Świat

Świat

Hybrydy zanieczyszczają Londyn. Nie wjadą do centrum za darmo

Mieszkańcy Londynu, którzy jeżdżą samochodami z napędem hybrydowym nie z dbałości a środowisko, a z oszczędności, niebawem zaczną się zastanawiać nad tym, czy warto było kupić takie auto. Transport for London zapowiedziało, że zniesie zapis zwalniający posiadaczy ekologicznych samochodów z tzw. Congestion Charge, czyli dziennej opłaty za wjazd do centrum Londynu.

Auto znienacka wyjechało z piany. Uskoczyli w ostatniej chwili

Ilość morskiej piany zwianej przez silny wiatr na australijskie wybrzeże w niektórych miejscach była naprawdę niewiarygodna. W niektórych miejscach bez trudu mogły się w niej ukryć osobowe samochody. Jeden z nich ruszając znienacka, mocno zaskoczył nie tylko przechodniów, ale nawet policjantów.

Każdy może zostać Afrodytą. "To absolutnie obrzydliwe"

Ogromne ilości morskiej piany pokrywają kolejne obszary australijskiego wybrzeża. - Jakby się wskakiwało prosto w chmurę - zachwycali się mieszkańcy i turyści, którzy skorzystali z okazji do niecodziennej zabawy. Jednak nie wszyscy mogą się tak beztrosko cieszyć, bo w głębi kraju trwa walka z ulewami i powodziami.

Padł rekord. Rok 2012 przyniósł miliard turystów

Jeszcze nigdy tak wielu ludzi, jak w 2012 roku nie podróżowało w celach turystycznych. Jak podaje Światowa Organizacja Turystyki, w ubiegłym roku liczba turystów na całym świecie przekroczyła miliard.

Synchroniczny lot szpaków. Są jak ruchliwa chmura

Duża ciemna chmura płynnie zmieniająca kształty i kierunki ruchu cieszyła się uwagą sporej grupy obserwatorów w pobliżu izraelskiego miasta Netivot. Nie chodziło jednak o zjawisko meteorologiczne. Niesamowitą chmurę stworzyło stado ptaków w widowiskowym locie synchronicznym.

Sztorm z impetem uderzył w Hiszpanię

Silny wiatr postawił Hiszpanów w stan gotowości. Północno-zachodnia linia brzegowa objęta jest pomarańczowym (drugim w trzystopniowej skali) alarmem pogodowym. Fale dochodzą do kilku metrów wysokości, jest bardzo niebezpiecznie.

Wielkie miasta destabilizują pogodę

Wielkie miasta negatywnie oddziałują na pogodę na ogromnych obszarach. Wpływ emitowanego przez nie ciepła sięga nawet miejsc oddalonych o półtora tysiąca kilometrów.

Horn już blisko. Roman Paszke atakuje

Do przylądka Horn, w linii prostej, Romanowi Paszke zostało już mniej niż 730 mil morskich (1352 km). Żeglarz ma rozpocząć przejście z cieśniny Drake’a w czwartek wcześnie rano. Powinien być w tym czasie w pobliżu Cabo San Diego, w odległości 120 mil morskich od Hornu.

Miasta pod kożuchem piany. Miał nawet 3 metry

Sporo zabawy mieli mieszkańcy i turyści z nadmorskich miejscowości australijskiego stanu Queensland. Silny wiatr towarzyszący burzy tropikalnej Oswald przykrył tamtejsze wybrzeże grubą warstwą morskiej piany. W innych rejonach stanu tak wesoło już nie jest, bo sprowadzone przez Oswalda ulewy wywołują groźne powodzie.

Arktyczna zima nie taka straszna. "Z roku na rok jest coraz cieplej"

Siarczysty mróz, który utrudnia oddychanie i skrzypiący śnieg - tak wiele osób wyobraża sobie zimę na Arktyce. Nic bardziej mylnego. Z roku na rok temperatura jest tam coraz wyższa. - Kilkunastostopniowe mrozy w styczniu i lutym nikogo już nie zaskakują - mówił w telefonicznej rozmowie z TVN24 Dariusz Ignatiuk z Polskiej Stacji Polarnej.

Śnieżyce w Wielkiej Brytanii. Komunikacyjny chaos

Śnieżyce, które nawiedziły w sobotę Wielką Brytanię, w niektórych miejscach spowodowały komunikacyjny chaos. Z setkami kierowców, którzy utknęli na drodze w środkowej Anglii na wiele godzin, solidaryzował się sam premier. Wygląda jednak na to, że skutki intensywnych opadów będą jeszcze gorsze - nadchodzi odwilż i przez biały puch może dojść do powodzi.

Spadło 500 litrów deszczu. Nie żyje 36 osób

Jak dotąd na centralny Mozambik spadło tyle deszczu, ile spada zazwyczaj w okresie od stycznia do marca. W wyniku trwającej już kilkanaście dni powodzi życie straciło 36 osób. Kilkadziesiąt tysięcy zostało poszkodowanych.

Skrajne żywioły dręczą Australię

Ulewne deszcze wywołały w piątek powódź w północnoaustralijskim stanie Queensland. Miejscami spadło nawet 700 litrów deszczu na metr kwadratowy. Strefa opadów przemieszcza się w głąb kontynentu, którego południowa część nadal zmaga się z pożarami lasów.

Piękno wykute w śniegu. Smoki, psy i zamki

Na kilka dni w roku amerykańskie Breckenridge w stanie Kolorado staje się prawdziwą mekką rzeźbiarzy. W miasteczku od rana do wieczora słychać jak w potężnych, białych blokach wykuwają się niezwykłe wizje śnieżnych artystów.

Widzialność spadła do 5 metrów

Mgła spowiła sporą część Chin w piątkowy poranek. Miejscami widoczność spadła do 5 metrów. Zamknięto autostrady i lotniska. W kraju zapanował komunikacyjny paraliż.

Barwne oblicze zimowych Niemiec

Zima niejedno ma oblicze. Najchłodniejsza pora roku potrafi ukazać swój mroźny charakter i jednocześnie emanować feerią barw. Zobacz zdjęcia zimowych i mroźnych Niemiec.

Temperatura zdecydowała za Beyonce? Aretha Franklin: To nie są warunki do śpiewu

Jak mówią specjaliści i koleżanki z branży, panujący w Waszyngtonie w czasie drugiej inauguracji Baracka Obamy chłód mógł zaszkodzić i jej głosowi, i jakości wykonania hymnu. Aretha Franklin, która na inauguracji z 2009 r. śpiewała na żywo przyznaje: - Temperatura wynosiła około 7-8 st. C (w rzeczywistości było jeszcze chłodniej - red.). Dla większości wokalistów, to nie są dobre warunki do śpiewania.

Delfin "poprosił" nurków o pomoc. "To mnie zwaliło z nóg!"

Nurkowie z Hawajów przeżyli niezwykłe spotkanie z delfinem. Zwierzę, które do nich podpłynęło było owinięte żyłką wędkarską. - Miał oplątany pysk i lewą płetwę. Wyciągnąłem w jego stronę rękę i pokazałem: podpłyń do mnie. A on to zrobił! - relacjonuje Keller Laros.

Bakterie są w stanie wywołać deszcze

Burzowe chmury w atmosferze Ziemi są wypełnione bakteriami - wykazują najnowsze badania. Są ich ogromne ilości. Mają moc sprawczą, mogą wywoływać deszcze.