Wybory 2023. Kto w okręgu warszawskim powalczy o mandat posła

Źródło:
tvn24.pl
"Cicho już byłyśmy". Spot Inicjatywy "Wschód"
"Cicho już byłyśmy". Spot Inicjatywy "Wschód"Inicjatywa "Wschód"
wideo 2/20
Wybory parlamentarne 2023. Kampania

W Warszawie, czyli w okręgu wyborczym numer 19, kandydują zarówno doświadczeni politycy, jak i debiutanci. "Jedynką" Koalicji Obywatelskiej jest Donald Tusk, Lewicy przewodzi Adrian Zandberg, Prawo i Sprawiedliwość postawiło na ministra kultury Piotra Glińskiego, a Konfederację reprezentuje Sławomir Mentzen. Jarosław Kaczyński taktycznie przeniósł się tym razem do Świętokrzyskiego.

Warszawa to specyficzny okręg. Cztery lata temu uprawnionych do głosowania było tu blisko 1,8 mln ludzi. Ale ta liczba nie przekłada się na dużą liczbę mandatów, bo tych w stolicy można zdobyć tylko 20. "Tylko", bo np. we wspomnianym Świętokrzyskiem, przy milionie uprawnionych, mandatów do wzięcia jest aż 16. Słowem, głos warszawiaka znaczy w wyborach dużo mniej niż głos wielu mieszkańców innych regionów Polski. Zwycięstwo w Warszawie ma więc wymiar głównie symboliczny i prestiżowy.

Łatwo można prześledzić to na konkretnych liczbach. W poprzednich wyborach parlamentarnych w Warszawie wygrała Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowało prawie 600 tysięcy ludzi. Przełożyło się to na dziewięć mandatów.

Tymczasem w Świętokrzyskiem nieco ponad 300 tysięcy głosów dało PiS aż 10 mandatów. Głos mieszkańca Świętokrzyskiego miał prawie dwukrotnie większą moc (mierzoną przełożeniem głosu na mandat) niż mieszkańca stolicy.

Z list KO do Sejmu trafiło cztery lata temu dziewięciu kandydatów: Joanna Fabisiak, Aleksandra Gajewska, Klaudia Jachira, Małgorzata Kidawa-Błońska, Katarzyna Lubnauer, Katarzyna Piekarska, Dariusz Rosati, Michał Szczerba oraz Urszula Zielińska.

Drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość, na które zagłosowało ponad 27 procent (niecałe 400 tysięcy głosów). Przełożyło się to na sześć mandatów, które zdobyli: Małgorzata Gosiewska, Jarosław Kaczyński, Sebastian Kaleta, Mariusz Kamiński, Jarosław Krajewski i Paweł Lisiecki.

Trzecią najpopularniejszą partią okazała się Lewica, która uzyskała ponad 18- procentowe poparcie. Dało to trzy mandaty dla Magdaleny Biejat, Adriana Zandberga oraz Anny Marii Żukowskiej.

Za politycznym "podium" znalazła się Konfederacja, z ponad 7-procentowym poparciem - mandat poselski uzyskał Janusz Korwin-Mikke. Z kolei na Polskie Stronnictwo Ludowe zagłosowało ponad 4 procent wyborców, co dało mandat Władysławowi Teofilowi Bartoszewskiemu.

Kto w nadchodzących październikowych wyborach kandyduje w Warszawie?

ZOBACZ SPECJALNY SERWIS WYBORCZY TVN24.PL

Wybory 2023. Kandydaci Bezpartyjnych Samorządowców do Sejmu - okręg nr 19

"Jedynką" na liście został Grzegorz Wysocki, założyciel Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjnych Samorządowców oraz wiceprzewodniczący Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. W 2019 roku kandydował w wyborach parlamentarnych z podwarszawskiego "obwarzanka". Wtedy również startował z list Bezpartyjnych Samorządowców. Z samorządem Ochoty związany od początku jego istnienia. Przez ponad 30 lat był redaktorem naczelnym Informatora Ochoty i Włoch. Twórca i redaktor portali lokalnych.

