Świat

Świat

Miała na imię Hetpet, jej grobu szukano 109 lat

Grobowiec kobiety o imieniu Hetpet, wpływowej osoby na królewskim dworze w Egipcie około 4300 lat temu, odkryto na cmentarzysku na równinie Giza - ogłosiło w sobotę egipskie Ministerstwo Starożytności.

Ocean, morze czy jezioro? Nic z tych rzeczy

Samochód sunie po tafli zbiornika wodnego - takie można odnieść wrażenie, oglądając nagranie uchwycone przez Jamesa Weedinga. Rzeczywistość jest zupełnie inna. To zalana droga i łąka w wyniku powodzi, która nawiedziła północno-zachodnią część Australii.

Księżycowy spektakl na niebie. Zobacz najlepsze zdjęcia z całego świata

W środę na niebie ukazał się wielki, krwistoczerwony księżyc, którego zaćmienie można było obserwować z wielu miejsc na Ziemi. Niestety w Polsce trwał w tym czasie dzień, a późniejsze wieczorne niebo, na którym wisiał superksiężyc, zasłonięte było gdzieniegdzie przez chmury. Dlatego dla tych, którzy obeszli się smakiem, prezentujemy galerię najlepszych zdjęć prezentujących to niesamowite zjawisko.

Jesteście nawet w Chinach. Zjawiskowa pełnia na Waszych zdjęciach

Ostatni dzień stycznia przyniósł miłośnikom astronomii niezwykłą okazję do podziwiania nieba. Księżyc jest "krwawy", zaćmiony, "niebieski", a do tego w superpełni. W Polsce niestety nie mogliśmy oglądać kulminacji tych zjawisk, ale Reporterzy 24 są między innymi w Chinach, skąd wysłali nam zdjęcia.