Świat

Świat

W Parku Narodowym Kościuszki panują trudne warunki - ostrzegały służby drogowe australijskiego stanu Nowa Południowa Walia. Przez śnieg, na odcinku drogi prowadzącej u podnóża najwyższego szczytu Australii - Góry Kościuszki, od miejscowości Thredbo do Perisher, trzeba było używać łańcuchów.

Stan Arkansas zmaga się w powodzią błyskawiczną, która pojawiła się po intensywnych opadach. Mieszkańcy skarżą się, że problem występuje za każdym razem, gdy dochodzi do silniejszego deszczu. Mnóstwo domów i aut jest zalanych.

Tornado przetoczyło się przez Firestone w stanie Kolorado. Jak donoszą lokalne władze, żywioł uszkodził wiele domów, zerwane zostały linie energetyczne, zginęły też zwierzęta. Niewiele brakowało, a uderzyłby także w nowo wybudowane osiedla i miejscową elektrownię.

Mieszkańcy Bristolu byli zaskoczeni, gdy w niedzielę wieczorem zobaczyli na niebie zalążek trąby powietrznej. Lej kondensacyjny uformował się w pobliżu miejscowych stawów rybnych.

Setki tysięcy mieszkańców Sri Lanki uciekło przed niebezpieczną pogodą. Z powodu opadów deszczu, powodzi i lawin błotnych zginęło co najmniej 17 osób. Opady powoli słabną, jednak w regionie wciąż nie jest bezpiecznie.

Mieszkańcy Mongolii zobaczyli w niedzielę padający śnieg. Nawet w tej części świata opady tego typu w czerwcu należą do rzadkości. Prognozy na najbliższe dni także nie napawają optymizmem.