Drugi na liście jest Jacek Wachowicz. Jest związany z praskim samorządem od 25 lat, jest prezesem stowarzyszenia Kocham Pragę. W listopadzie 2022 roku został wybrany na wiceburmistrza Pragi-Północ. Stało się to po tym, jak rezygnację z funkcji burmistrzyni Pragi-Północ złożyła Ilona Soja-Kozłowska (PO). Wówczas Koalicja Obywatelska straciła władzę w dzielnicy. Dotychczasowy koalicjant - klub Kocham Pragę - zmienił front i stworzył koalicję z Prawem i Sprawiedliwością.

Z numeru trzeciego startuje Ewa Czerwińska. To jej debiut w wyborach. W latach 2017-2018 była zastępczynią przewodniczącego Rady Dzielnicy Śródmieście, a w latach 2014-2018 radną tej dzielnicy. Od 2010 roku jest członkinią rady osiedla Koszyki, od 2016 roku członkinią zarządu stowarzyszenia Mieszkańcy Śródmieścia. Obecnie jest na emeryturze.

Wybory 2023. Kandydaci Trzeciej Drogi do Sejmu - okręg nr 19

Pierwszy na liście znalazł się mieszkający w Warszawie Michał Kobosko z Polski 2050. Jest wiceprzewodniczącym partii. To jego pierwszy start w wyborach, bo wcześniej przez ponad 20 lat był związany z mediami. Zaczynał jako dziennikarz ekonomiczny w "Gazecie Wyborczej", potem założył dziennik "Puls Biznesu". Kierował m.in. "Forbesem", "Newsweek Polska" oraz "Gazetą Prawną". Był redaktorem naczelnym "Dziennika Gazety Prawnej" oraz tygodnika "Wprost". W 2020 r. zaangażował się w kampanię Szymona Hołowni.

"Dwójką" na liście został Władysław Teofil Bartoszewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Mandat poselski zdobył w 2019 roku. Od 2014 roku jest wiceprezesem w spółce Exatel. W latach 2007-2012 pracował w szwajcarskim banku Credit Suisse. Syn Władysława Bartoszewskiego.

Z "trójką" startuje Anna Radwan-Röhrenschef z Polski 2050. Jest przewodniczącą warszawskiego koła partii. To jej pierwszy start w wyborach. Jest działaczką organizacji pozarządowych. Bliska jest jej tematyka europejska, którą zajmuje się od 20 lat. Założyła proeuropejski instytut In.Europa, była prezeską Fundacji Schumana oraz współzałożycielką Ruchu Europejskiego w Polsce, a także dyrektorką Instytutu Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Z ostatniego, 40. miejsca na liście startuje Ryszard Petru. Popularny ekonomista wszedł do polityki w 2015 roku, kiedy założył partię Nowoczesna. Zdobył wtedy mandat poselski, ale partia się podzieliła, w efekcie czego przestał być jej przewodniczącym i w kolejnych wyborach nie kandydował. W obecnej kampanii podkreśla, że chce się zmierzyć w bezpośrednim pojedynku z kandydatem Konfederacji Sławomirem Mentzenem.

Wybory 2023. Kandydaci Nowej Lewicy do Sejmu - okręg nr 19

"Jedynką" na liście jest Adrian Zandberg, współzałożyciel partii Razem. W 2019 roku wywalczył mandat poselski. Chce, by Polska była krajem świeckim oraz szanującym prawa kobiet. Zanbergowi zależy na tym, by rozwinąć program mieszkaniowy, poprawić usługi publiczne oraz przestrzegać praw człowieka. Współzałożyciel partii Razem jest historykiem i programistą, publikuje felietony w "Super Expressie".

