Świat

Świat

Relacja Polaka z Omanu nękanego przez powodzie. Ludziom pomaga wojsko

Sztorm tropikalny nękający wybrzeże Omanu daje się we znaki mieszkańcom, wywołując niszczycielskie powodzie. Jednak, jak przekazuje przebywający w kraju Polak, "sułtanat Omanu rzeczywiście dobrze działa". - Na miejscu pracuje wojsko i Royal Oman Police (ROP); ludzie są transportowani śmigłowcami i łodziami z zagrożonych obszarów - podaje.

Osuwisko w Nepalu. Co najmniej kilkanaście ofiar

W Nepalu rozpoczął się monsun. Przyczynił się on do wielu osunięć ziemi, ale to w czwartek na wschodzie tego kraju jedno z nich pochłonęło co najmniej kilkanaście ofiar. Trwa akcja ratunkowa.

Baśniowa bioluminescencja. Taniec godowy świetlików

Oglądanie migoczących maleńkich światełek pośród drzew może być magicznym doświadczeniem. Jednak będzie ono niezapomniane dopiero dzięki spostrzeżeniu, że nie są to tylko chaotyczne błyski, lecz niezwykła synchronizacja świetlików.

Oto zwierzę z najgorszych koszmarów

Długi, zielony, wijący się galaretowaty stwór strzelający czymś przypominającym różową maź - to opis potwora, który pewnie niejednego nawiedził w koszmarach. Okazuje się, że takie monstra to nie tylko wymysł naszej wyobraźni.

Ósma plaga biblijna. Inwazja robactwa w USA

Ciepła pogoda, delikatny wiatr, bezchmurne niebo pełne gwiazd - tak wygląda wymarzony letni wieczór. Ale w tym roku spokojną noc przeszywać będzie wszechogarniające uporczywe brzęczenie. Winne temu są wychodzące spod ziemi cykady. Owady te nawiedzają USA po raz pierwszy od 17 lat.

Dwa leje krasowe na jednej ulicy

Na ulicach miasta Houston na przestrzeni tygodnia pojawiły się dwa leje krasowe. Władze przyczyny szukają w obfitych opadach deszczu, ale nie wykluczają też, że mógł być nią wyciek z rur.

Indie: Światowy Dzień Środowiska pośród ton śmieci

Co roku 5 czerwca ponad 100 krajów obchodzi Światowy Dzień Środowiska ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych ponad 40 lat temu. Ten dzień ma przypominać o zgodności rozwoju cywilizacji z otaczającym nas światem. Szczególnie takim krajom jak Indie.

Tajemnica głębi Morza Czerwonego. Dwie nowe wyspy: Sholan i Jadid

Morze Czerwone ma dwóch dodatkowych lokatorów. W bezkresnym wodnym krajobrazie między Afryką a Azją narodziły się dwie wyspy. Naukowcy informują, że pojawiły się po wybuchach wulkanów między 2011 a 2013 rokiem. Mimo niewielkiej powierzchni stale się kurczą. Czy niebawem znikną?