Świat

Świat

Ogniste tornado w Kalifornii

Od co najmniej kilku dni w zachodnich stanach USA strażacy walczą z pożarami. Podczas jednego z nich w Kalifornii utworzyło się ogniste tornado. To rzadkie i bardzo niebezpieczne zjawisko.

Ruszyła produkcja rosyjskiej szczepionki na koronawirusa

Rosyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało w sobotę, że rozpoczęła się produkcja szczepionki przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Preparat oficjalnie zarejestrowano 11 sierpnia, a przygotowuje go ośrodek epidemiologii i mikrobiologii imienia Nikołaja Gamalei.

Wykryli SARS-CoV-2 na mrożonkach. WHO: możliwość zainfekowania "wysoce nieprawdopodobna"

Od lipca wykryto w Chinach kilka przypadków obecności koronawirusa SARS-CoV-2 na opakowaniach importowanych mrożonek - poinformowały w czwartek lokalne władze. Ostatnio patogen wykryto na partii sprowadzonego z Brazylii mrożonego mięsa. - Koronawirus nie może reprodukować się w jedzeniu, by to zrobić potrzebuje żywiciela w postaci człowieka lub zwierzęcia - przekazał przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia.

Ulewy w Madrycie. Zamknięte metro, zalane ulice

Przez Madryt przetoczyły się ulewy, które spowodowały problemy komunikacyjne. Woda wdarła się do metra, konieczne było wyłączenie z ruchu dwóch linii. Przez pół godziny po ustaniu opadów, strażacy interweniowali blisko 40 razy.

Gwałtowny wzrost liczby dzieci chorych na COVID-19 w Stanach Zjednoczonych

Przez dwa ostatnie tygodnie lipca w Stanach Zjednoczonych COVID-19 zdiagnozowano u 97 tysięcy dzieci. Według raportu opublikowanego przez Amerykańską Akademię Pediatrii oraz Stowarzyszenie Szpitali Dziecięcych oznacza to 40-procentowy wzrost liczby zakażeń w tej grupie. Od maja w USA z powodu koronawirusa zmarło 86 dzieci.

Oderwał się fragment alpejskiego lodowca. Ten moment widać na nagraniu

W rejonie szwajcarskiego kantonu Wallis oderwał się fragment lodowca Turtmann. - Odczyty pokazują, że rok 2020 jako całość jest jak dotąd najgorętszym rokiem w historii. Może się wydawać, że lodowce cierpią z powodu takiej temperatury - mówiła Marianne Giroud Gaillard, meteorolog z agencji meteorologicznej MétéoSuisse.