Władimir Putin

Władimir Putin

Niezapowiedzianemu sprawdzianowi gotowości bojowej większości rosyjskich wojsk przyświecają cele zarówno taktyczne, jak i strategiczne. Polityczne, jak i czysto militarne. Powodów do straszenia wojną, zwłaszcza w NATO, nie ma. Z drugiej jednak strony Kreml już nie raz pokazał, że symulację działań wojennych łatwo zmienić w jak najbardziej realną operację wojskową.

Władimir Putin zdymisjonował szefa prezydenckiej administracji Siergieja Iwanowa - poinformowała służba prasowa Kremla. Iwanow uchodził dotąd za jednego z najbardziej zaufanych współpracowników Putina. - To ważny sygnał dla Ukrainy - komentują eksperci w Kijowie.

Oskarżanie Ukrainy o terroryzm i koncentracja rosyjskich sił na Krymie to kolejna odsłona trwającego od dwóch lat konfliktu. Kiedy jedni obawiają się zaostrzenia wojny, inni pytają, w co gra Władimir Putin i jak chce na tym skorzystać. Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS.

Władimir Putin złożył życzenia z okazji amerykańskiego Dnia Niepodległości Barackowi Obamie - poinformował w poniedziałek Kreml. Rosyjski prezydent zasygnalizował, że chce, aby USA i Rosja wznowiły pozytywne relacje.

Po czteroletniej przerwie Władimir Putin wziął udział w zjeździe przedwyborczym Jednej Rosji, którą nazwał "największą wiodącą siłą polityczną kraju". Jako zagrożenie przed wyborami prezydent wskazał "spekulowanie na obecnych trudnościach".

Prezydent Rosji Władimir Putin podkreślił w sobotę w Pekinie znaczenie rosyjsko-chińskich relacji gospodarczych i ocenił, że Rosja i Chiny mają "praktycznie identyczne poglądy" na sytuację na arenie międzynarodowej.

Donald Trump jest ekstrawagancką osobą - stwierdził Władimir Putin, potwierdzając swoją ocenę kandydata do amerykańskiej prezydentury podczas dyskusji w ramach 20. Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Sankt Petersburgu.