiciele firmy.

Motocyklowy hałas do pomiaru. Mieszkańcy chcą ciszy

Ładna pogoda to coś, o czym marzy niemal każdy. Zwłaszcza gdy ma się wolne i chce się wypocząć w ciszy, na działce czy w ogródku. Właśnie zachowanie ciszy miały w zamyśle władze niemieckiego Wermelskirchen, gdy postanowiły monitorować głośność motocykli przejeżdżających przez miasto. Każdy jadący warczącym jednośladem widzi na specjalnym wyświetlaczu informację o tym, czy jego pojazd nie powoduje hałasu zbyt uciążliwego dla mieszkańców miejscowości, którą właśnie mija. Materiał programu "24 Godziny".

Niedźwiedź wszedł do samochodu i nie mógł wyjść

Pewna Amerykanka przebywała w swoim domu w Oregonie, kiedy usłyszała, że z jej samochodu dobiegają dziwne hałasy. Przestraszona zadzwoniła na policję, która bardzo szybko pojawiła się na miejscu. Funkcjonariusze byli w szoku i pierwsze, co zrobili, to zdjęcie. Okazało się bowiem, że w aucie siedzi... niedźwiedź, który dostał się pojazdu dzięki uszkodzonemu zamkowi po stronie kierowcy. Zwierzę miało jednak ogromne problemy z wydostaniem się na zewnątrz i zirytowane rozszarpało wnętrze. Nieproszonego gościa uwolnili w końcu policjanci, którzy po otwarciu drzwi samochodu musieli szybko uciekać. Materiał programu "24 Godziny".

Zenon Ziaja o zasadzie, która doprowadziła go do "biznesowego Oscara"

- Przez pierwszych 15 lat było takie tempo rozwoju, że nie było czasu się zastanawiać nad tym, czy to będzie wielki sukces - powiedział Zenon Ziaja, prezes i założyciel firmy Ziaja. - Przyświecała nam idea żeby wyprodukować środek do pielęgnacji ciała w bardzo dobrej jakości, lecz tanio - wskazywał laureat Nagrody Polskiej Rady Biznesu imienia Jana Kulczyka w kategorii "Sukces", "za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego". Jak mówił, dzisiaj firma produkuje siedem milionów sztuk produktów miesięcznie. - Zasadę taniego produktu o dobrej jakości od początku trzymamy i będziemy trzymać. Uważamy, że służy to rozwojowi cywilizacji i służy człowiekowi - podkreślił gość programu "Bilans" w TVN24 BiS.

Dlaczego warto wcielać się w inne postacie?

Rzymscy legioniści, bohaterowie z "Wiedźmina", czy stalkerzy. Są tacy, dla których świat barwnych kostiumów zlewa się z rzeczywistością i - jak przekonują - daje im wiele radości. O tym, dlaczego warto wcielać się w inne postaci, opowiadali goście programu "Świat" w TVN24 BiS.

Coraz mniej Polaków myśli o wyjeździe za chlebem

87 procent badanych Polaków nie rozważa wyjazdu do pracy za granicą. O emigracji myśli 11,8 procent. Tak wynika z raportu Work Service "Migracje zarobkowe Polaków VIII". "To wynik o 2 punkty procentowe niższy niż w poprzedniej edycji badania, a zarazem najniższe wskazanie w historii badań" - podkreślono.

Zuckerberg "na dywaniku" w Brukseli

Mark Zukcerberg w Brukseli odpowiadał na pytania europosłów w sprawie nieuprawnionego wykorzystania danych 87 milionów użytkowników portalu przez spółkę Cambridge Analytica.

"Biznes dla Ludzi". Kto myśli o emigracji zarobkowej?

Spadek liczby chętnych na emigrację zarobkową - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. O wynikach najnowszego badania Work Service opowiadał Andrzej Kubisiak. Ponadto w programie pojawiły się najnowsze informacje o cenach na stacjach paliw.