Debata między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim, organizowana przez TVN, TVN24, Onet i Wirtualną Polskę, mogła zgromadzić nawet 20-milionową widownię. Nie doszło do niej, ponieważ urzędujący prezydent nie przyjął zaproszenia. Mówił, że zgodziłby się na debatę, ale jej termin musiałby być "uczciwie ustalony w porozumieniu ze sztabami". Przedstawiamy więc, jak wyglądała komunikacja z oboma sztabami.

Polski inteligent to człowiek dobrze wychowany. Otóż pan prezydent Andrzej Duda, tak jak i Jarosław Kaczyński, nie wykazując dobrego wychowania w kwestiach politycznych, w moim przekonaniu sami się z kręgu polskiej inteligencji wypisali - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 były prezydent Bronisław Komorowski.

Trzaskowski o włos przed Dudą. Sondaż prezydencki dla "Faktów" TVN i TVN24

W drugiej turze wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski mógłby liczyć na 47 procent głosów wyborców, a Andrzej Duda - na 46 procent. Topnieje liczba niezdecydowanych wyborców i wygląda na to, że dzieje się to na korzyść kandydata Koalicji Obywatelskiej. Tak wynika z najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.