Klimatolodzy biją na alarm: wojna o globalnym zasięgu może rozregulować klimat i - tym samym - zagrozić przyszłości gatunku ludzkiego. Wiemy, co zagraża ludziom, ale czy wiemy, co zagraża Ziemi?
Ischia, która 21 sierpnia doświadczyła trzęsienia ziemi, cieszy się renomą turystycznego raju. Ta wysepka zawdzięcza to swojej historii, faunie i florze, a także ożywionej działalności kulturalnej.
W poniedziałek w Stanach Zjednoczonych, na obszarze od wybrzeża Oceanu Spokojnego do Atlantyckiego, można było obserwować całkowite zaćmienie Słońca. Do kraju ściągnęły miliony ludzi z całego świata.
Poniedziałkowe zaćmienie będzie prawdopodobnie najliczniej obserwowanym i najczęściej fotografowanym w historii świata. Dzięki internetowym transmisjom będzie można je oglądać właściwie na całym świecie. Co warto wiedzieć o tym niezwykłym wydarzeniu?
Kierujący jednośladem w mieście Beihai na południu Chin tak bardzo zapatrzył się w ekran telefonu, że nie zauważył wielkiej dziury, która pojawiła się na drodze tuż przed nim.
Lawiny błotne na Krymie. Doszło do nich w południowo-wschodniej części okupowanego przez Rosjan półwyspu. Podróżujący samochodami zostali uwięzieni w swoich autach po tym, jak na drogę spłynął potok błota.
Niefrasobliwość indyjskich przedsiębiorców odbija się na bezpańskich psach. Błąkające się po ulicach zwierzęta mają zafarbowaną na niebiesko sierść. Nienaturalny kolor to jednak tylko początek ich problemów.
Od kilku dni trwa akcja ratunkowa w stolicy Sierra Leone, Freetown. Media lokalne podają, że zginęło nawet tysiąc osób, a zagraniczne - że niecałe pięćset.
Wir pyłowy, który powstał na terenie obozu dla uchodźców w Iraku, wciągnął i wyrzucił w powietrze małego chłopca. Dziecko zostało ciężko ranne i trafiło do szpitala.
We wtorek ziemia osunęła się kilkuset mieszkańcom Freetown, stolicy Sierra Leone, spod stóp, a następnie pogrzebała ich żywcem. I choć trwają działania ratunkowe, władze obawiają się kolejnego osuwiska.
Monsunowy deszcz, panujący w południowym Nepalu, północno-wschodnich Indiach oraz w Bangladeszu powoduje coraz większe szkody. Liczne powodzie dotknęły setek tysięcy ludzi. W Nepalu ucierpieli również turyści.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego przed burzami z gradem.
Greccy strażacy już od trzech dni walczą z pożarami. Sytuacja jest bardzo poważna, ponieważ akcję gaśniczą utrudnia silny wiatr. Trwa ewakuacja mieszkańców z zagrożonych terenów.
Ulewne opady deszczu spowodowały zalania i osuwiska. W samych Indiach ewakuowano 215 tysięcy osób. Zginęły aż 173 osoby. Na zalanych obszarach brakuje jedzenia i wody pitnej.
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,4 nawiedziło w niedzielę południowe wybrzeże indonezyjskiej wyspy Sumatra - poinformowała amerykańska służba geofizyczna (USGS).
Balaton osiągnął wyjątkowo wysoką temperaturę niemalże 30 stopni Celsjusza. Ci, którzy chcą schronić się w wodzie przed skwarem, muszą obejść się smakiem.
Północną część chińskiej prowincji Syczuan dotknęło trzęsienie ziemi. Zginęło co najmniej 19 osób, z czego osiem ofiar to turyści. Władze obawiają się, że ta liczba może znacząco wzrosnąć. We wtorek wieczorem pojawiły się pierwsze wstrząsy wtórne o sile 6,6 w skali Richtera. Ewakuacja turystów wciąż trwa.
- Próbowaliśmy zmyć krew, ale nie przestawała płynąć - relacjonowała matka 16-latka, którego w wodzie pogryzły wszy morskie. Do wydarzenia doszło w okolicach Brighton w Australii. Czym są te małe skorupiaki i dlaczego są aż tak groźne? Zobacz materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.
O kolejne dziewięć metrów poszerzył się lej krasowy powstały w połowie lipca na Florydzie. Kolejnych kilka domów zostało przeznaczonych do rozbiórki, a inne wciąż są zagrożone. Ich mieszkańcy zostali ewakuowani.
Kilka amerykańskich stanów poważnie ucierpiało w czasie załamania pogody. W Teksasie woda zatopiła ulice San Antonio, a na Florydzie domy zapadły się pod ziemię.