Władimir Putin

Władimir Putin

W Berlinie rozpoczęło się w środę wieczorem spotkanie czwórki normandzkiej w sprawie sytuacji na Ukrainie. Na zaproszenie Angeli Merkel do stolicy Niemiec przyjechali prezydenci Francji, Rosji i Ukrainy - Francois Hollande, Władimir Putin i Petro Poroszenko. Przed rozmowami w stolicy Niemiec doszło do demonstracji przeciwko bombardowaniom w mieście Aleppo oraz polityce Władimira Putina.

Rosyjski prezydent Władimir Putin jest gotowy na spotkanie z każdym kandydatem na prezydenta USA, który chciałby poprawy wzajemnych stosunków - oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. W poniedziałek Donald Trump zapowiedział, że w wypadku zwycięstwa w wyborach prezydenckich w USA mógłby spotkać się z prezydentem Rosji jeszcze przed swoim zaprzysiężeniem.

Podczas demonstracji przeciwko agresji Rosji wobec Ukrainy przed rosyjską ambasadą w Kijowie spalono w piątek podobiznę prezydenta Władimira Putina. Uczestnicy akcji "Stop Putin" domagali się m.in. wycofania z Ukrainy rosyjskich wojsk.

Niemieccy komentatorzy krytykują Rosję za udawanie negocjacji z USA w sprawie Syrii i za wycofanie się z umowy o utylizacji plutonu. Ich zdaniem Władimir Putin szuka bezpośredniej konfrontacji z USA zachowując się jak "chuligan, któremu lepiej zejść z drogi".

Jako prawa ręka Baracka Obamy na stanowisku sekretarza stanu sama odpowiadała za próby resetu stosunków z Rosją, ale później zaczęła zmieniać zdanie. Teraz - jako ewentualny prezydent - Hillary Clinton obrałaby ostrzejszy od Obamy kurs wobec Władimira Putina - mówią w rozmowie z agencją Reutera jej doradcy odpowiedzialni m.in. za politykę wobec Moskwy.

Samochód przypisany do Władisława Surkowa, jednego z czołowych doradców Władimira Putina, zderzył się z taksówką. Do incydentu doszło w czwartek na Nowym Arbacie, jednej z centralnej ulic w Moskwie. Nie wiadomo, czy w aucie znajdował się sam Surkow. Kilka dni wcześniej w wypadku zginął zaufany kierowca prezydenta Rosji.

Kierowca Władimira Putina zginął w wypadku samochodowym. Doniesienia mediów potwierdziła rzeczniczka szefa gabinetu prezydenta Rosji Jelena Kryłowa. 38-letni kierowca pojazdu, który zderzył się z prezydencką limuzyną, trafił do szpitala. We wtorek wieczorem odzyskał przytomność.

Władimir Putin nie jest wcale tak zapracowany, jak twierdzi Kreml - taki wniosek wysnuł pewien japoński dziennikarz pracujący w Moskwie. Przeanalizował garderobę oraz biurko prezydenta Rosji i postanowił udowodnić, że w swoim gabinecie przyjmuje on lokalnych polityków hurtowo, a potem ma święty spokój. Dziennikarz może mieć rację, ale nie zwraca uwagi na jeden z powodów, dla którego Kreml działa niekiedy w ten sposób.