"Dwójką" jest Anna Maria Żukowska. W 2019 roku zdobyła mandat poselski. W Sejmie prezentowała posłom i posłankom projekty ustaw o równości małżeńskiej i związkach partnerskich. Jest wiceprzewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Równouprawnienia Społeczności LGBT+. Żukowska wspiera Paradę Równości, jest członkinią Komitetu Organizacyjnego i Komitetu Doradczego. Jest prawniczką i filolożką angielską. Jest również wiceprzewodniczącą Rady Mazowieckiej SLD oraz rzeczniczką prasową Lewicy.

"Podium" Lewicy kończy trzecia na liście obecna radna Warszawy Agata Diduszko-Zyglewska. To jej debiut w wyborach parlamentarnych, choć w polityce działa już od kilku lat. Chce świeckiego państwa w Polsce oraz świeckiej szkoły. Zależy jej na bezpieczeństwie kobiet, dzieci oraz społeczności LGBT+, z pełnią praw. Jest aktywistką, dziennikarką i kulturoznawczynią.

Wybory 2023. Kandydaci PiS do Sejmu - okręg nr 19

Listę PiS otwiera wicepremier Piotr Gliński, obecny minister kultury i dziedzictwa narodowego. Jest przewodniczącym rady programowej Prawa i Sprawiedliwości, od 2016 roku członkiem prezydium komitetu politycznego partii. Posłem jest od 2015 roku, w tym samym roku został także członkiem PiS, wcześniej współpracował z tą partią - był między innymi forsowanym przez Jarosława Kaczyńskiego kandydatem na "premiera technicznego". W 2009 roku został powołany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego w skład Narodowej Rady Rozwoju i został członkiem Zespołu Koordynacyjnego tego gremium. Był współzałożycielem i wieloletnim członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia KLON/JAWOR, a także współzałożycielem i wieloletnim członkiem komisji rewizyjnej oraz członkiem stowarzyszenia Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Jest wykładowcą akademickim, w latach 2005-2011 był przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.

"Dwójką" na liście została Małgorzata Gosiewska z PiS. Obecna wicemarszałkini Sejmu to polityczna weteranka, od 1990 r. związana z Jarosławem Kaczyńskim. Posłanka w latach 2005-2007 oraz od 2011 roku. Była pierwszą żoną Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Na szóste miejsce na liście trafił bliski człowiek Zbigniewa Ziobry, Sebastian Kaleta z Suwerennej Polski. To Kaleta jest obok ministra sprawiedliwości twarzą sporu Polski z Komisją Europejską o praworządność. Krytykował między innymi decyzję Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie sędziego Igora Tuleyi. Przekazano w niej, że doszło do naruszenia trzech artykułów Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Kaleta stwierdził wówczas, że decyzja nie ma żadnej mocy wiążącej.

Wybory 2023. Kandydaci Konfederacji do Sejmu - okręg nr 19

"Jedynką" na liście jest współprzewodniczący Konfederacji i jeden z jej najpopularniejszych polityków Sławomir Mentzen z Torunia. Jest członkiem partii Nowa Nadzieja. W 2019 ubiegał się już o mandat poselski, bez powodzenia. W 2019 r. w Krakowie ogłosił tzw. "piątkę Mentzena". - Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej - ogłosił. Wypowiedzi zostały mocno skrytykowane, wtedy polityk stwierdził, że mówił wyłącznie o tym, jakie "hasła się niosą" i że "to nigdy nie był i nie będzie program Konfederacji".

Z "dwójką" startuje Jakub Banaś, syn bohatera jednej z głośniejszych afer rządów PiS, prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. To jego debiut w wyborach parlamentarnych. Należy do partii Nowa Nadzieja. Jest przedsiębiorcą.

Piąta na liście znalazła się Dominika Korwin-Mikke. Trzecia żona Janusza Korwin-Mikkego jest młodsza od swojego partnera o prawie pół wieku. To jej drugi start w wyborach parlamentarnych. W 2019 roku kandydowała do Sejmu z Rzeszowa. Jest członkinią partii politycznej Nowa Nadzieja. Mieszka w Otwocku. Jest magistrem sztuki i teatrolożką.

