TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

"Wyrazy szacunku za start". Kontrkandydaci o rezygnacji Kidawy-Błońskiej

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
pp//dap
Źródło:
TVN24
Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia o rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej
Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia o rezygnacji Małgorzaty Kidawy-BłońskiejTVN24
wideo 2/3
TVN24Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia o rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

- Dla Pani Marszałek wyrazy szacunku za start! Walka o urząd prezydencki do łatwych nie należy - napisał na Twitterze ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z kandydowania w wyborach prezydenckich. Do decyzji wicemarszałek Sejmu odnieśli się także inni kontrkandydaci - Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Szymon Hołownia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała w piątek rano na konferencji prasowej, że nie weźmie udziału w wyborach prezydenckich. Wicemarszałek Sejmu była do tej pory kandydatką popieraną przez Koalicję Obywatelską.

- Wiem, że ponoszę odpowiedzialność za to, co się wydarzyło. Spadki sondażowe były spowodowane tym, że Polacy nie wiedzieli, czy biorę udział w tych wyborach, czy nie. Dla mnie najważniejsze było ich zdrowie, bezpieczeństwo i to, żeby Polska była ciągle krajem demokratycznym i europejskim – mówiła Kidawa-Błońska.

CZYTAJ WIĘCEJ: MAŁGORZATA KIDAWA-BŁOŃSKA REZYGNUJE Z KANDYDOWANIA W WYBORACH PREZYDENCKICH

Byli kontrkandydaci komentują rezygnację Kidawy-Błońskiej

Do rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej odnieśli się jej byli kontrkandydaci w wyborach prezydenckich. Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda we wpisie na Twitterze złożył wicemarszałek Sejmu "wyrazy szacunku za start" w wyborach prezydenckich. Życzył też powodzenia w dalszej pracy dla Polski.

"Walka o urząd prezydencki do łatwych nie należy (Kto uczestniczył ten wie). Dziękuje za kulturalną rywalizację. Powodzenia w dalszej pracy dla Polski!" - napisał na Twitterze Andrzej Duda.

Hołownia: nie interesuje mnie wymiana kandydatów

Kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz również podziękował Małgorzacie Kidawie-Błońskiej za rywalizację. - Partie polityczne, środowiska polityczne mają prawo wystawiać swoich kandydatów. To jest ich suwerenna decyzja i trzeba to uszanować. Ja tę decyzję pani marszałek szanuję i będę rywalizował z kolejnym kandydatem, który będzie wyłoniony przez Koalicję Obywatelską - powiedział prezes PSL.

Z kolei niezależny kandydat Szymon Hołownia stwierdził, że "nie interesuje go wymiana kandydatów, tylko zmiana polityki w Polsce". - Partie polityczne mają miejsce w Sejmie, niech tam ucierają kompromisy, niech dyskutują, niech ścierają się interesy - powiedział Hołownia.

- Natomiast ta sytuacja, z którą teraz mamy do czynienia, pokazuje jeszcze głębiej, że my dzisiaj musimy pozwolić sobie na bezpartyjnego prezydenta, żeby w ogóle zacząć myśleć o tej polityce w kluczu innym niż szantażowanie nas przez funkcjonariuszy tej czy innej partii politycznej - dodał.

Autor:pp//dap

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości