Tygrysica rzuciła się na pracownika ZOO, gdy mężczyzna wpadł między pręty klatki. Wściekłe zwierzę zupełnie zmasakrowało ramię mężczyzny. Mimo operacji, lekarze nie zdołali jej uratować.
Fala powodziowa na Łabie przesuwa się przez północne niemieckie landy. Mijając Brandenburgię i Meklemburgię-Pomorze Przednie powoli dociera do Szlezwika-Holsztynu. Na części zagrożonych terenów we wtorek kontynuowano ewakuację mieszkańców, a w miejscowości Fischbeck, gdzie poprzedniego dnia doszło do przerwania wału, trwały prace nad załataniem wyrwy.
69-letni mężczyzna zmarł z powodu upału podczas wycieczki, jaką zorganizował dla grupy harcerzy w White Rock Canyon w USA. Temperatura na trasie przekraczała 40 st. C w cieniu. Chłopcy towarzyszący mężczyźnie i jedna osoba z grupy ratunkowej, doznali objawów przegrzania organizmu, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Węgrzy kierują tysiące żołnierzy nie tylko na południe swojego kraju, lecz także do Serbii. To w tamtym kierunku zmierza fala powodziowa na Dunaju, która w niedzielę przeszła przez Budapeszt.
Przez miejscowość Zalau na północnym zachodzie Rumunii przeszło potężne gradobicie. Ulice pokryła gruba warstwa lodowych kulek. Opady spowodowały zniszczenia także w Timis i Hunedoarze.
Sytuacja w Budapeszcie wydawała się stabilna, poziom wody w Dunaju każdej godziny opadał o 1 cm. Po południu przyszła jednak potężna ulewa, a już nasiąknięte wodą ulice nie były w stanie przyjmować wody.
Choć poziom wody w Łabie w nocy zaczął powoli się obniżać, rzeka nadal jest groźna. Na przyjęcie fali kulminacyjnej przygotowują się kolejne miasta położone nad Łabą. Fala powodziowa przesuwa się na północ w kierunku Brandenburgii i Dolnej Saksonii. W miejscowości Fischbeck przerwała wał przeciwpowodziowy, co sparaliżowało komunikację kolejową pomiędzy Berlinem a Frankfurtem nad Menem i Hanowerem.
Północna Hiszpania walczy z powodziami. Po długotrwałych deszczach z brzegów wystąpiła rzeka Arga. Prowincja Navarra wprowadziła przeciwpowodziowy alarm.
Nowa fala powodziowa w Czechach. Co zaskakujące - pojawiła się w miejscach, przez które wcale nie przepływają rzeki. Doświadczyli jej przede wszystkim mieszkańcy centrum kraju.
Kulminacyjna fala powodziowa spływająca wzdłuż Dunaju zbliża się teraz do Rumunii. Mieszkańcy zagrożonego podtopieniami okręgu Jałomica w pocie czoła pracują nad umacnianiem lokalnej tamy, która jest nieszczelna po powodziach, jakie nawiedziły Rumunię w kwietniu tego roku.
Andrea, burza tropikalna, która jeszcze niedawno szalała na południowo-wschodnim wybrzeżu USA, teraz sunie na Wyspy Brytyjskie. Choć straciła już swój status, nadal jest niebezpieczna - będzie przez nią mocno padać, a także mocno wiać.
Woda na Łabie w Magdeburgu zaczyna powoli opadać, dając okolicznym mieszkańcom nadzieję, że nie dojdzie do kolejnych przerwań wałów. Władze ostrzegają jednak, że to nie oznacza końca problemów. Wały muszą utrzymywać rekordowe ilości wody i w niektórych miejscach nadal istnieje duże ryzyko ich przerwania.
Pod wodą znalazły się przedmieścia Budapesztu. W Dunabogdany, leżącym zaledwie 30 km od stolicy, zalało domy znajdujące się nad Dunajem. Punkt kulminacyjny powodzi w mieście, jak podawał po godz. 20.00 reporter TVN24, ma nastąpić około północy.
Władze Bawarii zwróciły się do rządu federalnego i Unii Europejskiej o większe wsparcie w odbudowie zniszczeń i sprzątaniu po powodzi, która miejscami osiągnęła historyczny poziom. Południowe Niemcy na dużych obszarach nadal zalane przez wody powodziowe, ciągle nie są bezpieczne. Nad ten rejon nadciągają chmury, z których w najbliższych dniach solidnie popada.
