Świat

Świat

W Indiach trwa właśnie Manasa Mangal - święto obchodzone co roku 18 sierpnia ku czci Manasy, bogini węży, trucizny, a także płodności i pomyślności. Zobaczcie, jak obchodzą je Hindusi w Kalkucie.

Reporter 24 adam_24p po raz kolejny postanowił podzielić się z nami zdjęciami, które udało mu się zrobić podczas swojej wyprawy do Norwegii. Po największym lodowcu kontynentalnej Europy Jostedalsbreen, przyszedł czas na symbol Norwegii - fiord Sogne.

W Somalii ponad 400 tysięcy dzieci może umrzeć śmiercią głodową, jeśli świat nie przyjdzie z pomocą. Organizacje humanitarne biją na alarm. Nie widziano takiej niszczycielskiej suszy w Somalii, Etiopii i w Kenii od dziesięcioleci.

W niedzielne popołudnie w Galleywood w Essex rój os zaatakował dwie osoby. Starsza kobieta nie żyje.

Przy portugalskich plażach w ciągu roku notuje się średnio 35 osunięć skał. Ofiary zazwyczaj świadomie wkraczają na oznakowane i zagrożone podnóże klifu.

Brytyjski turysta, który spędzał miesiąc miodowy nurkując na Seszelach, zmarł we wtorek w wyniku obrażeń spowodowanych przez atak rekina - podały lokalne władze. Tragedia rozegrała się na oczach żony turysty, która była w tym czasie na plaży.

Właściciele wysp na Adriatyku wyzbywają się swoich włości, bo nie mają z czego żyć. Jeśli chcemy ulżyć ich doli, a tym samym stać się posiadaczami swojej prywatnej wyspy musimy uzbroić się w dużo gotówki i cierpliwość. Chorwacki rząd niechętnie pozwala na sprzedaż swojego dziedzictwa, a na zakup mają chrapkę także koronowane głowy.

Wyciek ropy naftowej na Morzu Północnym jest największym u wybrzeży Wlk. Brytanii od dekady. Do wody przedostało się już 216 ton ropy. Niebezpieczna plama podąża w kierunku Szkocji, ale jest nadzieja, że rozproszą ją fale.

Połamane drzewa, zalane domy, drogi i linie kolejowe to efekt gwałtownych burz i towarzyszących im ulew, które w nocy z poniedziałku na wtorek wystąpiły na wschodzie Czech.

Nadzwyczaj chłodny front atmosferyczny przyniósł w poniedziałek gwałtowne opady śniegu we wschodniej części Republiki Południowej Afryki. Młodsi mieszkańcy kraju są zachwyceni, dorośli borykają się z problemami komunikacyjnymi.

Trwa wielkie sprzątanie Nowego Jorku. Po trwających kilkadziesiąt godzin intensywnych ulewach, niektóre dzielnice miasta zostały zalane. Poziom wody w domach dochodził nawet do 1,5 metra, a autostrady zamieniły się w potoki. Efekty tak gwałtownych burz uwiecznili w materiałach Reporterzy 24.

W niedzielę, po kanadyjskiej stronie wodospadu Niagara, utopiła się 19-letnia studentka z Japonii. Miejscowym służbom nie udało się odnaleźć jej ciała. Zamiast niego, w poniedziałek, znaleziono zwłoki niezidentyfikowanego mężczyzny.

Największe od 40 lat opady śniegu sparaliżowały Nową Zelandię, a zwłaszcza stolicę kraju, Wellington. Meteorolodzy ostrzegają, że atak zimy potrwa przynajmniej do końca tego tygodnia.

13 sierpnia był pechowy dla mieszkańców Filipin. W nocy z piątku na sobotę nad wyspami przeszła burza. Jak dotąd władze donoszą o jednej ofierze śmiertelnej, jednak ostrzegają, że może ich być więcej. Nadal trwa szacowanie strat.

Silny wiatr towarzyszący burzy, przewrócił scenę, pod którą bawiły się tłumy miłośników country. Cztery osoby zginęły, a około 40 zostało rannych. Władze poinformowały, że ofiar może być więcej - część rannych jest w ciężkim stanie. Do zdarzenia doszło w Indianapolis w USA.

Susza, z którą zmagają się w tym roku Afrykańczycy, zbiera śmiertelne żniwo. W kenijskim regionie Turkana z wycieńczenia i głodu zmarło w ostatnim czasie 14 osób. Niedożywienie dzieci sięga poziomu 37 proc.