Wybory 2023. Kandydaci KO do Sejmu - okręg nr 19

"Jedynką" na liście został przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, na co dzień mieszkający w Sopocie. To jego pierwsze wybory w Polsce od dwunastu lat. Ostatni raz startował w wyborach parlamentarnych w 2011 roku. Wówczas również znalazł się na pierwszym miejscu warszawskiej listy PO. Zagłosowało wtedy na niego 374 tysiące osób, a na startującego wówczas także z Warszawy Jarosława Kaczyńskiego - 202 tysiące.

W 2014 roku Donald Tusk został wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej, a w 2017 roku wybrany ponownie a drugą 2,5-letnią kadencję, która zakończyła się w 2019 roku. Do polskiej polityki wrócił w 2021 roku, wtedy też ponownie przejął stery Platformy Obywatelskiej.

Numer drugi na liście przypadł mieszkającej w Warszawie Urszuli Zielińskiej, współprzewodniczącej partii Zieloni. W 2017 roku Zielińska wróciła z Wielkiej Brytanii do Polski, a w 2019 roku wywalczyła mandat poselski. Brała udział w protestach w obronie niezależności i niezawisłości sądów oraz przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej. Angażowała się też w projekt Ratujmy Kobiety. Jest autorką programu "Polska bez smogu", postulowanego przez Partię Zielonych. Aktualnie zasiada w komisji do spraw energii, klimatu i aktywów państwowych oraz komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa, w której jest zastępczynią przewodniczącego.

Z trzeciego miejsca startuje mieszkająca w Warszawie Aleksandra Gajewska, obecnie posłanka Platformy Obywatelskiej, wcześniej radna Warszawy. Jest organizatorką szkoleń, konferencji naukowych, a także projektów badawczych. W trakcie kampanii prezydenckiej w 2010 roku, wraz ze stowarzyszeniem Młodzi Demokraci, współtworzyła ogólnopolską akcję profrekwencyjną "To ważne wybory". Inną wspieraną przez nią akcją była ogólnopolska edycja "Głosuj bez meldunku", która objaśniała, w jaki sposób oddać głos w wyborach poza miejscem swojego zamieszkania.

Na czwartym miejscu znalazła się mieszkająca w Łodzi Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. W polityce działa od lat 90., posłanką jest od 2015 r. W sierpniu 2023 wraz z Krystyną Szumilas przeprowadziła kontrolę poselską w organizacjach, które otrzymały ministerialne dofinansowanie z programu zwanego willa plus. Miesiąc wcześniej przeprowadzała podobną kontrolę w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Jest doktorem matematyki, wykłada na Uniwersytecie Łódzkim. Co ciekawe, jest także sterniczką morską oraz instruktorką żeglarstwa.

Siódmy na liście jest mieszkający w Warszawie Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej. Do Sejmu po raz pierwszy dostał się w roku 2007, a w latach 2011, 2015 i 2019 wywalczył reelekcję. Za każdym razem startował z listy PO. Razem z Dariuszem Jońskim przeprowadził kontrolę poselską m.in. w Ministerstwie Zdrowia, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju czy spółce odpowiedzialnej za odbudowę Pałacu Saskiego.

PEŁNA LISTA KANDYDATÓW NA STRONIE PKW

ZOBACZ KANDYDATÓW Z INNYCH OKRĘGÓW

Autorka/Autor:mg

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

U zbiegu Marymonckiej i Trasy Mostu Północnego zderzyły się dwa tramwaje linii numer 2. Poszkodowanych zostało sześć osób, z czego trzy poważniej ranne trafiły do szpitala. Utrudnienia trwały trzy godziny.

Zderzyły się dwa tramwaje. Trzy osoby trafiły do szpitala

Zderzyły się dwa tramwaje. Trzy osoby trafiły do szpitala

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Wypadek w warszawskiej dzielnicy Wesoła. Na parkingu obok szkoły podstawowej kierująca autem osobowym wjechała w ogrodzenie, które przewróciło się na grupę osób. Ranne zostały cztery osoby, w tym troje dzieci w wieku od siedmiu do 11 lat.

