Najnowsze

Najnowsze

Wyprawa na Zanzibar. "Miejsce zachwycające i zadziwiające"

Zakochałam się w Zanzibarze. To miejsce zachwycające i zadziwiające, bo jest sercem kultury suahili. Jest to nieprawdopodobne wymieszanie kultur Afryki i orientu - mówiła w TVN24 BiS Beata Lewandowska-Kaftan, podróżniczka i autorka książek o Afryce, która odwiedziła Zanzibar już sześciokrotnie.

Wenecja kusi turystów. Zobacz, ile na jej zwiedzanie potrzebujesz pieniędzy

Bilety lotnicze do Wenecji można kupić już od 77 złotych za osobę. Za nocleg w apartamencie zapłacimy 250 złotych, a obiad w restauracji około 10 euro, czyli 43 złotych. Z kolei zorganizowana wycieczka do tego miasta to już wydatek ponad 1800 złotych. Więcej przydatnych informacji w programie "Pokaż nam świat" przedstawił Jakub Porada.

Życie w Wenecji. "To miejsce, gdzie zawsze jest co robić"

Znane turystom zabytki i miejsca, jak na przykład Plac św. Marka czy Most Rialto, to tylko niewielka część atrakcji Wenecji. W mieście jest wiele ciekawych muzeów, kościołów, które kryją w sobie pasjonujące zbiory sztuki. - To miejsce, gdzie zawsze jest co robić - przekonywała w programie "Pokaż nam świat" mieszkanka Wenecji Agnieszka Trolese, autorka bloga Tasteandtravel.pl.

Białe trufle i płatki złota. Oto najbardziej luksusowy bajgiel świata

To nie jest zwykły obwarzanek i można go dostać tylko w jednym z nowojorskich hoteli. Tamtejszy szef kuchni proponuje bajgiel, który kosztuje... tysiąc dolarów. Jest on podawany z twarożkiem z białych trufli, jagodami goi i galaretką z wina riesling. Ostatnim ważnym i nieodłącznym składnikiem bajgla są jadalne płatki złota. Według autora Franka Tujague, kanapka ma symbolizować wielkomiejski sznyt, kulinarną pasję i umiłowanie do świeżych, sezonowych produktów.

Romans z elementami science-fiction. Na co wybrać się do kina?

Na jakie filmowe premiery warto wybrać się do kina? Co nowego wydarzyło się w świecie muzyki w ostatnim tygodniu? O tym, w kulturalnym przeglądzie w TVN24 BiS, opowiedziała Ewelina Woźnica z TVN24. - Mamy historię o miłości, która zagina czasoprzestrzeń - mówi o filmie "Człowiek z magicznym pudełkiem".

Pięć opłat bankowych, które mogą niemile zaskoczyć

Konto bankowe posiada prawie każdy z nas. I często wydaje nam się, że za jego prowadzenie nic nie płacimy. Czy jednak darmowe konta są rzeczywiście darmowe? Okazuje się, że niektóre prowizje mogą poważnie uszczuplić nasz portfel. Oto pięć przykładów takich opłat.

Bromance coraz powszechniejszy. Męska bliskość w centrum uwagi

Najpierw zjawisko zobaczyło Hollywood i nakręciło o nim całkiem sporo filmów, które były kasowymi przebojami. Chodzi o bromance - sformułowanie powstałe po połączeniu wyrazów "bro", czyli kumpel i "romance", oznaczające bliską przyjaźń między mężczyznami. Teraz bromance przyglądają się naukowcy. I mają kilka obserwacji. Po pierwsze uznali, że zjawisko jest dowodem emocjonalnego rozwoju mężczyzn. I jest to wniosek pozytywny, ale nie jedyny. Twierdzą też, że bromance może zagrozić społecznej pozycji kobiet i przyszłości związków damsko-męskich. Materiał programu "24 Godziny".

Innowacja w leczeniu raka piersi. Specjalny znacznik zlokalizuje guza

Nowe narzędzie dla lekarzy walczących z nowotworami piersi zastosowano w Stanach Zjednoczonych. To specjalny znacznik, lokalizujący guza. Dzięki niemu, gdy dochodzi do zabiegu usunięcia zmian w piersi, chirurg jest w stanie działać o wiele precyzyjniej. Zobacz materiał programu "24 Godziny".

