Dustina Clarka w środku nocy obudził telefon od funkcjonariuszy policji z North Auburn w stanie Kalifornia. Dowiedział się, że do jego samochodu włamał się niedźwiedź. Zwierzę całkowicie zdemolowało auto.
Maski jednorazowe, przyłbice, rękawiczki. Od tygodni na całym świecie wykorzystywane są na masową skalę. Okazuje się, że dbając o własne zdrowie, zapomnieliśmy o nawykach ekologicznych. Materiał magazynu "Polska i Świat".
Naukowcy ze Szwecji sądzą, że alpaka o imieniu Tyson może przyczynić się do znalezienia leku lub szczepionki na COVID-19. Przez koronawirusa zmarło na świecie blisko 400 tysięcy osób, a lekarstwa jak na razie nie ma.
To nie było spokojne popołudnie dla mieszkańców norweskiego miasta Alta. U wybrzeży fiordu powstało osuwisko, które porwało osiem budynków. Spod zwałów ziemi wydostał się pies i o własnych siłach dopłynął do brzegu.
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,5 wystąpiło w środę na pustynnym obszarze Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Sejsmolodzy podają, że to wstrząsy wtórne po silniejszym trzęsieniu z 2019 roku.
W Indiach ciężarna słonica zmarła po tym, jak w jej pysku eksplodowała substancja wybuchowa. Według lokalnych urzędników zjadła ananasa wypełnionego petardami. Została znaleziona w jednej z rzek.
Do Meksyku dotarła burza tropikalna Cristobal, powodująca lokalne powodzie. Wiatr łamał drzewa i niszczył samochody. Według prognoz żywioł może zacząć przesuwać się w kierunku Stanów Zjednoczonych.
W Indie uderzył cyklon Nisarga. Wiatr zrywa dachy i łamie drzewa. Ewakuowano ponad 100 tysięcy ludzi, a wśród nich około tysiąc pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 ze szpitala polowego.
Tropikalnych lasów deszczowych jest coraz mniej. W ubiegłym roku ubywało ich w tempie jednego boiska do piłki nożnej na sześć sekund. Naukowcy wskazują, że największym problemem są straty w tak zwanych lasach pierwotnych, czyli nietkniętych przez człowieka. Jedną trzecią wszystkich strat zaobserwowano tylko w jednym kraju.
Unia Europejska w nadchodzących miesiącach spodziewa się rozległych pożarów, które dotkną nie tylko południową część Europy. Zagrożone są też tereny zwykle wolne od ognia. - Z pewnością ten sezon będzie powyżej średniej z dziesięciu czy więcej lat - ocenił unijny komisarz ds. zarządzania kryzysowego Janez Lenarczicz.
Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 systematycznie spada w Europie Zachodniej, ale nie w Rosji i Europie Wschodniej - podała rzeczniczka Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Margaret Harris.
Hiszpańscy naukowcy wyjaśnili, skąd pochodzi biały kolor domów typowych dla regionu Andaluzji. Jak twierdzą, to efekt przechodzących przez kraj epidemii.
Od tygodni w Polsce utrzymuje się mniej więcej stała liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2. Jak zauważył prezes Fundacji Instytutu Profilaktyki Zakażeń doktor Paweł Grzesiowski, w naszym kraju nieustannie pojawiają się nowe ogniska epidemii, przy czym te stare nie są wystarczająco opanowane.
Całkowita liczba zakażeń koronawirusem wynosi ponad sześć milionów przypadków. Obecnie z chorobą walczą ponad trzy miliony osób. 53 tysiące z nich znajduje się w ciężkim lub krytycznym stanie.
Liczba ofiar śmiertelnych burzy tropikalnej Amanda, która nawiedziła Salwador, wzrosła do 14 osób. Żywioł spowodował powodzie oraz lawiny błotne. Mnóstwo mieszkańców, z uwagi na niebezpieczeństwo, musiało opuścić swoje domy.
Liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 na całym świecie przekroczyła sześć milionów. Na COVID-19 zmarło ponad 371 tysięcy osób. Zobacz, co jeszcze mówią statystyki.
W Belgii panuje susza. Są miejsca w kraju, gdzie tak źle nie było od 120 lat. Miejscowi rolnicy liczą straty i zastanawiają się, co będzie dalej. Zdaniem klimatologów, do wszystkiego przyczyniają się zmiany klimatu.
W ostatnich miesiącach na Syberii było wyjątkowo ciepło, w maju temperatura przekroczyła tam 30 stopni Celsjusza. Z kwietniowej mapy wynika, że odchylenie od normy przekroczyło w tym regionie pięć stopni. Materiał magazynu "Polska i Świat".
W piątek przybyło ponad 125 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W sobotę liczba zakażonych na całym świecie przekroczyła sześć milionów. Zobacz, co jeszcze mówią statystyki.
Dwa lwy zaatakowały opiekunkę zwierząt w ogrodzie zoologicznym Shoalhaven Zoo w australijskim stanie Nowa Południowa Walia. Kobieta jest w ciężkim stanie.
Na całym świecie potwierdzono ponad 116 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Ile osób zmarło, a ile wyzdrowiało? Sprawdź aktualne statystyki.
Wraz z nadejściem cieplejszych dni plaże zaczynają zapełniać się turystami. Zdaniem Hansa Klugego ze Światowej Organizacji Zdrowia(WHO), w dobie koronawirusa bezpieczeństwo na plażach będzie zależeć od obywateli i władz. Przypomniał także, że pandemia jeszcze nie minęła.
Od początku epidemii w naszym kraju potwierdzono około 22 tysięcy zakażeń koronawirusem, a w ostatnich dniach liczba nowych przypadków nie spada poniżej 300. Mimo to od 30 maja wchodzimy w czwarty etap luzowania obostrzeń. Najnowsze doniesienia i aktualną sytuację w Polsce komentował w programie "Wstajesz i wiesz" wirusolog profesor Krzysztof Pyrć.
Na całym świecie odnotowano około 5,8 miliona zakażeń koronawirusem. Sytuacja bardzo poważnie wygląda między innymi w Stanach Zjednoczonych, gdzie choroba COVID-19 dotknęła niemal 1,7 miliona osób. Zobacz, co jeszcze mówią statystyki.
Pandemia COVID-19 spowodowała wstrzymanie ruchu turystycznego na Mount Everest. Chińscy naukowcy postanowili wykorzystać tę okazję na zmierzenie za pomocą nowoczesnych metod pomiarowych wysokości najwyższego szczytu świata. Oprócz tego mają posprzątać okolicę. Materiał magazynu "Polska i Świat".
Do indyjskiego miasta Jaipur dotarły roje szarańczy. Według lokalnych mediów ostatni raz takie zjawisko odnotowano tu prawie 30 lat temu. Służby meteorologiczne podają, że w kolejnych dniach owady mogą zagrozić mieszkańcom Nowego Delhi.
Do wybrzeży Karoliny Południowej dotarła depresja tropikalna Bertha. To druga nazwana burza nad Atlantykiem w tym roku, a do rozpoczęcia sezonu huraganów zostało jeszcze kilka dni. Narodowe Centrum Huraganów ostrzega przed wylewaniem rzek.
Wiele wskazuje na to, że najbliższe lato na Syberii będzie wyjątkowo gorące. W ostatnich miesiącach w tym regionie było niebywale ciepło, co widać na mapach przygotowywanych przez Narodową Służbę Oceaniczną i Meteorologiczną (NOAA). Nawet za kołem podbiegunowym temperatura przekroczyła 25 stopni Celsjusza.