Wjechała w ogrodzenie koło szkoły. Ranne cztery osoby, w tym troje dzieci

Wjechała w ogrodzenie koło szkoły. Ranne cztery osoby, w tym troje dzieci

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Komenda Główna Policji poinformowała o zatrzymaniu w Warszawie 37-letniego rapera z Norwegii. Jak podała, mężczyzna ma na swoim koncie przestępstwa narkotykowe, uszkodzenie ciała i napaść na funkcjonariusza.

Znany norweski raper zatrzymany w Warszawie

Znany norweski raper zatrzymany w Warszawie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Premier Donald Tusk zabrał głos w sprawie blokad dróg organizowanych przez aktywistów klimatycznych. Od tygodnia Ostatnie Pokolenie organizuje blokady Wisłostrady. Premier przekazał, że wezwał "służby do zdecydowanego reagowania i przeciwdziałania takim akcjom". "Nie damy się zastraszyć" - odpowiedziała organizacja.

Donald Tusk o blokadach dróg: wezwałem służby do zdecydowanej reakcji. Jest odpowiedź Ostatniego Pokolenia

Donald Tusk o blokadach dróg: wezwałem służby do zdecydowanej reakcji. Jest odpowiedź Ostatniego Pokolenia

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W ubiegłym tygodniu prokuratorzy i policjanci zakończyli oględziny pogorzeliska spalonej hali targowej Marywilska 44. Rzecznik Prokuratury Krajowej, która prowadzi śledztwo w sprawie pożaru, przekazał informacje o ocalałym mieniu.

33 sejfy, dwa miliony złotych w gotówce, trzy kilogramy biżuterii. Prokuratura o oględzinach spalonej hali

33 sejfy, dwa miliony złotych w gotówce, trzy kilogramy biżuterii. Prokuratura o oględzinach spalonej hali

Źródło:
PAP

Do poważnego wypadku doszło na drodze krajowej numer 50 w okolicach węzła Wiskitki (powiat żyrardowski). W wyniku zderzenia dwóch ciężarówek i samochodu osobowego ranna została kobieta. DK50 jest zablokowana.

Auto zmiażdżone przez dwie ciężarówki, kierująca ranna. Wezwano śmigłowiec ratowniczy

Auto zmiażdżone przez dwie ciężarówki, kierująca ranna. Wezwano śmigłowiec ratowniczy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W poniedziałek rano doszło do awarii sieci trakcyjnej na Dolnym Mokotowie. Tramwaje do Wilanowa jeździły na skróconej trasie.

Uszkodzona trakcja na trasie do Wilanowa

Uszkodzona trakcja na trasie do Wilanowa

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Otwoccy policjanci rozbili szajkę trudniącą się handlem podrabianymi perfumami. Zatrzymano pięć osób i zabezpieczono 8,5 tysięcy sztuk towaru. Jego szacunkowa wartość, w przypadku produktów oryginalnych, wyniosłaby pieć milionów złotych.

8,5 tysiąca sztuk podrobionych perfum w mobilnych magazynach. Pięć osób zatrzymanych

8,5 tysiąca sztuk podrobionych perfum w mobilnych magazynach. Pięć osób zatrzymanych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zarzut nieumyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu powietrznym usłyszał egipski naukowiec, którego walizka wybuchła dwa miesiące temu w sortowni bagażu Lotniska Chopina - podało Radio ZET. Mężczyźnie grożą trzy lata więzienia.

Wybuch walizki na warszawskim lotnisku, w niej suchy lód i komórki płuc chomika. Właściciel bagażu z zarzutem

Wybuch walizki na warszawskim lotnisku, w niej suchy lód i komórki płuc chomika. Właściciel bagażu z zarzutem

Źródło:
Radio Zet, tvnwarszawa.pl

W Płońsku (Mazowsze) zapaliło się poddasze sklepu znanej sieci. Nie ma osób poszkodowanych. Trwa dogaszanie i prace rozbiórkowe.