O krok od katastrofy. Po testach nuklearnych górze grozi "zdjęcie dachu"

Góra w Korei Północnej, pod którą w wydrążonych tunelach prowadzono testy atomowe, może się zawalić - ostrzegają naukowcy. Sześć dotychczasowych prób znacząco osłabiło górotwór. Góra Mantapsan w północno-wschodniej części kraju ma wysokość porównywalną z najwyższymi szczytami Tatr. Jej zawalenie grozi uwolnieniem do atmosfery znacznej ilości radioaktywnego promieniowania, co może mieć katastrofalne skutki. Naukowcy nazywają takie zjawisko "zdjęciem dachu". Tymczasem wysokiej rangi dyplomata, który odwiedził Moskwę, mówi kategorycznie, że z programu atomowego Korea Północna nie zrezygnuje. Zobacz materiał programu "24 Godziny".

Reklama z Corleone oburzyła Włochów. "Tak się to robi na Sycylii"

Protesty we Włoszech, głównie na Sycylii, wywołała scena z filmu o nowym modelu samochodu nakręconego na Sycylii dla portalu francuskiego magazynu motoryzacyjnego. W bagażniku widać związanego mężczyznę. "Tak się to robi na Sycylii" - komentował dziennikarz. Scenę ostro potępił minister spraw zagranicznych Włoch Angelino Alfano.

Suknia Melanii Trump trafiła do muzeum

Zgodnie z ponadstuletnią tradycją pierwsza dama USA Melania Trump przekazała w piątek swoją kreację z balu inaugurującego prezydenturę Donalda Trumpa do Smithsonian's National Museum of American History w Waszyngtonie. Suknia Melanii wejdzie w skład wystawy "Pierwsze Damy". W kolekcji tej znajduje się 26 kreacji oraz 160 innych przedmiotów należących do pierwszych dam. Materiał programu "24 Godziny".

"Bilans", 20.10

Negocjacje w sprawie Nord Stream oraz ograniczenie handlu w niedziele - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Biznes dla Ludzi", 20.10

Pomysły na wsparcie inwestycji w Polsce, duże zmiany w fiskusie, nietypowy protest w Katalonii oraz święto pasztecików szczecińskich - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Delegowanie pracowników dzieli unijne państwa. Polska umacnia sprzeciw

Polska podczas szczytu UE umacniała stanowisko państw, które sprzeciwiają się zaostrzaniu przepisów dotyczących delegowania pracowników. Według źródeł dyplomatycznych koalicja krajów niechętnych niektórym rozwiązaniom może liczyć nawet 15 państw. Podczas szczytu nie doszło do rozmowy prezydenta Francji Emmanuela Macrona z premier Beatą Szydło.

Na tym przysmaku wychowały się całe pokolenia. "To był fast-food czasów komuny"

W Zakopanem robią oscypki, na Śląsku wodzionkę, a w Szczecinie paszteciki. 20 października obchodzimy dzień najbardziej znanego przysmaku Pomorza Zachodniego. Receptura na miękkie w środku, a chrupiące z zewnątrz ciasto jest niezmienna od prawie pół wieku. Przepis jest prosty: mąka, sól, cukier, drożdże i olej. Najlepiej smakuje z czerwonym barszczem. - To był taki fast-food czasów komuny, w pozytywnym sensie, bo on jest bardzo smaczny i pożywny - mówi satyryk i rysownik Henryk Sawka. W 2010 roku pasztecik trafił na listę produktów tradycyjnych, chronionych przez unijne prawo.

W niektórych regionach Francji brakuje masła. "Od dobrego miesiąca"

Wzrost zapotrzebowania na tłuszcz zwierzęcy i coraz większa konsumpcja produktów na bazie masła spowodowały jego brak w niektórych regionach Francji. Masła brakuje przede wszystkim w supermarketach na terenie Bretanii i Normandii. "Masło wraca do łask" - zauważa tygodnik polityczny "Le Point", przypominając, że przez 30 lat dietetycy nim pogardzali.