Grecja

Grecja

Greckie ugrupowanie anarchistyczne Konspiracja Komórek Ognia "prawdopodobnie stoi" za wysłaniem materiału wybuchowego do siedziby Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Paryżu - powiedział grecki minister ds. porządku publicznego Nikos Toskas. W wyniku eksplozji została lekko ranna asystentka dyrekcji MFW.

Greccy rolnicy starli się z policją w centrum Aten podczas protestu przeciwko reformie podatkowej i emerytalnej wprowadzonej przez rząd. Siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego, gdy demonstranci chcieli wejść do budynku ministerstwa rolnictwa.

41-letnia Syryjka próbowała bez wymaganych dokumentów wydostać się z greckich wysp i wraz z dwoma synami trafić do Aten. Jednego z nich, 23-letniego, ukryła w tym celu w walizce - poinformował w piątek grecki portal "Greek Reporter". Razem z drugim synem kobieta przebywa na greckiej wyspie Lesbos.

Czwartek przywitał Greków śniegiem. W ciągu ostatnich kilku dni zimno i chłód nasiliły się w tym rejonie, a meteorolodzy prognozują stopniową poprawę sytuacji na sylwestra. Na razie ludność, zwłaszcza na przedmieściach Aten, zmaga się z utrudnieniami na drogach i w komunikacji miejskiej, a statki pozostają zadokowane w porcie.

Najnowsza runda rozmów między przywódcami cypryjskich Greków i Turków ws. zjednoczenia Cypru nie doprowadziła do porozumienia - poinformowała we wtorek w oświadczeniu Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Barack Obama we wtorek rano rozpoczął oficjalną wizytę do Grecji. Ostatnia podróż zagraniczna Obamy, w trakcie której odwiedzi również Niemcy i Peru, następuje tydzień po niespodziewanym zwycięstwie w wyborach prezydenckich Donalda Trumpa. Wyniki wyborów prawdopodobnie będą głównym tematem spotkań.