Wojsko

Wojsko

"Okręty podwodne, satelity wojskowe". Macierewicz jedzie do Francji

NATO, europejska polityka obronna i współpraca przemysłów obronnych Polski i Francji będą tematem rozmów Antoniego Macierewicza, który w środę udaje się do Paryża. - Jestem przekonany, że rozmowy będą bardzo korzystne dla obu naszych państw - stwierdził szef MON.

Herkulesem przez ognistą apokalipsę. Wyjątkowe zdjęcia z USA

Podczas gdy wschód USA żyje nadchodzącym huraganem Irma, na zachodzie kraju trwa walka z wielkimi pożarami lasów w Kalifornii. Szaleje ich kilkanaście, przy czym jeden z nich jest największym w historii Los Angeles. Sytuacja jest na tyle ciężka, że poproszono o wsparcie wojsko, które wysłało samoloty transportowe C-130 Herkules. Załoga jednego z nich wykonała niezwykłe zdjęcia.

Miesiące bez słońca, "aluminiowe trumny" i siłownia w komorze z pociskami atomowymi. Życie pod wodą

Odpowiadają za ponad połowę amerykańskiego arsenału jądrowego i dbają o niego, ukrywając się kilkaset metrów pod powierzchnią wody. Podwodniacy z atomowych okrętów typu Ohio pełnią mało ekscytującą i trudną psychicznie służbę. Miesiącami nie widzą słońca, ich jedyną prywatną przestrzenią jest łóżko nazywane "aluminiową trumną", a ich dzień ma 18 godzin. W takich warunkach nie może dziwić uczucie, jakim otaczają dostępną dla wszystkich maszynę do lodów.

Certyfikat przyznany. Polskie czołgi na Łotwie gotowe do akcji

Ostatnia z nowych grup bojowych NATO umieszczonych w Polsce i krajach bałtyckich została uznana za gotową do działania. Tym samym wzmocnienie wschodniej flanki stało się faktem. Jako ostatnia certyfikację otrzymała batalionowa grupa bojowa pod dowództwem Kanadyjczyków, stacjonująca na Łotwie. W jej skład wchodzi polski oddział uzbrojony w czołgi PT-91 Twardy.

Miliardy na pierwsze kontrakty. Nowa generacja broni zagłady

Cztery największe amerykańskie koncerny zbrojeniowe otrzymały zamówienia od Pentagonu na rozpoczęcie prac nad nowymi rakietami międzykontynentalnymi i dalekiego zasięgu. Zwiastuje to początek prac nad nową generacją broni zagłady i koniec spekulacji, czy Waszyngton zdecyduje się na ten krok. Jeszcze kilka lat temu poważnie wątpiono, czy USA postanowią rozpoczynać te kosztowne programy.

Tajemnicze drony mają zaraz wejść do produkcji. Pentagon realizuje swoją wizję

Jeszcze przed końcem tego roku ma się rozpocząć produkcja dwóch tajemniczych dronów szykowanych przez amerykańską firmę. Walkirię i Mako stworzono na zapotrzebowanie nieujawnionego rodzaju wojska USA. Ale tym samym ma się spełnić fantastyczna wizja, w której pilot w swoim kosztownym samolocie będzie trzymał się z dala od niebezpieczeństwa, wysyłając naprzód rój zabójczych dronów.

Ta sama flota, ten sam dywizjon. Niepokojąco częste wypadki kończą kariery

Po serii tragicznych i zawstydzających zderzeń z udziałem amerykańskich okrętów na wodach Dalekiego Wschodu, dowództwo US Navy miało podjąć decyzję o usunięciu admirała dowodzącego największą amerykańską flotą. Jak podaje szereg amerykańskich mediów, wiceadmirał Joseph Aucoin, dowódca 7 Floty, zostanie odwołany jeszcze w środę, co de facto będzie oznaczało niechlubne zakończenie jego kariery.

HMS Queen Elizabeth zawinął do Portsmouth

Nowy brytyjski lotniskowiec HMS Queen Elizabeth zawinął w środę po raz pierwszy do swej stałej bazy w Portsmouth na południowym wybrzeżu Anglii, kończąc w ten sposób wstępny etap prób morskich.