Grecja

Grecja

Grecy stawiają na bitcoiny. "Zaufanie do tradycyjnego systemu już minęło"

Obawy przed wyjściem ze strefy euro i kontrola kapitału sprawiły, że Grecy coraz chętniej posługują się bitcoinami. Cyfrowa waluta jest rozwiązaniem na codzienne problemy ludzi i firm - zapewnia założyciel firmy, która wprowadza na półwysep tysiąc bitcoinowych bankomatów. Plan zakłada zainstalowanie tysiąca urządzeń oraz "stworzenie rozwiązań dla handlu elektronicznego i przemysłu turystycznego".

Pierwsza prywatyzacja Ciprasa. 14 lotnisk kupią Niemcy

Grecki rząd oficjalnie zatwierdził sprzedaż 14 regionalnych lotnisk niemieckiej firmie Fraport za 1,23 mld euro - podano we wtorek w Dzienniku Ustaw. Porozumienie w tej sprawie zostało zatwierdzone jeszcze przez poprzedni rząd Grecji.

Schaeuble zmienia front. Apeluje o pomoc dla Grecji

Parlament Niemiec powinien zagłosować w środę za trzecim programem ratunkowym dla Grecji - zaapelował minister finansów Wolfgang Schaeuble w poniedziałek. - Uważam, że po rozważeniu wszystkich punktów widzenia jest to właściwa decyzja - podkreślił.

Berlin o porozumieniu z Grecją: Decyzja jeszcze nie zapadła

Rząd Niemiec zareagował pozytywnie na techniczne porozumienie zawarte między kredytodawcami a władzami Grecji. Rzecznik rządu Steffen Seibert zastrzegł jednak w środę, że treść dokumentu jest analizowana, a decyzja w sprawie jego oceny jeszcze nie zapadła.

Grecki rząd może chcieć 24 mld euro. Na początek

Rząd zadłużonej Grecji może w sierpniu zwrócić się do kredytodawców o przekazanie ok. 24 mld euro w ramach pierwszej transzy negocjowanego obecnie pakietu pomocy, by wzmocnić krajowe banki i spłacić najpilniejsze zobowiązania - poinformował dziennik "Avgi".

"Cień Merkel" rośnie w siłę. Dzięki Grecji

Kiedy 17 lipca w swoje 61. urodziny Angela Merkel przemawiała w Bundestagu i wzywała do zatwierdzenia rozpoczęcia nowej rundy negocjacji z Grecją na temat trzeciego programu pomocowego, ostrzegała przed chaosem i zamieszkami, do których może dojść, jeśli Ateny zostaną wypchnięte poza strefę euro. Do tej pory mogła liczyć na wsparcie ministra finansów Wolfganga Schaeuble. Zdaniem części komentatorów niemiecka kanclerz nie będzie mogła już na niego liczyć.