Zdaniem Włochów najwspanialsze plaże we Włoszech znajdują się na Sardynii. To tu usytuowane są cztery plaże, które dostały najwyższe noty w rankingu sporządzonym m.in. przez włoską Ligę Ochrony Środowiska. Łącznie w pierwszej piętnastce klasyfikacji perły sardyńskiego wybrzeża stanowią jedną trzecią nagrodzonych.
Węgrzy, mobilizowani przez premiera swojego kraju, szykują się na atak Dunaju. W Budapeszcie najtrudniej ma być w poniedziałek, jednak już w piątek woda sięgnęła wejścia znajdującego się w stolicy węgierskiego parlamentu.
Fala kulminacyjna na Łabie przesuwa się powoli na północ. W poniedziałek ma dotrzeć do Magdeburga, gdzie już w piątek rzeka przekroczyła rekordowy poziom siedmiu metrów. Na terenach wzdłuż Łaby sytuacja w wielu miejscach nadal określana jest mianem krytycznej.
Metalowe zapory stawiane przed nadejściem fali kulminacyjnej uchroniły wiele miejscowości nad Dunajem, Łabą i Wełtawą przed zalaniem. Jednym z miast, które "suchą stopą" przeszły przez powódź jest austriackie Grein, które schowało się za aluminiowym płotem. Dunaj miał 15 metrów wysokości, do szczytu zabezpieczeń zabrakło zaledwie 4 cm.
Pierwsza w tym sezonie burza tropikalna "Andrea" na Atlantyku uderzyła w miasto Tampa na Florydzie. W mieście padał intensywny deszcz i wiał wiatr z prędkością prawie 100 km/h. Nikt nie zginął, ani nikt nie został ranny.
Poziom Łaby przepływającej przez Drezno powoli opada. O godz. 19 woda utrzymywała się na poziomie 8,75 metra - poinformował portal Dresden-Fernsehen.de. Od południa przez kilka godzin poziom wody w rzece wynosił 8,76 m.
W 60. rocznicę pierwszego wejścia na Mount Everest najwyższą górę świata zdobył Polak. Mężczyźnie, dla którego była to pierwsza wizyta w Himalajach, przyświecały słowa: "obawa przed przegraną doprowadzi cię na szczyt".
Poziom wody w płynącym przez Bratysławę Dunaju o godzinie 14.10 sięgał już 10 metrów i 29 centymetrów. Mieszkańcy najniżej położonych części miasta przygotowują się na kulminacyjną falę, która ma nadejść w czwartek popołudniu.
Fala na Łabie w czeskim Uściu w nocy ze środy na czwartek osiągnęła kulminacyjną wysokość 10,7 m. Potem rzeka opadła zaledwie o kilka centymetrów. fala wezbraniowa przeszła też przez Deczin. Władze Pragi tymczasem w czwartek rano otworzyły kolejne stacje metra.
Mieszkańcy bawarskiej Pasawy powoli podnoszą się po katastrofie. Wody przepływającego przez miasto Dunaju opadają, dzięki czemu można zacząć osuszać i sprzątać. Pierwsze prace i wstępne liczenie strat rozpoczęto już w środę.
Fala wezbraniowa na Łabie dosięga Drezna. 8,5 tys. mieszkańców nie ma prądu, ponad 9 tysięcy w regionie zostało zmuszonych do opuszczenia domów. Kulminacja fali spodziewana jest w czwartek.
Potężne gradobicie i ulewny deszcz z silnym wiatrem nawiedziły rumuńskie miasto Piteszti. Przydrożne rowy, które szybko wezbrały, stały się groźnymi, rwącymi potokami.
Lovochemie, zakłady chemiczne w Lovosicach znajdujących się około 80 km na północ od Pragi, zagrożone zalaniem. Niebezpieczne dla fabryki nawozów sztucznych są wody płynącej nieopodal Łaby.
Jeszcze tylko kilka dni, a do Budapesztu dotrze fala kulminacyjna o wysokości 875 cm. To więcej niż wynosi dotychczasowy rekord poziomu wód Dunaju w mieście. - Te masy wody są tak ogromne, że stanowią prawdziwe zagrożenie dla ludzi - komentuje premier Węgier.