Duży pożar dyskontu w Płońsku

Duży pożar dyskontu w Płońsku

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Policjanci opublikowali wstrząsające nagranie z Baniochy (Mazowsze). Widać na nim, jak kierowca auta osobowego lekceważy czerwone światło i wjeżdża wprost przed ciężarówkę. Dochodzi do zderzenia.

Na czerwonym wprost przed ciężarówkę. Dramatyczne nagranie

Na czerwonym wprost przed ciężarówkę. Dramatyczne nagranie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Po jednej stronie ogródki działkowe, po drugiej wzniesione w latach 60. ubiegłego wieku bloki osiedla Dolna-Piaseczyńska. Władze Mokotowa chcą, aby na wąskiej, zielonej rezerwie terenowej, powstała droga odciążająca zakorkowaną ulicę Dolną. Spora grupa mieszkańców jest temu przeciwna.

Dzielnica szuka pieniędzy na drogę, część mieszkańców jej nie chce

Dzielnica szuka pieniędzy na drogę, część mieszkańców jej nie chce

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkaniec Lubowidza (Mazowieckie) najpierw uszkodził posterunek policji, rzucając w okno kostką brukową, a następnego dnia zaatakował policjanta w czasie wolnym od służby. 33-latek rzucił się na dzielnicowego z pięściami. Został zatrzymany.

Kostką brukową rzucił w okno posterunku

Kostką brukową rzucił w okno posterunku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stołeczny ratusz chwali się, że gospodarka turystyczna osiągnęła rekordowy wkład w PKB Warszawy. "Stolica odnotowuje dynamiczny wzrost w tym sektorze, co potwierdza najnowszy raport opublikowany przez Stołeczne Biuro Turystyki. Jak wynika z szacunków, aż 34 miliardy złotych pochodziły z działalności związanych z transportem, zakwaterowaniem, gastronomią czy rozrywką" - informują urzędnicy.

Rekordowe 34 miliardy złotych z turystyki

Rekordowe 34 miliardy złotych z turystyki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

58-letni obywatel Rosji poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości został zatrzymany na Lotnisku Chopina. Chodzi o przestępstwa finansowe.

Przyleciał z Wilna i trafił do aresztu

Przyleciał z Wilna i trafił do aresztu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Oferował w sieci suszone kapelusze muchomora czerwonego, a także nalewki i ekstrakty z innych roślin. Odwiedzili go policjanci i inspektorzy sanepidu. - Każda forma wykorzystania muchomora czerwonego w tej chwili jest już nielegalna - informuje dr Paweł Grzesiowski, Główny Inspektor Sanitarny.

Oferował w sieci muchomory czerwone. Odwiedzili go policjanci i inspektorzy sanepidu

Oferował w sieci muchomory czerwone. Odwiedzili go policjanci i inspektorzy sanepidu

Źródło:
tvnwarszawa.pl/Fakty TVN

Będzie nowy przedmiot w szkołach - edukacja zdrowotna. Na zajęciach poruszane będą kwestie zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej czy dojrzewania płciowego. W niedzielę w Warszawie odbył się protest pod hasłem "Tak dla edukacji, nie dla deprawacji". Pojawili się na nim między innymi politycy PiS-u, a także kandydat tej partii na prezydenta Karol Nawrocki. W niedzielę opublikowany został także list w obronie nowego przedmiotu, którego sygnatariusze zaznaczyli, że właściwa edukacja chroni dzieci przed krzywdzeniem. 

Protestowali przeciwko edukacji zdrowotnej w szkołach. Wśród nich kandydat PiS na prezydenta

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Strażacy i policjanci interweniowali w nocy na jednej z posesji pod Piasecznem. Płonął tam garaż. Ucierpiała jedna osoba.

Ogień w garażu. Dwa auta spłonęły, jedna osoba ucierpiała

Ogień w garażu. Dwa auta spłonęły, jedna osoba ucierpiała

Źródło:
tvnwarszawa.pl